Çağrı merkezi faciaları - VİDEO

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
İnternet servis sağlayıcıları, çağrı merkezleriyle kullanıcılarını mağdur edebiliyor. Aşağıdaki haberde bulunan videoda, her şeyi çok daha net görebilirsiniz.

Biri Beni Biri'den Kurtarsın! haberini okumak için tıklayın.

Videoyu izledikten sonra sizin de facia anılarınız ve önerileriniz varsa lütfen bu başlık altında paylaşın :)

darkeagle37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ttnet de daha uzun beklediğimi biliyorum ve karşıma bişeyden anlamayan insanlar çıktı bazen telefonu sinirlenip kapattığım olmuştur. Ama şimdi süperonline geçtim hakkaten süper Allah herkesi ttnet ve onun gibilerden kurtarsın.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bir de bir yasa vardı, onu da araştıracağım. Belli bir süre içerisinde cevaplamak zorunda değiller miydi arkadaşlar? Sadece cep telefonu operatörleri için mi geçerliydi acaba?

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Aynı sorunu TTNET'te de yaşıyoruz. Biri bizi TTNET'ten kurtarsın.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Ben videoya çektim :) maksadım karalamak değil.

Bu arada Facebook sayfamdan yayınladım ilk önce bu videoyu. Başlığını da "Görüşememiz kayıt altındadır" yazdım :D

Reaksiyon puanı
66
superonline bizim buraya gelseydi hiç düşünmeden geçerdim ama gelene kadar ttnet e katlanacağım:p

lazerboy

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben TürkNet'i aradım sizi bağlıyorum dedi müzik çalmaya başlar başlamaz birisi açtı ve oldukça ilgiliydi biri bizleri TTNET belasından kurtarsın.

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bende biri kullanıyorum. Bir keresinde modem bozulmuştu. Telefon ettim, öbür gün yenisiyle para talep etmeden değiştirdiler. Birini seviyorum:)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
O zaman bana kotu Biri denk geldi :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
1 yıldır smile kullanıyorum fena degil yada bana denk gelemdi, cogu zaman mail atiyorum onlar beni ariyolar :) TTnet kullandıgım zamanlarda aramaya korkuyodum cünkü işten anlayan adamlari yok cagri merkezlerinde sadece ezberletilmis bikac cümleleri var onlari siralayacaklar diye. Aradan splitteri cikartin hattı direk modem baglayın, modemi kapatın 1dakika bekleyin...vs yahu ben bilgisayarla ilgili bi insanım bunlari denedimde sizi aradim dediginde sizi baska birine baglarlar ve o baglanılan kiside sil bastan ayni cümleler....demekki biri'den de uzak durucaz.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
1 yıldır smile kullanıyorum fena degil yada bana denk gelemdi, cogu zaman mail atiyorum onlar beni ariyolar :) TTnet kullandıgım zamanlarda aramaya korkuyodum cünkü işten anlayan adamlari yok cagri merkezlerinde sadece ezberletilmis bikac cümleleri var onlari siralayacaklar diye. Aradan splitteri cikartin hattı direk modem baglayın, modemi kapatın 1dakika bekleyin...vs yahu ben bilgisayarla ilgili bi insanım bunlari denedimde sizi aradim dediginde sizi baska birine baglarlar ve o baglanılan kiside sil bastan ayni cümleler....demekki biri'den de uzak durucaz.

insanı deli eden de bu

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
şikyetvar.com sagolsun bi sorun oldugunda oraya iletiyorum. ilgili firma bana ulaşıyor. ve sorunu kesin suretle çözüyorlar. aynı sorunu telefonla iletince bu kadar ilgilenmeyip kestirip atıyorlar.

ttnet ve vodafone ile sorun yasadım arandım çözüldü.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Yavv önlerinde çay pasta kurabiye filan varsa senle kim uğraşacak Hakkı...:laugh: Rahatsız etme insanları..:laugh:

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Valla Nerdeyse hepsi aynı hele finansbank müşteri hizmetleri lanet olsun diyorum...

Turk_ST@Rs

Asistan
Reaksiyon puanı
1
smile adsl aradım tam 32 dk beklettiler kapattım 10 dk sonra tekrar aradım smileyi yeniden bekledim 15 dk civarı bekledim çıkan müşteri temsilcisine bilgisayardan müzik açıp şu an başka biriyle görüştüğümü söyleyip beklemesini istedim neye uğradığını şaşırdı :) hep onlarmı bizi bekletecek birazda biz onları bekletelim :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
smile adsl aradım tam 32 dk beklettiler kapattım 10 dk sonra tekrar aradım smileyi yeniden bekledim 15 dk civarı bekledim çıkan müşteri temsilcisine bilgisayardan müzik açıp şu an başka biriyle görüştüğümü söyleyip beklemesini istedim neye uğradığını şaşırdı :) hep onlarmı bizi bekletecek birazda biz onları bekletelim :)

haha süper yapmissin helal. bende denicem bunu. :)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
O seni beklememiştirkiii senden önce kapatmıştır... Ama iyi olmuş yaniii...

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Hakkı abide Jailbreak yapmış :D

coffey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar en iyi internet servis sağlayıcısı hangi firma? hız, fiyat ve satış sonrası destek açısından? evimdeki interneti değiştirmeyi düşünüyorum. (Not: şu an biri kullanıyorum. pişman oldum ona geçtiğime..daha fazla yorum yapmak bile istemiyorum)

hakanarin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Açıkcası kimi zaman hepsi mükemmel olmakta kimi zaman ise hiçbiri çekilmemekte. Yani işini dört dörtlük yapan bir firma görmedim henüz. O yüzden ben müşteriye davranışlarından ziyade sunmuş oldukları paket ile ISS'mi seçiyorum.

Yalnız TTNET bu ara canımı çok sıkıyor. Vefat edan babamın üstüne olan telefon hattı yüzünden BIRI adsl'den TTNET'e geçemiyorum. Adamlar illa veraset ilamı istiyorlar. Ölüm belgesi niye yeterli gelmiyorsa artık. BIRI'de TTNET'in sunmuş olduğu yeni hızlar olsa neyse idare edelim diyeceğim ama malesef BIRI'de müşteri mi kaçırmaya çalışıyor kendinden anlayabilmiş değilim.

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Onu bunu bırakında videodaki board kutusu da baya bir iç gıcıklayıcıymış.:tt1::wub::rolleyes:

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Harbi Tam Bir Facia Ya Bugün Bende Aradım Tık Yok 15 dk bekledim

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Benim gözüm mauspad'e takıldı beyler :D:D

SiLGEC

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Keşke operatörler gibi her çağrı merkezinde sabit ücret tarifesi olsa arama başına.

Yalnız TTNET bu ara canımı çok sıkıyor. Vefat edan babamın üstüne olan telefon hattı yüzünden BIRI adsl'den TTNET'e geçemiyorum. Adamlar illa veraset ilamı istiyorlar. Ölüm belgesi niye yeterli gelmiyorsa artık. BIRI'de TTNET'in sunmuş olduğu yeni hızlar olsa neyse idare edelim diyeceğim ama malesef BIRI'de müşteri mi kaçırmaya çalışıyor kendinden anlayabilmiş değilim.

Hattı yasal varislerine devredebilirler. Ölüm belgesinde öyle bir bildirim olmadığı için veraset ilamı istemeleri normal. Gerekirse diğer varislerden feragatname de isteyebilirler.

hakanarin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yalnız burada devredilen bir mal yok. İski böyle bir sorun çıkarmadı ve babamın üzerinden anneme devrettik sözleşmemizi. Ancak sadece Türk Telekom bu sorunu çıkarıyor. Ama verdiği bir mal değil hizmet. Zaten yasal olarak hizmeti vereceği kişi yaşamadığı için bu durumun devamı bile sakıncalı bence. Çünkü ben ölüm ilamını götürdüğüm gibi hattın kapanması gerekir. Kaldı ki veraset ilamı bundan sonraki süreçte eğer kapanacak hattın borcu ile ilgili bir yükümlülük çıktığında istenmesi gerekebilir.

Yani hem hattın her yükümlülüğünü kabul ediyorum hem de kapatmak yerine üzerime almak istiyorum ancak Türk Telekom burada kulağını illa ters taraftan tut diyor. Neyse bu konu altında uzun uzadıya konuşulacak bir şey değil zaten.

Veraset ilamını Noter'lerin vermesiyle ilgili bir yasal düzenleme yapılıyor ancak keşke bana yetişebilse de dava açmadan doğrudan noterden alsak ve şu sıkıntılardan bir kurtarsak. :)

Hattı yasal varislerine devredebilirler. Ölüm belgesinde öyle bir bildirim olmadığı için veraset ilamı istemeleri normal. Gerekirse diğer varislerden feragatname de isteyebilirler.