Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye Edebilir misiniz?

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Sizin giysilerde kurutma sonrası buruşma ve beyazlarda sararma oluyor mu ? Biz araştırmadan kafamıza göre hem yıkama hem kurutmalı aldık kurutmasından memnun değiliz de..

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Sizin giysilerde kurutma sonrası buruşma ve beyazlarda sararma oluyor mu ? Biz araştırmadan kafamıza göre hem yıkama hem kurutmalı aldık kurutmasından memnun değiliz de..
Yukarıdada yazmıştım,hem yıkama hemde kurutmalı makineler yeterli performansda olmuyorlar.
Şu an sadece Kurutma Makinesi almak en mantıklısı.
Bizde bu sorunlar yok,hatta Hanım Kurutma makinesinden çıkan çamaşırların çabuk ütülendiğini bile söylüyor.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
evet yazmışsınız okudum keşke bu konuyu önceden görseydik.. Neyse kendi evime daha iyi araştırıp alırım artık :) Satış elemanı bize sadece büyük kolaylık sağlar yorulmaz falan dedi başka bir şey demedi biz de atladık :)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=30869]JBoND[/MENTION] [MENTION=47324]mustang[/MENTION]'ın dediği gibi ikisi bir arada olanlardan almayın. artık kurutma makineleri çamaşır makinelerinin üstünede monte ediliyor. Ben arçeliği alalı 1.5 yılı geçti. Hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Fiyatıda çok uygundu hala öyle sanırım.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Merhaba;

Evimde Beko D1 9122 E model 9kg yıkama kapasiteli 1200 devir hi-tech rezistanslı çamaşır makinesi var ve kullanıyorum sıkıntım yok. Hergün çamaşır yıkandığı için özellikle bu aylarda kurutma sıkıntısı yaşıyorum ve kurutmadan yeni çamaşırları yıkayıp asamıyorum. Bu nedenle çamaşır kurutma makinesine ihtiyacım var.

Çamaşır kurutma makinesi olarak; AEG T96699IH Lavatherm 9 Kg Kapasiteli ürünü internette araştırdığım kadarıyla methediyorlar. Diğer makinelerden farkı olarak 9kg kurutma kapasitesi yanında hav toplama, yoğuşmalı, çift yöne dönen tambur, headpump gibi özellikleri var.

Fakat elektronik mağazalarını dolaşırken Samsung WD1142XVM 14 Kg 1200 Devir 7 Kg Kurutmalı Çamaşır Makinesini gördüm. Diğer kombo makinelerden farkı 14kg yıkama 7kg kurutma kapasitesi var. Ayrıca direct inventer lü 10 yıl garantili motor, ecobuble gibi artı özellikleri var.

Sonuç : Bu iki ürün arasında yaklaşık 200TL gibi bir fiyat farkı var. Bu nedenle yer kaplamaması açısından ikisi bir arada olan Samsung'u mu (kullandığım çamaşır makinesine göre ilave özellikleri nedeniyle) alayım yoksa sadece kurutma yapan AEG 'yi mi (diğer kurutma makinelerinden artı özellikleri olması nedeniyle) alayım bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. En geç 31 Aralık Pazartesi gününe kadar siparişi vermem gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

Başka öneri/görüş yok mu?