C# Registry DefaultIcon İşe Yaramıyor

Bu konuyu okuyanlar

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
C#:
            Registry.ClassesRoot.CreateSubKey(".hellimg").SetValue(null, "HELLIMGdosyasi.hellimg");
            RegistryKey rk = Registry.ClassesRoot.CreateSubKey("HELLIMGdosyasi.hellimg");
            string[] splitted = Environment.GetCommandLineArgs()[0].Split('\\');
            string basedirectory = "a";
            for (int i = 0; i < splitted.Length - 2; i++)
            {
                basedirectory = basedirectory + "\\" + splitted[i];
            }
            basedirectory = basedirectory.Substring(1, basedirectory.Length - 1);
            rk.CreateSubKey("DefaultIcon").SetValue(null, basedirectory + "\\hellimg.ico");
            rk.CreateSubKey(@"shell\open\command").SetValue(null, Environment.GetCommandLineArgs()[0]);
Sondan İkinci Satır Çalışmıyor. Projemin exe Dosyasının Bulunduğu Dizinde Bir .ico Dosyası Var, .hellimg Dosyalarına Bu İkonun Verilmesini İstiyorum Ama Olmuyor. Yönetici İzinleriyle Alakası Yok, Son Satır Çalışıyor. Ayrıca Bu Dosyaya Çift Tıklayıp Açtığımda Dosyanın İçeriğini Okumuyor. Çift Tıklanan Dosya Şu Değil mi? = Environment.GetCommandLineArgs()[1]
Edit: Dosya Okumama Sorununu Çözdüm.
Edit2: Çözememişim.

Son düzenleyen moderatör:

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Try-catch ile hata yakalamayı denediniz mi? Eğer denediyseniz ne gibi bir sonuç döndürüyor?

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
özel durum işlenemedi hatası:
1597098703611.png

try catch:
1597098910804.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

ikon olayında hata yok. try catch'de de yok vstudio'da da.

Reaksiyon puanı
3,027
Ben benzer bir sorunla karşılaşıyordum, yönetici hakları ile çalıştırdığından emin ol sonra base directory üzerinden resmi işaret etmek yerine resmin ayrıntılarından tam yolunu kopyala yapıştır. Ben Linux'ta bu sorunla hep karşılaşıyorum Java'da, belki bir alakası vardır :) Kolay gelsin

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Eğer uygulamanın yolunu alacaksanız 0 indexini çekmeniz lazım, 1 indexi olmadığı için böyle bir hata alıyorsunuz.
Ben bir dosya türünü (hellimg) Programımla İlişkilendirdim, Programım O Dosya Yoluyla Açıldığında O Dosyanın İçeriği Okunsun İstiyorum. Ne Yapabilirim?

Ben benzer bir sorunla karşılaşıyordum, yönetici hakları ile çalıştırdığından emin ol sonra base directory üzerinden resmi işaret etmek yerine resmin ayrıntılarından tam yolunu kopyala yapıştır. Ben Linux'ta bu sorunla hep karşılaşıyorum Java'da, belki bir alakası vardır :) Kolay gelsin
Ama Kullanıcı Programın Yolunu Değiştirebilir. Yönetici Hakları ile Çalıştırıyorum Zaten, Dosya Türü Programımla Bağlandı. Bu Arada Resim Bir PixelArt, hellimg Dosya Uzantısında 0-9 Arası Sayılar ve Q harfi ile Pixel Art Yapılıyor Ve Bu Pixel Art Konsolda Okunuyor.

Örneğin Şu Sayılar:
1597101558024.png

Şunu Çıkarıyor:
1597101598639.png

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Ben bir dosya türünü (hellimg) Programımla İlişkilendirdim, Programım O Dosya Yoluyla Açıldığında O Dosyanın İçeriği Okunsun İstiyorum. Ne Yapabilirim?
Anladığım kadarıyla .hellimg dosya uzantısı için decoder yazdınız, a.hellimg dosyası desktop konumunda b.hellimg dosyası ise desktop/folder konumunda sizin istediğiniz şey ise bu dosyalar açıldığı zaman bunların konumunu almak mı? Örneğin b.hellimg açılırsa desktop/folder a.hellimg açılırsa desktop?

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Anladığım kadarıyla .hellimg dosya uzantısı için decoder yazdınız, a.hellimg dosyası desktop konumunda b.hellimg dosyası ise desktop/folder konumunda sizin istediğiniz şey ise bu dosyalar açıldığı zaman bunların konumunu almak mı? Örneğin b.hellimg açılırsa desktop/folder a.hellimg açılırsa desktop?
Aynen Öyle ?

Ama Detayı Unutmayalım C:\Users\DefaultUser\Desktop\Folder Olacak :D
Dipnot:
1597101929984.png

Örnek:
1597102127492.png

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Kayıt defteri üzerinden .hellimg dosya yolunu kendi programınız ile eşitlemeniz lazım, bu durumda hem kendi programınız için hem dosya uzantınız için kayıt defteri girdisi yapmanız lazım. Eğer kayıt defteri ayarlamaları doğru şekilde yapılmışsa .hellimg uzantılı dosyaya girdiğinizde sizin uygulamanız açılır ve
C#:
String[] args = Environment.GetCommandLineArgs();
Komutu ile dosyanın yolunu alırsınız.

Siz yazılımı direkt açtığınız zaman kendi dosya yolunu verir fakat .hellimg uzantılı bir dosya aracılığıyla açarsanız bu dosyanın bulunduğu dosya yolunu verir.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Kayıt defteri üzerinden .hellimg dosya yolunu kendi programınız ile eşitlemeniz lazım, bu durumda hem kendi programınız için hem dosya uzantınız için kayıt defteri girdisi yapmanız lazım. Eğer kayıt defteri ayarlamaları doğru şekilde yapılmışsa .hellimg uzantılı dosyaya girdiğinizde sizin uygulamanız açılır ve
C#:
String[] args = Environment.GetCommandLineArgs();
Komutu ile dosyanın yolunu alırsınız.

Siz yazılımı direkt açtığınız zaman kendi dosya yolunu verir fakat .hellimg uzantılı bir dosya aracılığıyla açarsanız bu dosyanın bulunduğu dosya yolunu verir.
zaten hellimg dosyası programı açıyordu ama ben dosyaya çift tıklandığımda [0] değil de [1] dosyanın yolunu veriyor sanıyordum. teşekkürler.