Call of Duty, Bir Ailenin Sonunu Getirdi

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
37824_550x250.jpg

Oyun bağımlılığı bazen işleri gerçekten ciddileştiriyor. Geçtiğimiz senenin Mart ayında gerçekleştirilen bir cinayetle ilgili detaylar bugün yayınlandı. Cinayetin arka planındaki isim, Call of Duty oldu.

14 yaşındaki Noah Crooks, 37 yaşındaki annesi Gretchen Crooks'a önce tecavüz etmeye kalkıştı, sonra da onu öldürdü. Bunun altındaki tek neden ise anne Gretchen'in oğlu Noah'a bağımlılık derecesinde oynadığı Call of Duty'i yasaklamasındankaynaklanıyor.

Alınan raporlara göre Noah, kendisi 11 yaşındayken hediye edilen tüfekle annesini vurdu. Geçirdiği anlık cinneti atlatan Noah, babasına "Baba ben Noah. Yanlışlıkla annemi öldürdüm. Çok pişmanım. Lütfen hemen şimdi eve gel." sözleriyle bir mesaj yolladı. Durumu ilk başta şakadan ibaret sanan baba, eve geldiğinde yarı çıplak eşini ölü halde buldu.

Savunmasında Noah Crooks, "Annem kötü notlarımdan dolayı bana Call of Duty'i yasaklamıştı. Şaka yapmıyorum, o artık ölü. Neden bilmiyorum ama onu kendi tüfeğimle vurdum. Ona tecavüz etmeye kalkıştım fakat yapamadım. Hangi insan annesine tecavüz edebilirki? Şu an tamamiyle bir boşluğun içerisindeyim." sözlerine yer verdi.

Tabii medya tarafından bu cinayetin nedeni olarak Call of Duty gösteriliyor fakat olayda bize asıl ilginç gelen şey, 11. yaş gününde oğluna 0.22 kalibre tüfek hediye eden zihniyet...

bölümsonu canavarı

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
call of dutty sabıkalı oyun diye lanse edilcek yakında

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çocuğa 11 yaşında tüfek hediye et sonra COD'u yasakla, kafaya bak. Bir de çocuk tecavüze kalkışmış, COD'da ne zaman böyle şeyler oldu yahu vardı da biz mi kaçırdık :D

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Call of duty 6 oynuyordum bağımlı oldum 2-3 yıl bırakamadım sonra bi anda kaldırdım kurtuldum berbat bişey.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Sen 11 yaşındaki çocuğa tüfek hediye et, sonra vay efendim bilgisayar oyunu suçlu.

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Eşekle atı ayırd edemeyen , anasıyla avradını ayırt edemez derler. Derlerde ne alaka derdim. Call of Duty bahane. Başına vurmuş veledin :S

UltravioleTT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bizim elimizden de az alınmadı bilgisayarlar biz böyle birşey yaptıkmı Cod bahane bence.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Oyunun da bir yaş sınırı var, heralde 14 yaş üstüdür.
Vurma neyse de tecavüz ne alaka...

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Dünyada milyonlarca var oyun bagımlısı genç ,hepsi böyle şeyler yapmaya kalksa oyun yapımı yasaklanır direk.

Direk oyuna baglamak yerine önce aile ye bakmak lazım.