C# Console Application Proje Ödevime Yardım

ozantoklu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dersi geçmem için yardım edebilecek arkadaş var mı?

ozantoklu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım kusura bakma bu foruma da yeni üye oldum gerçekten bu programlama dilinden anlamıyorum bölümümle alakasını da çözemedim ve proje ödevi varmış vize ödevler zaten vasat anlıyor olsam yazmazdım..

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar dersi geçmem için yardım edebilecek arkadaş var mı?
Buraya yazana kadar google da aratsanız bir sürü örnek bulursunuz.
Dersi bir şekilde geçersiniz de okul bitince ne yapacaksınız.
Malesef o bölümü seçtiyseniz öğrenmek zorundasınız bunları.
Siz bakıp uğraşın takıldığınız yer olursa ben de dahil severek yardımcı olur burdaki arkadaşlar.
Bu sözlerim içinde alınmayın hayatın gerçekleri bunlar.

ozantoklu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
endüstri mühendisliği ile bilgisayar programlama çok bağlantılı galiba ben yanlış biliyorum

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım daha genceciksin çaba göster biraz. ben kaç yaşımdan sonra :D hiç bir işime yaramayacağını bildiğim halde sırf eğlence olsun diye c++ dan başladım şimdi c# öğreniyorum. biraz azim göster. açıkakademi senin için iyi bir kaynak olur tavsiye ederim

ozantoklu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
açık akademiye üyeyim ilk sene c++ aldık mantığıma yattı bu sene c# class mantığını bile çözemedim void static hiçbirşey anlayamıyorum belki hoca değişikliği ama kafama oturtamadım

ozantoklu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=39745]sdmh[/MENTION] teşekkürler fakat proje ödevinde console app ile CV hazırlamam isteniyor nerden bulabilirim

Reaksiyon puanı
188
açık akademiye üyeyim ilk sene c++ aldık mantığıma yattı bu sene c# class mantığını bile çözemedim void static hiçbirşey anlayamıyorum belki hoca değişikliği ama kafama oturtamadım

Nesneye dayalı programlama konusunda eksikleriniz vardır, anlamamanız bundan kaynaklanıyordur. Zira C# tamamen OOP yapısı üzerine kurulu bir dil...

ozantoklu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Reaksiyon puanı
188
nasıl çözebilirim bu sıkıntıyı

Açık Akademi bu konuda size fazlası ile yardımcı olacaktır. Ayrıca CV application'u dediğiniz en fazla veri al ve o veriyi ekrana yazdırmaktan ibaret olur. Daha fazla ne olabilir ki. OOP'lik bir şeye ihtiyacınız bile yok. Temek veri giriş çıkışı...

ozantoklu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
muhtemelen dediğin gibi fakat dediklerinden bir şey anlayamıyorum çünkü konuya çok uzağım:(şunlar yazıyor kağıtta
(a) kendi özgeçmiş uyg yaratmak üz C# ta Ozgecmis adlı bir sınıf yaratın,bu sınıf özgeçmişinizde görünmesini istediğiniz tüm kişisel bil oto uyg öz(autoimplemented property) ol içersin.
(b) Ozgecmis sınıfı tanımladığınız tüm otomatik uy öz ilk değerlerine vermek üzere bir yapılandırıcı (constructor) içermelidirç
(c) Ozgecmişinizde yer alan her bir modül için lgili bil ekrana yazdırılmasını sğlayan mettlar tanımlayınız(örn:KisiselBilGoster())
(d) OzgecmisUygula adlı yeni bir sınıf tanımlayarak kendinize air bir özgeçmiş nesnesi örneklendirin ve aynı zamnda kişisel bil. ilk değerlerini verin. Yarattığınız özgeçmil nesnesi üz metot çağırma ile modüllerin farklı kombinasyonlarından oluşan an az üç özgeçmş versiyonunun ekrana gelmesini sağlayınız
(e) iki arkadaşınızın özgeçmişini oluşturmak üzere iki farklı özgeçmiş nesnesi daha oluşturun.Yarattığınız nesneler üz Ozgecmis sınıfında tanımladığınız oto uyg öz ulaşarak ark kişisel bil. güncelleyin ve örn: KisiselBilgileriGoster() metodunu kul arkadaşınıza ait temel bil ekrana gelmesini sağ.
bunlar yazıyor kağıtta çok zor gibi durmuyor fakat??:(