Çağla Büyükakçay tarihi yürüyüşüne devam ediyor!

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
fft99_mf6947840.Jpeg

Roland Garros tek kadınlar ilk tur mücadelesinde milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay Belaruslu rakibi Aliaksandra Sasnovich'i 5-7, 7-6 ve 6-2'lik setlerle mağlup ederek ikinci tura yükseldi.

Türk tenis tarihinde Grand Slam ana tablosuna kalan ilk kadın tenisçi olan Çağla Büyükakçay bizleri gururlandırmaya, hikayesini bir adım daha öteye taşımaya devam ediyor: 2. tur

Yağmur sebebi ile pazar günü başlayıp bir günlük ara ile pazartesi günü tamamlanan karşılaşmada özellikle son kısımda çok iyi bir oyun ortaya koyan Çağla, bir Gland Slam'de ana tabloda galibiyet alan ilk Türk kadın tenisçi olmayı başardı.

Özellikle mental açıdan çok da iyi başlamadığı eşleşmede ilk seti 5-7 kaybeden Çağla, daha üstün olduğu rakibi karşısında 2. sette maçı tiebreakte kurtardı. Tiebreakte maçı kaybetmekten kurtulan Çağla, 2. seti kazanmayı başardı. Son sette durum 2-1 Sasnovich lehineyken ertelenen maç bugün 17. kortta tekrar başladı. Maça büyük bir özgüven ve psikolojik rahatlıkla girdiği gözlenen Çağla, çok iyi bir performans koyduğu bölümde üst üste 5 oyun aldı ve maçı kazanmayı başardı.

Çağla Büyükakçay'ın ikinci turdaki rakibi İspanyol Sara Rorribes'yi 6-2 ve 6-0'la yenen dünya 27 numarası Rus Anastasia Pavlyuchenkova.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Gerçekten büyük başarı, canı gönülden tebrik ediyorum. yalnız bu haber 23 mayıs tarihli, bu kızımızın bundan sonraki macerasının ne olduğu konusunda hiç bilgim olmadı, haber alamadım doğrusu. Rusla olan mücadelesinin nasıl sonuçlandığını merak ediyorum doğrusu.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Gerçekten büyük başarı, canı gönülden tebrik ediyorum. yalnız bu haber 23 mayıs tarihli, bu kızımızın bundan sonraki macerasının ne olduğu konusunda hiç bilgim olmadı, haber alamadım doğrusu. Rusla olan mücadelesinin nasıl sonuçlandığını merak ediyorum doğrusu.
Dünyanın 83 numaralı tenisçisi Çağla Büyükakçay, tek kadınlardaki ikinci tur karşılaşmasında, dünya 27’ncisi Rus Anastasia Pavlyuchenkova’ya, 6-3, 4-6 ve 6-1’lik setlerle 2-1 mağlup oldu.

Yani 2. turda elenmiş oldu.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Emeğine sağlık...Adım adım başarıyo herşeyi öyle bi anda olmaz...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Dünyanın 83 numaralı tenisçisi Çağla Büyükakçay, tek kadınlardaki ikinci tur karşılaşmasında, dünya 27’ncisi Rus Anastasia Pavlyuchenkova’ya, 6-3, 4-6 ve 6-1’lik setlerle 2-1 mağlup oldu.

Yani 2. turda elenmiş oldu.

ülkeye yaşattığı heyecan bile büyük başarı, çok çalışır inşaallah, deliler gibi çalışır dünya klasmanında ilk 10'a girmeyi başarır.