Çalışma Masası ve Bilgisayar Masası Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Selamlar dostlar, bilgisayarımı koyacağım ve üzerinde çalışmalarımı gerçekleştireceğim bir masa arıyorum.

@Görkem Say sanırım sende bu aşağıda ki masa var. Memnun musun?

Sizlerin de tavsiyelerini bekliyorum arkadaşlar.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Abi bütçe yetiyorsa Rio L öneririm kesinlikle çok geniş ve rahat bir masa. Ancak bir kere alayım sağlam bir şey alayım dersen bunu öneririm.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Patron sana tavsiyem mobilyacıdan istediğin ölçüye göre mdf tahta kestirmen sonra da demirciden profil demirden ayak kestirerek monte etmen. Daha güzel ve sağlam olabilir ben kendime öyle yaptıracağım birkaç ay içinde. Demir ayakları da akrabam var kendisi bu işleri yapıyor onda hallettireceğim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben zamanında Rio L almadan önce marangoza sorduğum zaman daha pahalıya patlıyordu. Tanıdık varsa orası ayrı tabi. Ancak bu zamanlarda el işçiliği gerektiren mesleklerin ücreti epey artmış durumda.

Reaksiyon puanı
425
Ben zamanında Rio L almadan önce marangoza sorduğum zaman daha pahalıya patlıyordu. Tanıdık varsa orası ayrı tabi. Ancak bu zamanlarda el işçiliği gerektiren mesleklerin ücreti epey artmış durumda.
MDF tabakası 650,00 TL civarlarında arkadaşlar, dışarıda yaptırmak daha maliyetli oluyor bilginize. :)
ABOOO ben demir ayaklı 170CM masayı 170tl'ye yaptırdım.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hocam,

Fazlaca monitör, evrak veya malzeme az/yok ise;

--

Malzeme çokça varsa;

--

Dik duruş aşırı önemli birşey. Deriler kaydırıyor terletiyor ıvır zıvır tırıvırı.

--

Monitör ve ayak yükseltici de tavsiye ederim.

Vücut ergonimisi bozulmasın diye bu kısımda masraftan kaçınmamak gerektiğini düşünüyorum. Bozulan sağlık daha çok masraf açmakla birlikte kalıcı bozukluklara yol açabilir. İlla ikea olacak diye birşey yok.

Reaksiyon puanı
4,113
Hocam,

--

Malzeme çokça varsa;

--

Dik duruş aşırı önemli birşey. Deriler kaydırıyor terletiyor ıvır zıvır tırıvırı.

--

Vücut ergonimisi bozulmasın diye bu kısımda masraftan kaçınmamak gerektiğini düşünüyorum. Bozulan sağlık daha çok masraf açmakla birlikte kalıcı bozukluklara yol açabilir. İlla ikea olacak diye birşey yok.
bu ürünler nie böyle firmalarda çok fazla.Ben şahsen bir masa için 1000 lira vermem

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Hocam,

--

Malzeme çokça varsa;

--

--

Güzel ürünlere benziyor değerlendirmeye alacağım, hele ki sandalye hoşuma gitti.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bilgisayar masası seçerken yükseklik ayarlanabilirler iyi oluyor.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Merhaba hocam. Marangoza yaptırsanız? Daha ucuz olur.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bilgisayar masası seçerken yükseklik ayarlanabilirler iyi oluyor.
Bunun için otomasyonlu olan motorlar var ama bence gerek yok. İkea'da yine çözüm mevcut sevdiğim bir adet. Tuzlu gelebilir isteyene.

@Creative,
Hocam deri dik koltuklar deri sebepli yapışıyor pantolona veya sıcaksa eşortmana. Ucunda oturayım diyorsun kayıyor. Genellikle deri olduğu için popo kısmı dar oluyor. Kendi tecrübelerim bu yönde. Genelinin kolu da deri oluyor masa altına girerken aşınıyor veya koldan dolayı aşınıyor ve kopmalar yaşanıyor.

Bunun oturma kısmı gayet büyük. Afedersiniz ama can yakmıyor :)) Deri değil hava alan bir kumaş. Sırt kısmı komple açık oda soğuksa birebir geçirir diyeyim. 1,89 boyundayım kafa desteği çok az aşağıda kalıyor olsa da efsane bir koltuk. Hele pc başında gününün çoğunu geçirenlerdenseniz. Kestireyim dedin mi çok güzel yatıyor, tam tadında. Kol dayamaları yumuşak garip bir plastik malzeme. Dezavantajları olarak sadece biraz pahalı diyebilirim vede kurulumu kendiniz yapmanız gerekiyor. Ama makine sağlam. Dolar artınca malzeme kalitesi düşer mi bilemem biz 900den aldıydık. Şimdi 300 civarı koymuş gibi görünüyor dediim gibi malzeme kalitesi aynımı bilmiyorum. Haa bu arada bu modelin deri olanı da varda bence boş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu ürünler nie böyle firmalarda çok fazla.Ben şahsen bir masa için 1000 lira vermem
Ergonomi. Ben parayı kolay kazanmıyorum kolay da harcayamam. Gösterdiğim ile söylediğim tutmuyor gibi görünebilir. Ama x marka bir şey alıp 1 ay kullanıp atmak var, y marka alıp 1 sene sorunsuz kullanmak var.

Masa, bilgisayar, ayak desteği, bel desteği, boyun desteği, sandalye çok önemli şeyler. Gerek taşınabilir olması, gerek yükseltilip boyun sırt sağlığı için ergonomik olması, gerekse malzeme kalitesi. Bir malzemeyi bir defa alıp, koruyup ömrünü uzatarak vadesinden olabildiğince maksimize etmen lazım kârını.

Herşeyi geçtim sürekli bunun başındaysan bir süre sonra sağlık sıkıntıların patlak veriyor. Sağlık sıkıntıları 1000tlden kat be kat önemli. Süt dağıtacaksan en iyisi neyse onla yapacaksın, ne ferrari alıp uçacaksın nede beygir alıp geride kalacaksın.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hocam odanız uygun ise ben L masa almanızı öneririm. Ben evde L masa kullanıyorum çok memnunum. ( Tabii onlarında fiyatları biraz uçmuş ama evladiyelik ürünler olduğuna almış iken kaliteli almanda fayda var. ) Çekmeceli olanlardan flan.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
IKEA nedense aklımdan çıkmış şuan girdim ve çıkamıyorum. Sanırım yanında başka ürünlerde alacağım. :)

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Şuan gözüme çarpan aşağıda ki ürün oldu. Çekmeceleri ideal ve masanın kullanım açısından ergonomik olduğunu düşünüyorum. 75cm derinlik sanırım yetecek bana altında olduğunda sıkıntıya düşebilirim gibi geliyor.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Derinlik fazla da uçunca kullanılmayan atıl alanlar oluşabiliyor oda hoş olmuyor.
En önemlisi bir demo alanda. Tahmini bir metre ile 150x75 ölçün kalemle çizin. Monitör koyduğunuzda mouse koyduğunuzda veya ekstra laptop koyacak çay kahve koyacak alan arayıp bazende masa lambası ile çalışacaksanız prototip ile görün isterim. Al iade et başka al taktiği yerine en iyi yöntem bu olabilir.

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Söylediğin gibi akşama bir ölçüm yapayım, yemek masası üzerinde bilgisayar mı olurmuş arkadaş. :)

denizket

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ahşap yemek masası üzerinde marangoza bilgisayar masası yaptırdım yüksekliği biraz düştü kullanışlı tavsiye ederim :)