Çakma Telefonlar CeBIT'teydi!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Uzak doğudan gelen ve popüler markalara benzemenin yanı sıra yetenekleri ile de şaşırtan telefonlar, CeBIT'te boy gösterdi. İzleyin.

Nokia, Sony Ericsson, Samsung ve BlackBerry gibi popüler markalara çok benzeyen, ithalatçı firma tarafından yeterince sipariş edilirse üzerine istenildiği markanın logosu basılabilen telefonlar, şu sıralar gündemi yeterince meşgul ediyor. Ülkemizde,Â* fiyatı ucuz olması nedeniyle yoğun talep gören bazı modeller de bilişim fuarında yerini aldı.

Videoyu İzleyin

[sdntv]2008_10_12cakma_tel.mp4[/sdntv]

::
Buradaki videoyu izleyemiyorsanız Adobe Flash Player yazılımını güncelleyin!

:: Çakma telefonları ayırt edebiliyor musunuz? Yöntemlerinizi bu başlıkta paylaşın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Çin işi işte :D
ama bizim millet baya alıyor kullanıcıları çok...

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Çok garip CeBIT'te böylesine tanıtım yapan katılımcılarında olması. Bu yıl ilk kez mi katılmışlar? Ben geçen yıl hiç böyle bir haber görmedim sanki... :wassat:

Ve teşvik etmesinler milleti. :D

Hoş ben asla almam. Fiyat düşük memnuniyet sıfır oh ne âlâ...

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Çakma makma ama peynir ekmek gibi satılıyor...:D

kontorcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yarın tek tek arızalanmaya baslayınca gorecez mılletın halını!!

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
benim arkadaşımın da bi "çakma telefonu" var ve telefon su dolu kovanın içine düştü çalarken ve kovanın içinde çalmaya devam etti alıp telefonu yanıtladı yani baya sağlam öyle demeyin kötü falan :D

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Çakma falan diyolar ama arkadaş 7 aydır kullanıyo :D kaç kere suya düştü yüksekten düştü hala sorunsuz çalışıyor :D Canı sıkıldığı her yerde TV izliyo o daha bi süper :D

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
valla bzm arkadaştada çakma n95 8gb var
bayağıdır kullanıyor, tek bi sorun bile yok :D

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Çakma falan diyolar ama arkadaş 7 aydır kullanıyo :D kaç kere suya düştü yüksekten düştü hala sorunsuz çalışıyor :D Canı sıkıldığı her yerde TV izliyo o daha bi süper :D

+1 Her ne kadar; ucuz , çakma diye adlandırılsalar da , bu cihazlar için asıl söylenmesi gereken şey '' Yiğidi öldür hakkını yeme ! '' dir...

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bilincsiz kullanicalar kendilerine hakaret ettigin icin yolunu kesmesin sakin, kullanani ve seveni cok bir telefon.

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Fİyatları Düşürsünler ozaman kimse çakmaz almaz.

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Çakma, yan sanayi deyip geçmeyin.Nokia 6500 telefonumun orjinal kulaklığı iğrençti ve kullanışsızdı.Yan sanayi aldım çok memnunum. :)

se7en

Profesör
Reaksiyon puanı
1
abee çakma tlf var elimde :))) tane 50 kayme :D

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
abi harikasın sen yaa, adamın gözünün içine baka baka telefonlarına çakma dedin ya, helal walla :D

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
ya çakma filan ama adamlar aynı kutuya daha fazla özellik koyabiliyor buda ayrı beceri

LodosEge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o kadar gerçekçiler kiii...albeni örneğin..karpuz da güzel dıştan mesela,alsam mı almasam mı,bekle dur işin yoksa...yok tepesine vur ses çıkarsa iyidir iyidir al evet al..sonrası malum..işin tohumuna kalmış...

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Nokia orjinal Şarj aleti aldım 3 tane ve üçüde hemen bozuldu ve çakmasının iki katı .

Gittim çakmasını aldım ve ogün bugündür birşeyi yok. Telefona da zarar vermiş değil henüz

moralist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.haber7.com/haber/20081012/Cakma-telefonlar-CeBITteydi.php yorumlar

Toplam 10 yorum / 1. sayfadasınız
İRFAN SADIKOĞLU tarafından 2008-10-12 23:50:45 tarihinde yazılmış
çin,in suçu ne
çinliler ithalatçı firma ne isterse adamlar onu yapıyor.bu zamana kadar markaların kazığını çok yedik.alıyorsun 950 ytl ye bir arıza oldumu servislerinin oyuncağı oluyorsun.hani eskiden radyo ,televizyon.saat vs.tamir olurdu şimdi at yenisini al oldu.telefonda öyle bozuldumu canın yanmaz at yenisini al çünki 200 ytl.onun için bunada alışacagız herhalde.
mehmet aksu tarafından 2008-10-12 23:35:42 tarihinde yazılmış
çin malı tenekeden mi yapılıyor.
bakın 1-2 yıl önce samsung d900i 950 ytl idi şimdi sıfırı 250 ytl. ikinci eli 100 ytl civarı. yani sıfır bile olsa modası geçiyor. insanlar orjinal alıp 700 ytl zarar edeceğine çakma alıp 2 senede atsa daha ekonomik oluyor. neden daha fazla zarar etsinler. asıl sorun orjinal telefonlarda. 1-2 senede teneke haline geliyorlar. belki görüntü olarak teneke değil ama modası geçtiği için teneke muamelesi görüyorlar.
Yusuf Yozgatli tarafından 2008-10-12 21:17:16 tarihinde yazılmış
cin mali
cakma dediginiz teli kullaniyorum cokda memnunum orjinalindende hic bir eksisi yok artisi var.neden orjinalina okadar para vereyim?cakma makma bunlar siyaset.adamlar yapiyor birakin kazansin..kim faydasina gariban halkin daha n istiyorsunuz?
Esad Kılıç tarafından 2008-10-12 17:53:19 tarihinde yazılmış
çin malı alın elinizde patlasın
patlayan piller almanyadanmı geldi çinden geldi , düdük motorlar motosikletler nereden geldi çinden geldi , ne oldu insanların elinde patladı ??? e daha ne kasıyorsunuz o ekipte piranha dışında alırken dikkat edin iyi araştırın . yazıktır memleketin parası . sonra bir de gerçeğini alıyorsunuz ya oradan iyice kazık yiyoruz .
erisilmez_06 tarafından 2008-10-12 17:39:32 tarihinde yazılmış
NE ÇAKMASI BEEE....
ULAN MEMLEKETTE CEP TELEFONU KULLANICILARININ GÖZÜ AÇILDI DEMİYORLAR LAFI ÇEVİRİP DURUYORLAR...adamlar yapıyor kardeşim iphone dediğinizin orijinalinde türkçe yokken adam çakma dediğiniz modeline en kral türkçeyi koymuş.o övdüğünüz ünlü markalar sadece tuşun şeklini değiştirip yeni model diye piyasa çakıyor sesiniz çıkmıyor adamlar tvli tel yapıyor yok çakma bilmem ne bırakın bu işleri çakma makma güzel telefonlar kardeşim...
Hüseyin BAŞ tarafından 2008-10-12 17:01:40 tarihinde yazılmış
Bilinçsiz
Kendi sitesine baksaya... (shiftdelete.net) kendilerine ait kaç metin var. Çakmadan öte, araklama sitesi... bütün metinleri başka sitelerden araklanarak oluşturulmuş sitenin çakma sunucusu... Bilinçsiz değil, bilinçli kullanıcıların telefonu. En azından kapitalsitleri dize getiriyor...
Ramazan Şen tarafından 2008-10-12 16:32:37 tarihinde yazılmış
Lütfen Dikkat!
Bu telefonlarda radyasyon değerleri çok yüksek!!
Hasan Ertürk tarafından 2008-10-12 15:34:21 tarihinde yazılmış
süperler
telefonları gördüm cogu orjinal markalı telefonlardan daha kaliteliler cakma makma adamlar yapmıs keşke bizde yapabilsek
senol kayıkçı tarafından 2008-10-12 13:10:21 tarihinde yazılmış
////
son cümleler genelde bilinçsiz kullanıcıların tercih ettigi ürünlermiş))) ulan kafan çalıştıgı içinmi bunu söyledin spiker yoksa kulagına birimi üfledi gettt dandik demege getirdigin ürünler senin orj le rkadar iyi alıştınız çakmaya size çakılınca zorunuza gidiliyor
erhan şimşek tarafından 2008-10-12 13:02:46 tarihinde yazılmış
süper
burdaki telefonların hepsi bizde var

jaydeejoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
koppptum yaaa....:icon_::icon_::icon_:
Alan memnun satan memnun...

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
o çakma telefonlardan bendede var
ben sorun çıkabileceğini bilerek tercih ettim
2 yıl garantisi de vardı aldığım çakma telefonun
şu anda hiç bi sorunu bi kaç kere yere düşürdüm ama herhangi bi sorun çıkarmadı.

dahan önce
ilk türkiyeye geldiği zaman fiyatı 980 lira olan çakma olmayan bi telefon almıştım
kaba tabirle resmen elimde patladı. orjinal ürünlerden az çekmedim.
şu anda çakma kullanıyorum mutluyum
bozulursa garantiside ben yapmıyorum dese bile gider başka alırım neticede orjinaline vereceğim parayla 3-4 tane çakma alırım yere ata ata kullanırım kafamda rahat olur :D zaten hepsi çinde üretilmiyormu.

bu iş birazda tercih meselesidir

kimin bilinçli kimin bilinçsiz olacağına karar verecek bi merci olduğunuzu sanmıyorum .

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bilinçsiz
Kendi sitesine baksaya... (shiftdelete.net) kendilerine ait kaç metin var. Çakmadan öte, araklama sitesi... bütün metinleri başka sitelerden araklanarak oluşturulmuş sitenin çakma sunucusu... Bilinçsiz değil, bilinçli kullanıcıların telefonu. En azından kapitalsitleri dize getiriyor...

Troy a saldırcaklar :D:D

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
Bilinçsiz

Troy a saldırcaklar :D:D

e bilip bilmeden millete bilinçsiz dersen saldırırlar tabi sdn gelen eleştirileri kaldırmak zorunda.