Haber Call Of Duty : Warzone Mobile geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

CodM_SainttMstr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Herkese Merhaba!.jpg

Uzun süredir dillerde dolanan, Warzone mobil çıkacak mı? soruları yavaş, yavaş netlik kazanıyor. Activision iş ilanlarında mobil tabanlı personel alımı ilanı paylaşarak ortamı dalgalandırmıştı. Yakın zamanda ise yaklaşık "18 gün önce" Playtest Cloud veritabanına 'da oyun testi sürümünün yüklenmesinden sonra bu konu üzerine bir çok konu açıldı ve tartışıldı.

ref_playtestcloud.png

Şimdi ise Eylül 2020'ye yaanii daha da geri gidersek, Activision'ın “WZM” adlı bir proje için “Yönetici Yapımcı, Özellikler üzerine” işe alım yaptığını görebiliriz. Bu sayede, bir süredir bu fikre sahip oldukları fikrini daha da desteklemektedir. Böylelik ile 2022 de güzel bir Mobil oyun bizi bekliyor!

Yeri gelmiş iken ne oldu bu banlama meselesi??
Umarım Call Of Duty Mobile da yaptıkları hataları, kısıtlamaları tekrar yapmaya kalkmazlar, şu an Call Of Duty Mobile ciddi bir oyuncu kitlesini, yeni getirdiği güvenlik yazılımı ile kaybetti. Telefon emülator farketmezsizin herkes 10 yıllık ban yemeye başladı, bunun üzerine ne hikmet ise Call Of Duty Mobile Resmi topluluk sunucusunda hemen hemen her gün etkinlik yapılmaya başlandı, bazı hataların üstünü örtmeye çalışıyor gibiler?? :)

Yeni bir konuda görüşmek dileği ile!
codwarzonemobile_tasarım.jpg

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Ne zaman gelecek?

Eski codu silelim yenisini yükleyelim eskisi çok eskidi artık, ayrıca bölümler pc ve konsol ile bire bir aynı olursa daha iyi olur örnek cod 4 veya mw2 bölümleri

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Cod Warzonun haritası çok büyük gökdelenler, bina yapıları, kaleler, binaların içleri, statlar vs vs mobile uygun değil nasıl küçültecekler bu kadar büyük haritayı açıkçası mobile gelecek oyunun birebir aynısı olacağını sanmıyorum

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Cod Warzonun haritası çok büyük gökdelenler, bina yapıları, kaleler, binaların içleri, statlar vs vs mobile uygun değil nasıl küçültecekler bu kadar büyük haritayı açıkçası mobile gelecek oyunun birebir aynısı olacağını sanmıyorum
Bu sorun değil sadece yapması zor yoksa 10 ar adamdan keyifle maç atılır. Ama bence bilindik haritalar olmalı, cod 4 ve mw2 haritaları karma şekilde cod 4 haritaları İngiliz Rus haritaları olmalı, mw 2 dende Latin Amerika havalimanı vs olursa on numara olur.

Bence böyle çok daha fazla tutacaktır oyun.

Hatta cod 4 ü direk mobile yapsalar süper olur, cod 4 gibi oyun daha gelmez ?

Bide ww2 olarakta cod 2 veya 5 çıkarsalar süper olur

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Bu sorun değil sadece yapması zor yoksa 10 ar adamdan keyifle maç atılır. Ama bence bilindik haritalar olmalı, cod 4 ve mw2 haritaları karma şekilde cod 4 haritaları İngiliz Rus haritaları olmalı, mw 2 dende Latin Amerika havalimanı vs olursa on numara olur.

Bence böyle çok daha fazla tutacaktır oyun.

Hatta cod 4 ü direk mobile yapsalar süper olur, cod 4 gibi oyun daha gelmez ?

Bide ww2 olarakta cod 2 veya 5 çıkarsalar süper olur
Warzone haritası zor bnce pc'de bile büyük güncellemeler alırken mobile bu haritayı bire bir yapmak uğraştırır bnce ismi Warzone mobile olacak ama haritası farklı olur

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Telefonda yani küçük ekranda oyun oynanmaz bence. Rahatça etrafı göremeyiz falan. Bilgisayarda her şey daha rahat görülür. Büyük ekranda her şey büyük olunca daha iyi görebilirsiniz düşmanı falan. Ben olsam zorlanırdım oynamakta. Telefonda oyun oynayanı var diye yapıyorlar işte.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Ben bunu yıllar öncede dedim,,devir mobil devri...
İnşAllah PC oyunlarınıda uyarlamaya başlarlar mobile..

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Tutan her PC oyunun mobile getirmek de moda oldu. Mobilden oyun mu oynanır ya hele COD Warzone gibi kocaman haritaya sahip bir oyun...
Asıl cukka mobilde tomar tomar para kaldırıyolar valla yapımcılar warzone konusunda haklısın haritası çok büyük bunun en büyük nedeni herkesin elinde telefonu olup rahatca erişebilmesi.

Gerçi mobilde oyunlar 10gb'ları gördü. Bi şekilde uydurablirlerde belli olmaz Apex Legends Mobile içinde oynanmaz felan diyolardı ama betasına katıldım oyun çok iyiydi tuşlar felan sorun yapmadı.

CodM_SainttMstr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
COD: Warzone dünyası çok büyük fakat zamanında biliyor sunuz ki Activision ilk Battle Royale oyununu Call of Duty: Black Ops 4 de sundu ve ciddi bir oyuncuya warzone'u çıtlattı bunun daha iyisi olacak dedi.

O zamanlarda bu oyun mobil sürümü çıksa oynanmaz, telefonda tad vermez diyenler vardı ama adamlar oyunu yaptı ve üstüne Koskoca haritayı, yani Blackout haritasını entegre ettiler. Hatta Call of Duty: Mobile'a önümüz sene Verdansk haritası gelmesi muhtemel.

Verdansk Hartiasını getirirler ama nasıl getirirler?
Çok basit Blackout haritasında yaptıkları gibi, haritanın en boy oranını düşürürler, bazı evlere girme olayını kısıtlarlar, harita içinde obje detayını düşürür ve sadece Modeller face olarak görünür.
Telefonda yani küçük ekranda oyun oynanmaz bence. Rahatça etrafı göremeyiz falan. Bilgisayarda her şey daha rahat görülür. Büyük ekranda her şey büyük olunca daha iyi görebilirsiniz düşmanı falan. Ben olsam zorlanırdım oynamakta. Telefonda oyun oynayanı var diye yapıyorlar işte.

Son mesajlar