C4 M5 Lg G3 Lg Flex 2

Bu konuyu okuyanlar

hafix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar; konu acmadim yer isgal etmesin diye..

Xperia C4
Xperia M5
LG G3
LG Flex 2

Kamera pek kullanmıyorum. Ama çok kötü de olmasın.

Şarj iyi giden,

Sorun cikarmayacak,

Cok abartmadan Oyun oynayabilecegim.

Bir telefon almak istiyorum. Ve mümkün olduğunca az para vermek istiyorum. Onun için c4 e yakınım. Ama bunlardan nedenleriyle beraber onerebilecek var mi?

M5 ile ilgili çok olumsuz yorum var.

G3 de ilk çıktığı zaman çok kötü yorum yapılıyordu.Isinma, ekranin uyumsuz olmasi felan. Şimdi öneriliyor mu?

Telefonlar hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirse mutlu olurum. Okuyup gecmeyelim :)

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
G3 saydıklarının içinde ki en iyisi ama Samsung'u düşünmeni tavsiye ederim. :)

hafix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler. 3 yıldır s3 mini kullanıyorum. Samsung'un yeni S6, Note4 sonrası telefonlarını bilmem ama onun dışında arayüzü en çabuk yavaşlayan telefon. Bir daha samsung almam :)

Existentia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
M5 kalite olarak iyi yazılımsal sorunları var o yüzden C5 Ultra öneriyorum cidden sony ürettigi tek şık telefon ve düzgün çalışan bir telefon

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1350 liraya hangi telefonu alabilirim

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
C4 güzel ama pil dayanmıyor pek
G Flex 2 cayır cayır yanıyor.
C5 Ultra'nın durumu C4'den daha kötü pil açısından.
G3 ise klasik G3 işte. Isınması var mı var. Geri kalanında normal.

Madem bu kadar veriyorsanız hepsiburadadan 100 lira daha fazla verip G4 32 GB almak daha mantıklı değil mi?

http://www.hepsiburada.com/lg-g4-32-gb-ithalatci-garantili-p-TELCEPLGG432GR-A32
c4 1000 g4 1400 1500 yalnız benim bimekste puanım var o hüzden sadece oraya balıyorum

hafix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
C4 güzel ama pil dayanmıyor pek
G Flex 2 cayır cayır yanıyor.
C5 Ultra'nın durumu C4'den daha kötü pil açısından.
G3 ise klasik G3 işte. Isınması var mı var. Geri kalanında normal.

Madem bu kadar veriyorsanız hepsiburadadan 100 lira daha fazla verip G4 32 GB almak daha mantıklı değil mi?

http://www.hepsiburada.com/lg-g4-32-gb-ithalatci-garantili-p-TELCEPLGG432GR-A32

G4 1660 TL (lg garantili)

İthalatçı almak istemiyorum. Ürün sorunlu çıksa degistirmezler vs..

hafix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z2 olsa da alsam :)
Kalmamış piyasada.
hb'de var 1800 TL yazmış insafsizlar :)

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
c4 1000 g4 1400 1500 yalnız benim bimekste puanım var o hüzden sadece oraya balıyorum

Kusura bakmayın üst mesajda 1350 dediğiniz için ben de öyle dedim. Normalde G Flex 2 önerirdim ancak çok ısınıyor. Bu çok sıkıntı çıkarmazsa alın. Ama LG'nin G3 ile birlikte en sorunlu telefonları.

M5 iyi bir cihaz ancak sıkıntı da çıkarabiliyor. Stabilite sorunları var cihazda.

@hafix

Doğru haklısınız ama yanlış hatırlamıyorsam iade hakkı vardı ilk 15 gün yanlış mıyım?

Eğer G4 alamayacaksanız ikinize de C4/Zenf 2 32 GB öneriyorum ben.

G3 de ısınmalar zaman zaman rahatsız ediyor.

...

Z2'yi ben de gördüm şaka mı dedim. Ama içimden dedim hb Z1'deki gibi sürpriz yapıp yakında 999'a satar mı diye.

Son düzenleme:

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bütcem 1000 bimeksten 366 tl bonusum olduğu için 1350 dedim

hafix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@pinterest Teşekkürler. Zor karar, hele benim gibi kararsiz biri için.

Dedigim gibi kamera çok önemli değil. Ama oyun oynarim. Sarj isinma gibi sorunlar olmasa..

Aslinda G4 de verebilirim ama 1000 TL cihazla da aynı şeyi yapabileceksem çok gereksiz görüyorum. Teleknoloji konusunda böyle düşünüyorum. Düşündükçe fiyat yükseliyor. G4 alcam desem 1600 vermişken 1800 de verilir 2000 de verilir diye gidiyor bu...

Yani 1000 tl civarı kaliteli bir cihaz arıyorum. C4 var sanırım ? Asus zenfone tipi bi türlü hoşuma gitmiyor.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
@pinterest Teşekkürler. Zor karar, hele benim gibi kararsiz biri için.

Dedigim gibi kamera çok önemli değil. Ama oyun oynarim. Sarj isinma gibi sorunlar olmasa..

Aslinda G4 de verebilirim ama 1000 TL cihazla da aynı şeyi yapabileceksem çok gereksiz görüyorum. Teleknoloji konusunda böyle düşünüyorum. Düşündükçe fiyat yükseliyor. G4 alcam desem 1600 vermişken 1800 de verilir 2000 de verilir diye gidiyor bu...

Yani 1000 tl civarı kaliteli bir cihaz arıyorum. C4 var sanırım ? Asus zenfone tipi bi türlü hoşuma gitmiyor.

Benim de gitmiyor ancak genel olarak tüketici kitle G3'e sıcak bakmıyor (ki haklılar), z2 desen ortada yok. C4 iyi bir tercih, tek sıkıntı pili. Zaten yorumum da pili haricinde güzel bir cihaz olduğu. Zaten o fiyat segmentinde pili iyi olan bir Z2 vardı.

Zenfone 2 güzel bir cihaz olmakla birlikte şöyle bir sorunu var demezsem olmaz, intel işlemcisi zaman zaman uyumsuzluk yapıyor android ile, ve şarjı sömürüyor.

O yüzden Zenfone 2 fiyatına göre iyi bir cihaz olsa da bu hususları üzücü.

C4'ünüz hayırlı olsun ne diyeyim.

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bende c4 düşünüyorum oyun pek oynamıyorum telefondan şarjı bir gün çok rahat yeter bana asus baktım ilk çok kalın o

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Sony xperia m5: kamera ve performans olarak sizi memnun edecektir. Fakat sorun yaratmicak falan diyorsunuz o nedenle size gelmez bu cihaz. Normalde sony urunleri on numara stabil calisir ama m5te mediatek islemci kullandigi icin bazen boyle sacma sapan haller gorebilirsiniz. Batarya performansida pek iyi degil.

Sony xperia c4: uygun fiyatli guzel bir urun. Buda mediatek islemci kulkaniyor. M5te oldugu gibi bazen sacmalayabilir. Batarya testinde guzel skor aliyor ama kullananlar biraz memnun degil bataryadan.

Lg g flex 2: Kesinlikle almayin. Snapdragon 810 u yontmadan kullanan bir cihaz cayir cayir isiniyor. Kamera desen oyle pek iyi degil. Yani elle tutulir yani yok ziyan olur paraniz.

Lg g3: ekrani guzel. Arka kamerasi guzel. On kamera eh dedirtir. Batarya suresi ne kotu ne iyi. Aslinda guzel ama 2k ekran oldugu icin biraz yuk oluyor. Islemci performansi guzel fakat 2k ekran bazen islemciyede yuk oluyor. Ama genel olarak iyidir. Yani uygun fiyatli 1100 tlye 32gblik bulursaniz sony c4 den daha iyi bir tercih olur.

Uygun fiyatli bir cihaz bakiyorsaniz sony c4 yerine asus zenfone selfi modeline bakin. Vatan bilgisayarda 999 tl. 32gb hafiza sanpdragon 615 islemci 3gb ram cok guzel.bir on kamerasi var. Hem fiyati uygun hemde ozellikleri guzel. Aklinizda olsun guzel cihazdir

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

Sony xperia m5: kamera ve performans olarak sizi memnun edecektir. Fakat sorun yaratmicak falan diyorsunuz o nedenle size gelmez bu cihaz. Normalde sony urunleri on numara stabil calisir ama m5te mediatek islemci kullandigi icin bazen boyle sacma sapan haller gorebilirsiniz. Batarya performansida pek iyi degil.

Sony xperia c4: uygun fiyatli guzel bir urun. Buda mediatek islemci kulkaniyor. M5te oldugu gibi bazen sacmalayabilir. Batarya testinde guzel skor aliyor ama kullananlar biraz memnun degil bataryadan.

Lg g flex 2: Kesinlikle almayin. Snapdragon 810 u yontmadan kullanan bir cihaz cayir cayir isiniyor. Kamera desen oyle pek iyi degil. Yani elle tutulir yani yok ziyan olur paraniz.

Lg g3: ekrani guzel. Arka kamerasi guzel. On kamera eh dedirtir. Batarya suresi ne kotu ne iyi. Aslinda guzel ama 2k ekran oldugu icin biraz yuk oluyor. Islemci performansi guzel fakat 2k ekran bazen islemciyede yuk oluyor. Ama genel olarak iyidir. Yani uygun fiyatli 1100 tlye 32gblik bulursaniz sony c4 den daha iyi bir tercih olur.

Uygun fiyatli bir cihaz bakiyorsaniz sony c4 yerine asus zenfone selfi modeline bakin. Vatan bilgisayarda 999 tl. 32gb hafiza sanpdragon 615 islemci 3gb ram cok guzel.bir on kamerasi var. Hem fiyati uygun hemde ozellikleri guzel. Aklinizda olsun guzel cihazdir
sadece bimeksten alabilirim puanım var orada onu kullanmak istiyorum

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
sadece bimeksten alabilirim puanım var orada onu kullanmak istiyorum

Siz bimeks diyince baktım. Sony m5 1350 tl olmuş orda. Piyasaya 1500 tlden çıktı. 1500 o cihaz için biraz yüksek diyorsum 1350 tlye düşmüş. Buda güzel bir durum tabi.

lg g3 32 1300 tl. oda fena değil.

Şimdi burdaki kararınız şu şekilde olsun. Oyun oynarım falan diyorsanız lg g3 alın çünkü snapdragon 801 kullanan cihazın işlemci gücü ve gpu gücü sony m5 in kullandığı mediatek hellio x10'dan daha başarılı.

Eğer ben öyle vakit geçsin diye ufak tefek oyunlar oynarım diyorsanız benim için ön kamera daha iyi diyorsanız o zaman sony m5 alın. Ama beklentilerini yüksek tutup m5 alanlar pek memnun değil haberiniz olsun.

Bu cihazların fiyatı ne kadar ? 1300 tl

1300tlde bimeksten

performans için: asus zenfone 2 32gb =1200tl, sony xperia z3c= 1350tl alınır.

kamera için: sony m5, asus zenfone selfi alınır.

batarya ve orta seviye oyun için: lenovo vine p1 alınır.

ama eski amiral olan lg g3'ü de aklınızda olsun. Ama 32gb lık varyasyonu düşünün 16gblık olanı değil.

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Siz bimeks diyince baktım. Sony m5 1350 tl olmuş orda. Piyasaya 1500 tlden çıktı. 1500 o cihaz için biraz yüksek diyorsum 1350 tlye düşmüş. Buda güzel bir durum tabi.

lg g3 32 1300 tl. oda fena değil.

Şimdi burdaki kararınız şu şekilde olsun. Oyun oynarım falan diyorsanız lg g3 alın çünkü snapdragon 801 kullanan cihazın işlemci gücü ve gpu gücü sony m5 in kullandığı mediatek hellio x10'dan daha başarılı.

Eğer ben öyle vakit geçsin diye ufak tefek oyunlar oynarım diyorsanız benim için ön kamera daha iyi diyorsanız o zaman sony m5 alın. Ama beklentilerini yüksek tutup m5 alanlar pek memnun değil haberiniz olsun.

Bu cihazların fiyatı ne kadar ? 1300 tl

1300tlde bimeksten

performans için: asus zenfone 2 32gb =1200tl, sony xperia z3c= 1350tl alınır.

kamera için: sony m5, asus zenfone selfi alınır.

batarya ve orta seviye oyun için: lenovo vine p1 alınır.

ama eski amiral olan lg g3'ü de aklınızda olsun. Ama 32gb lık varyasyonu düşünün 16gblık olanı değil.
lg 3 e çok ısınıyor ve şarjı çok çabuk bitiyor diyorlar nette gezerken bile ısınıyormuş

hafix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Sony Xperia C4 aldım :)

Acil 2 sorum olacak.

1) İlk Şarj gibi bir olay var mı? 12 saat falan vs..
2) Şuan % 45 şarj var. Telefondan 5.1 güncellemesi yapacam. Yeterli mi prizde güncelleyeyim mi? Kaç saat sürüyor bu güncelleme ?

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar Sony Xperia C4 aldım :)

Acil 2 sorum olacak.

1) İlk Şarj gibi bir olay var mı? 12 saat falan vs..
2) Şuan % 45 şarj var. Telefondan 5.1 güncellemesi yapacam. Yeterli mi prizde güncelleyeyim mi? Kaç saat sürüyor bu güncelleme ?
telefon nasıl bende g3 yada c4 alacam

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
lg 3 e çok ısınıyor ve şarjı çok çabuk bitiyor diyorlar nette gezerken bile ısınıyormuş

Şarjının pek iyi gitmediği doğru. Nette gezinirken ısındığı konusunda çevremdeki kullananlardan pek bi şikayet almadım. Ama oyun oynarken diğer snapdragon 801'li rakiplerine göre biraz daha fazla ısındığı doğru.

Bu iki dumunda sebebi G3'te 2k ekran kullanılması.

Zamanında bu fiyat segmentinde performans için lg g3 yerine bu sebeplerden dolayı sony xperia z2 almıştım. Cihazdan kamerası dışında performans konusunda oldukça memnun kaldım.

Dikkat ettiyseniz lg g3'ü en başta değil alternatif olarak önerdim. Bunun sebebide işte bu nedenler.

hafix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon nasıl bende g3 yada c4 alacam

Telefonlardan teknik olarak çok anlamıyorum. Standart kullaniciyim. Ön kamera gerçekten güzel. Arayüz zaten sony akıcı. Hoparlör sesi yüksek,iyi. Ekran kalitesi güzel. Gerçekten yavaş şarj oluyor. 50 den 100 e 1 saat 20 dk sürdü. Ama 5.1 güncellemesi ile toplam sarj 2 saatin altina inmis diyorlar. Çok da sorun değil bence.

Yoğun olduğumdan henüz bakamadım bile cihaza. Dün yarim saat kurcaladim. Henüz oyun felan indirip denemedim. İş dönüşü anca bakarım.

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şarjının pek iyi gitmediği doğru. Nette gezinirken ısındığı konusunda çevremdeki kullananlardan pek bi şikayet almadım. Ama oyun oynarken diğer snapdragon 801'li rakiplerine göre biraz daha fazla ısındığı doğru.

Bu iki dumunda sebebi G3'te 2k ekran kullanılması.

Zamanında bu fiyat segmentinde performans için lg g3 yerine bu sebeplerden dolayı sony xperia z2 almıştım. Cihazdan kamerası dışında performans konusunda oldukça memnun kaldım.

Dikkat ettiyseniz lg g3'ü en başta değil alternatif olarak önerdim. Bunun sebebide işte bu nedenler.
z2 şuan bulabilsem alıcam hemen de yok ben zaten şuan almıcam karar değiştirdim yeni telefonda alsam aynı şeyleri yapacağım için ilerki zamanlarda alıcam g3 yada c4 alıcam işte şuan kendimi sıkıntıya sokmak istemiyorum

GokhnGs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonlardan teknik olarak çok anlamıyorum. Standart kullaniciyim. Ön kamera gerçekten güzel. Arayüz zaten sony akıcı. Hoparlör sesi yüksek,iyi. Ekran kalitesi güzel. Gerçekten yavaş şarj oluyor. 50 den 100 e 1 saat 20 dk sürdü. Ama 5.1 güncellemesi ile toplam sarj 2 saatin altina inmis diyorlar. Çok da sorun değil bence.

Yoğun olduğumdan henüz bakamadım bile cihaza. Dün yarim saat kurcaladim. Henüz oyun felan indirip denemedim. İş dönüşü anca bakarım.
kurcaladıktan sonra yazarmısın ben mağazada bakarken kameraya tıkladığımda açılmıyordu

Son mesajlar