C# Console and Windows Form Programlama

Bu konuyu okuyanlar

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Console programlama ile windows form programlama arasındaki farklar nelerdir.
Neden console kullanmalıyım veya neden windows form application kullanmalıyım ?

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bize şuan okulda gösterirken console'den başladılar çünkü neden ? Programlama kavramını Class,Metot kavramlarnı daha iyi kavrıyorsun.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
c# ile asp.net kullanıyorum hiç windows uygulaması yazmadım ama bence artık konsol kullanımına ihtiyaç yok diye düşünüyorum. Görsel olarak programlama yapsan daha iyi olacaktır.

Aslında amacına göre de değişebilir, yaptığın program sadece birşeyin kurulumunu vs. yapacak programı açacak kişi hiçbirşeyi kullanmayacak vs.. konsol üzerinden de hallettirebilirsin. Yinede programı kullanılacaklar konsol program olmasını istemezler.

Windows Form Application' un bile devri bitecek yakında bana göre, WPF gibi birşey çıktı adını tam hatırlamıyorum ama çok daha görsel windows uygulamaları yapabiliyormuşuz..

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
elbette ki şu an uygulamalar form üzerinde gerçekleştiriliyor; ancak hâlâ konsol uygulamalarına ihtiyaç var. örneğin, yazın bi server-client programı yapayım dedim. bir tane form ortamında örnek server bulamadım. hepsi konsol uygulamasıydı. main içinde sonsuz dinleme döngüsü olduğu için, form olarak tasarlandığında program kilitleniyordu, ama konsolda yazılınca problem olmuyor. kısacası dili öğrenmek için konsol ile başlanabilir, zaten konsol olayını kavrarsan form çok da zor gelmeyecektir...

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
elbette ki şu an uygulamalar form üzerinde gerçekleştiriliyor; ancak hâlâ konsol uygulamalarına ihtiyaç var. örneğin, yazın bi server-client programı yapayım dedim. bir tane form ortamında örnek server bulamadım. hepsi konsol uygulamasıydı. main içinde sonsuz dinleme döngüsü olduğu için, form olarak tasarlandığında program kilitleniyordu, ama konsolda yazılınca problem olmuyor. kısacası dili öğrenmek için konsol ile başlanabilir, zaten konsol olayını kavrarsan form çok da zor gelmeyecektir...

Aynen katılıyorum..!

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anladım cevaplar için teşekkürler.