Çalıştıra dxdiag yazdığımda ekran kartım yerine microsoft görüntü başdaştırıcısı çıkıyo

Bu konuyu okuyanlar

solenya61

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
36
başlıktada anlattığım gibi çalıştır kısmına dxdiag yazıyorum sonra entere basıyorum ama orda benim bilgisayarıma bağlı olan ekran kartı değil onun yerine microsoft görüntü bağdaştırıcısı yazıyor ne yapmalıyım
not: bide ben driver yükleyemiyorum çünkü ekran kartı biraz eski ve markası ne bilmiyorum ondan yükleyemiyorum

Ekli dosyalar

• ekran.jpg
    ekran.jpg
    79 KB · Görüntüleme: 209

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Driver yüklememeniz buna sebep olur. Driver şarttır. Aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcılarında ekran kartına sağ tıklayıp donanım kimliklerini googlede aratıp bulabilirsin.

solenya61

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
36
Driver yüklememeniz buna sebep olur. Driver şarttır. Aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcılarında ekran kartına sağ tıklayıp donanım kimliklerini googlede aratıp bulabilirsin.
yokki orda sadece microsoft bağdaştırıcısı var

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
yokki orda sadece microsoft bağdaştırıcısı var
Aygıt yöneticisi'ne girin microsoft görüntü bağdaştırıcısına sağ tıklayın özelliklerden ayrıntılar sekmesine gidin. Orada bir combo box olacak ona tıklayın çıkanlardan donanım kimliklerini seçin. Bir kaç kod çıkacak altta. En üsttekini kopyalayıp internette aratın. Aygıt adınızı bu sayede öğreneceksiniz. Sonra aygıtın orijinal sitesinden driverını indirin ve kurun.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
başlıktada anlattığım gibi çalıştır kısmına dxdiag yazıyorum sonra entere basıyorum ama orda benim bilgisayarıma bağlı olan ekran kartı değil onun yerine microsoft görüntü bağdaştırıcısı yazıyor ne yapmalıyım
not: bide ben driver yükleyemiyorum çünkü ekran kartı biraz eski ve markası ne bilmiyorum ondan yükleyemiyorum
Aida indir orada ekran kartı yazar illa ki cpu z de olabilir. Ona göre driver yükleyebilirsin. Birde laptop ise genelde intelin grafik kartını görüyor sistem. nvidia ise ayarlardan etkin edersin oyun vs açınca nvidia ile açar. Çok kasma dxdiag ekranını ama driver i yükle

solenya61

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
36
Aygıt yöneticisi'ne girin microsoft görüntü bağdaştırıcısına sağ tıklayın özelliklerden ayrıntılar sekmesine gidin. Orada bir combo box olacak ona tıklayın çıkanlardan donanım kimliklerini seçin. Bir kaç kod çıkacak altta. En üsttekini kopyalayıp internette aratın. Aygıt adınızı bu sayede öğreneceksiniz. Sonra aygıtın orijinal sitesinden driverını indirin ve kurun.
combo boxu bulamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aida indir orada ekran kartı yazar illa ki cpu z de olabilir. Ona göre driver yükleyebilirsin. Birde laptop ise genelde intelin grafik kartını görüyor sistem. nvidia ise ayarlardan etkin edersin oyun vs açınca nvidia ile açar. Çok kasma dxdiag ekranını ama driver i yükle
laptop değil

solenya61

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
36

Ekli dosyalar

• ghjcghjfghj.jpg
    ghjcghjfghj.jpg
    81.8 KB · Görüntüleme: 181

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
nvidia geforce 7300 se/7200 gs buymuş ama yok nvidianın kendi yerinden bakamıyom açmıyo siteyi error veriyor

açtım şimdi ama windows 10 yok
Nvidia forumunda şöyle bir konu açılmış problemle ilgili;
kullanıcı driver'ı uyumluluk modunda çalıştırarak sorunu çözdüğünü söylemiş

solenya61

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
36
indirme yerine kadar geldim ama şimdide indirmiyor yakında incek diyip

solenya61