Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye Edebilir misiniz?

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar Bir Çamaşır Kurutma Makinesi almak istiyorum.Bosch a baktım.Fiyatları bayağı uçuk.Ama güzel ve tasarruflu cihazları var.
Sizler Evinizde Kurutma Makinesi Kullanıyormusunuz?
Yada Hangi Markayı ve Modelini tavsiye Edersiniz?

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
rentaşım pek kurutma makinasi ile bilgim yok bende almayı düşünüyorum ama şu yeni çıkanlar var hem yıkam hem kurutma olanlarından o tarz düşündüm.hem yer kaplamaz yanılmıyorsam beko 2000 lira civarındaydı.bence bi bekoya bak çok kaliteli ürünleri var benim evde nerdeyse bütün aletler beko 4 senedir kullanıyorum hiç bir sorun olmadı ayrıca 3 sene garanti üstüne 50-60 lira daha verirsen 4 yıl daha garantin uzuyor toplam 7 yıl oluyor bi bak derim

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
[MENTION=286034]leroy[/MENTION] Tavsiyeniz Teşekkür Ederim Renkdaşım.
Bu konuda 1 Haftadır araştırma yapıyorum.Ve enazından şuna karar verdim.Hem yıkama hemde kurutmalı makinelerin Performansı şu an yeterli değil.
O nedenle tek başına bir kurutma almak istiyorum.
Çünkü böyle Hem kurutma ve yıkama makinesi ile,sadece kurutma makinesi fiyatlarına bakarsak Kurutma Makineleri daha pahalı.
Bunu nedeni yeni Teknoloji olan Kompresör teknolojisi.
Bu teknolojide A Sınıfından bile %50 tasarruflu makineler var.Ama bayağı bir pahalı.
Birde Kurutma makineleri belkide hala lüks olarak görülüyor.
Teşekkürler cevabınız için.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=47324]mustang[/MENTION]; bende arcelik 2770 KTY var... 1.5 sene once aldim... cok ama cok memnunum... bende sizin gibi cok arastirmistim... arcelige guvenmem... eskiden urunleri daha saglamdi... cekinerek aldim ama dedigim gibi cok memnunum... 500 TL' ye almistim... 75 TL daha vererek garantisini 7 yil uzattim...

suan arcelikte bunun ust modeli kampanyada... buradan inceleyebilirsiniz... bayagi iyi indirimi var...

bu arada dediginiz gibi yikamali kurutma makineleri cok verimli degil... bunu bana bu makineyi aldigimda yetkili kisi soyledi... sonrada bir cok yerde okudum zaten...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Teşekkürler [MENTION=158637]angel75[/MENTION]
Peki Elektrik Sarfiyatınız Ne kadar oldu?
Sonuçta bu cihaz B sınıfı bir cihaz.
Birde Performansından Memnunmusunuz?
Alırım bunuda Sonra Hanım Başımın etini yer vallaha?:mrgreen::laugh:

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=47324]mustang[/MENTION]; bizim elektrik faturamızda artış olmadı... zamlar dışında :) 60-70 TL geliyordu.. hala öyle geliyor :)
bu arada performansından evet memnunum... tek kötü yanı; olduğu yeri çok ısıtıyor :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
@angel75 Önerin üzerine gidip makineyi inceledim.
Ve biraz önce satın aldım(Arçelik 2770 KT) Yarın Gelecek.7 yıl Garantisi birde 49 lira düştükten sonra 735 liraya geldi bana.8 taksitte ödeyeceğim.
Bu arada BOSCH 7kg lık çamaşır Makinesi üzerine kurulabiliyormuş bunlar.
Birde bunların önceki modelleri plastik kapakmış,şimdikiler cam kapaklı.
Bakalım deneyiip göreceğiz.
Tavsiyen için tekrar Teşekkürler.:)

FerdiCantemur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
en iyi kurutma havludur kurutma makinasıyla kuruttum saçta kepek oldu parmakla kaşıyom tırnak arasına öle doluyor :D

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=47324]mustang[/MENTION]; gule gule kullanin makinenizi... bosch' un uzerine monte edilmesine cok sevindim.. esiniz kurutma makinesine cok sevinecektir.. gercekten buyuk zahmetten kurtariyor... egil camasiri al, camasiri as... hem bel agrisi hem kol agrisi... bunlar ortadan kalkiyor...

akliniza birsey takilirsa memnuniyetle cevap veririm...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
@mustang; gule gule kullanin makinenizi... bosch' un uzerine monte edilmesine cok sevindim.. esiniz kurutma makinesine cok sevinecektir.. gercekten buyuk zahmetten kurtariyor... egil camasiri al, camasiri as... hem bel agrisi hem kol agrisi... bunlar ortadan kalkiyor...

akliniza birsey takilirsa memnuniyetle cevap veririm...
Sağolasın Kardeşim.

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yoğun hesaplarıma göre ayda 6 lira elektrik yakar :)

lagaoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@mustang; bizim elektrik faturamızda artış olmadı... zamlar dışında :) 60-70 TL geliyordu.. hala öyle geliyor :)
bu arada performansından evet memnunum... tek kötü yanı; olduğu yeri çok ısıtıyor :)

Aynen öyle elektrik sarfiyatı da minimum ve bu aralar indirimde. sanırım fiyatı 700 tl civarındaydı.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Aynen öyle elektrik sarfiyatı da minimum ve bu aralar indirimde. sanırım fiyatı 700 tl civarındaydı.

makine alınmış.. 7 yıl garanti ile birlikte 735 TL'ye gelmiş.. 1.000 TL indirime girmiş... iyi fiyat...

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aslında a sınıfınıda hesap ettim . b sınıfına göre 2 kws az yakıyor.yılda ortalama 140 kws desem 60 lira falan yapar.10 sene kullansan 600 lira tasarruf yapar b sınıfı 700 diğeri 1700 gibi birşey kurtarmadı yani...b sınfı fazla yaksada a dan uygun fiyat oluyor fakat özellik olarak onu bilemem :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Arçeliğin Bayiisinde 2 çeşit makinevardı.Birisi benim aldığım.
http://www.arcelik.com.tr/kurutma-makineleri-yogunlastirmali-2772-KT-Kurutucular.html

Biriside bu
http://www.arcelik.com.tr/kurutma-makineleri-yogunlastirmali-2772-KT-Kurutucular.html

2.sinin fiyatı 1699 lira idi A Sınıfından %50 tasarruflu idi.Aralarında 1000 lira fark vardı.
Yani Harcayacagım Elektirk faturasını peşin verecektim A sınıfını alsa idim.
Gerçi Pahalı olanında ısı pompası teknolojisi var,benim aldığım yoğunlaştırmalı.
Şu an bu makineler çok pahalı,yeni teknoloji olduğundanmıdır nedir anlamadım.
Makine geldi biraz önce eve.Servis gelip kuracak.Kullanıp deneyimlerimi yazarım.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşlar Makine servis tarafından kuruldu.
Hemen Çamaşır Makinesinde çamaşır yıkatıp attık.
Pamuklu-Dolap kuruluğunu seçtik.15.20 de kurutmaya başladı.16.25 de bitti.
Ve bence sonuç mükemmel.
Tekrar Sağol [MENTION=158637]angel75[/MENTION]
Bu arada bir şey soracağım size .
Kullanım kılavuzunda kurutma işlemi daha uzun gösterilmiş.
Galiba çamaşır miktarına göre bu süre değişiyor herhalde değil mi?

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar Makine servis tarafından kuruldu.
Hemen Çamaşır Makinesinde çamaşır yıkatıp attık.
Pamuklu-Dolap kuruluğunu seçtik.15.20 de kurutmaya başladı.16.25 de bitti.
Ve bence sonuç mükemmel.
Tekrar Sağol @angel75
Bu arada bir şey soracağım size .
Kullanım kılavuzunda kurutma işlemi daha uzun gösterilmiş.
Galiba çamaşır miktarına göre bu süre değişiyor herhalde değil mi?

rica ederim mustang... memnun olduysanız ne mutlu bana...
evet dediğiniz gibi çamaşır miktarına göre değişiyor süre.. 30 kullanımda 1 alttaki yeri temizlemeyi unutmayın :) su akıtıyor sonra :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
rica ederim mustang... memnun olduysanız ne mutlu bana...
evet dediğiniz gibi çamaşır miktarına göre değişiyor süre.. 30 kullanımda 1 alttaki yeri temizlemeyi unutmayın :) su akıtıyor sonra :)
Yoğuşma Filtresini değil mi?
Ön filitreden ne kadar çok lif iplik çıktı yahu.Bu filitre her seferinde temizlenecekmiş herhalde.
Birde ben Su tankını gidere bağlattım.Bu nedenle tankıda boşaltmayacağız.
Süre bu şekilde Çamaşıra göre değişirse Bayağı bir Enerji tasarrufuda olur hani.
Buarada gürültüsüz çalışıyor.Ama dediğiniz gibi bayağı ısınıyor.Kışın bu konuda çok işimize yarar.:laugh:

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=47324]mustang[/MENTION]; evet filtrenin temizlenmesi gerekiyor. ön filtreye ben alıştım artık.. her zaman temizliyorum..
su tankı olayı iyiymiş..

benim makine odamdan açılan arka balkonda.. kapı açıksa odam hamam gibi oluyor :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Birde [MENTION=158637]angel75[/MENTION]
Ben konuyu açarken Kurutma makinesi diye yazmışım yanlışlıkla bunu,Çamaşır Kurutma olarak düzeltebilirmisiniz?
Sonuçta faydalı bir konu başlığı oldu ama başlık yanlış oldu.
Dün bir tanesi Saç Kurutmadan bahsetti bu yüzden.:)
Teşekkürler Kolay Gelsin.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Birde @angel75
Ben konuyu açarken Kurutma makinesi diye yazmışım yanlışlıkla bunu,Çamaşır Kurutma olarak düzeltebilirmisiniz?
Sonuçta faydalı bir konu başlığı oldu ama başlık yanlış oldu.
Dün bir tanesi Saç Kurutmadan bahsetti bu yüzden.:)
Teşekkürler Kolay Gelsin.

mesajları okudum.. saç kurutma makinesi diyen arkadaş tüm yorumları okusaydı anlardı :) demiş zaten okumadım diye..
istediniz ben düzeltiyim yine de ..

adstayla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arçelik marka renkli kurutma makineleri çok şık çok da ucuz 600 - 700 tl gibi bir paraya bu sorunu çözebilirsin

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Merhaba;

Evimde Beko D1 9122 E model 9kg yıkama kapasiteli 1200 devir hi-tech rezistanslı çamaşır makinesi var ve kullanıyorum sıkıntım yok. Hergün çamaşır yıkandığı için özellikle bu aylarda kurutma sıkıntısı yaşıyorum ve kurutmadan yeni çamaşırları yıkayıp asamıyorum. Bu nedenle çamaşır kurutma makinesine ihtiyacım var.

Çamaşır kurutma makinesi olarak; AEG T96699IH Lavatherm 9 Kg Kapasiteli ürünü internette araştırdığım kadarıyla methediyorlar. Diğer makinelerden farkı olarak 9kg kurutma kapasitesi yanında hav toplama, yoğuşmalı, çift yöne dönen tambur, headpump gibi özellikleri var.

Fakat elektronik mağazalarını dolaşırken Samsung WD1142XVM 14 Kg 1200 Devir 7 Kg Kurutmalı Çamaşır Makinesini gördüm. Diğer kombo makinelerden farkı 14kg yıkama 7kg kurutma kapasitesi var. Ayrıca direct inventer lü 10 yıl garantili motor, ecobuble gibi artı özellikleri var.

Sonuç : Bu iki ürün arasında yaklaşık 200TL gibi bir fiyat farkı var. Bu nedenle yer kaplamaması açısından ikisi bir arada olan Samsung'u mu (kullandığım çamaşır makinesine göre ilave özellikleri nedeniyle) alayım yoksa sadece kurutma yapan AEG 'yi mi (diğer kurutma makinelerinden artı özellikleri olması nedeniyle) alayım bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. En geç 31 Aralık Pazartesi gününe kadar siparişi vermem gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Kurutma Makinesine ihtiyacınız var ise bence sadece Kurutma Makinesi almanız tavsiye ederim.
Çünkü hem yıkayan hem kurutan makinelerde performans sorunu oluyor.
Komşum Siemens aldı.Eşim ile beraber denemişler,çamaşırları nemli çıkarıyormuş.
Bende Kurutma Makinesi alırken epey araştrıdım,epey fiyatlar uçuk bunlarda.
Sonra bu konuyu açtım buraya, ve Sağolsun [MENTION=158637]angel75[/MENTION] kardeşimin tavsiyesi ile Arçelik aldım.
Alalı 4 ay oldu,şu sıralar çok kullanıyoruz,çokda memnunuz açıkcası.
İyikide 2000 lira verip diğerlerini almamışım.
Size tavsiyem yeriniz müsait ise sadece Kurutma almanız.
Çokda para vermeyin bence.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=47324]mustang[/MENTION]

Yorumun için teşekkürler. Arçelik'in yoğuşmalı modeli 1500TL civarında ve gördüğüm kadarıyla hav toplama, çamaşırı yıpratmayan çift yöne dönen tambur, headpump gibi kurutmayı kaliteli hale getiren çamaşırı çektirmeyen, ağartmayan, yıpratmayan özellikler yok yani diğer ürünler arasında orta seviyede bir cihaz izlenimi uyandırdı. Sizin kullandığınız Arçelik'in modeli nedir? Hav toplama, çift yöne dönen tambur, headpump gibi özellikleri var mı? Yerli marka tercihimdir bütün beyaz eşyam Beko.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Benim Aldığım Makine bu [MENTION=30869]JBoND[/MENTION]
Beko'nun da makinesi hemen hemen aynı zaten.
Birde bu makinenin bir üst modeli var oda o zaman 1700 civarı idi.
Benim kullandığım Model Yoğuşma Teknolojili,sizin söyledikleriniz Isı Pompalı olanlar.
Birde 4 aydır sadece bir tane kazakta çekme oldu,oda yanlış proğramda kulanmamızdan dolayı.
Bence etiketlere dikkat edilerek giysiler makineye atılırsa,uygun programda seçilirse sıkıntı olmuyor.