C Dili İçin Kaynak Önerisi?

STrav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar herkese;
C dilini öğrenmeye başlamayı düşünüyorum. Bunun için mantığını da kavramaya yönelik önerebileceğiniz video,kurs,PDF, Tutorial vb. kaynak var mı?

Son düzenleme:

beytekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
YouTube üzerinden Mustafa Murat Coşkun C eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

Merak ettiğim bir konu neden C öğrenmek istiyorsunuz?

STrav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YouTube üzerinden Mustafa Murat Coşkun C eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

Merak ettiğim bir konu neden C öğrenmek istiyorsunuz?
Hocam C dili eski yerini başka dillere neredeyse bıraksa da yine ufakta olsa kullanılıyormuş. C nin bir de programlamanın mantığını oturttuğunu duydum. Normalde Java öğrenmiştim. OOP düzeyini öğrenip işlerinden ve öğrencilik sorumluluklarımdan dolayı bırakmıştım. Aklımda bazı konular silindi OOP kısmından. Ben de baştan bir başlayayım dedim.Sırasıyla C,C++,C#,Java dillerini tekrar öğrenip o dillerde gelişmek istiyorum. Lise bitmeden bu dillerde temelleri oturtmak istiyorum. İşler planladığım gibi giderse Desktop development yolunda ilerlemeyi düşünüyorum. Hocam saçma bir plansa düzeltirseniz memnun olurum:)

winchestogg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Deitel , C ile Programlama kitabı amazonda mevcut. İngilizcesi pahalı, Türkçesi 100 lira civarıydı. Onun dışında yine Deitel'in pdf'lerini bulabilirsiniz internette. İngilizce olması daha avantajlı olur zaten.

beytekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hocam C dili eski yerini başka dillere neredeyse bıraksa da yine ufakta olsa kullanılıyormuş. C nin bir de programlamanın mantığını oturttuğunu duydum. Normalde Java öğrenmiştim. OOP düzeyini öğrenip işlerinden ve öğrencilik sorumluluklarımdan dolayı bırakmıştım. Aklımda bazı konular silindi OOP kısmından. Ben de baştan bir başlayayım dedim.Sırasıyla C,C++,C#,Java dillerini tekrar öğrenip o dillerde gelişmek istiyorum. Lise bitmeden bu dillerde temelleri oturtmak istiyorum. İşler planladığım gibi giderse Desktop development yolunda ilerlemeyi düşünüyorum. Hocam saçma bir plansa düzeltirseniz memnun olurum:)
Ben java ile basladim su an python bitirmek uzereyim. yorumum yanlis olabilir isin uzmani degilim ama bence baslangic icin python cok ideal bir dil ayrica programlama dunyasina yeni giris yaptiysaniz size onerim bir programlama dilinden once algoritma ve programlama mantigini ogrenmeniz. 2. sinif bir bilgisayar muhendisi ogrencisiyim bize 1. sinfta once algoritma ve programlama mantigi ogretildi daha sonra programlama dili ogretildi

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
İngilizcen var mı? Ona göre önereceğim kaynaklar var. O'Reilly'nin C in a Nutshell PDFsi sıfırdan orta üstü seviyeye kadar C'yi anlatıyor, kodlar falan renkli herşeyi cok güzel anlatıyor. Yine O'Reilly'nin 21st Century C PDFsi var o da iyidir.