Yardım Bütün Oyunlarımda Directx Sorunları Yaşıyorum!

Bu konuyu okuyanlar

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
PC'mdeki hemen hemen tüm oyunlarda Directx,Direc3d gibi hatalar alıyorum (Birkaçını aşağı bıraktım).
PC'm Excalibur G770 ve bahsettiğim sorunları aldıktan sonra servisine yolladım yaklaşık 2 hafta ardından sorun çözülmediği için tekrar göndermemden sonra +3 günden sonra yine aynı şekilde aynı hataları alıyorum ve servisten umudu kesmiş durumdayım,bana sürekli laptopun tüm testlerden başarıyla geçti vs. diyorlar ama evde FIFA'yı açıyorum ve maça giriyorum 2 dk içinde hatayı alıyorum. Bannerlord'a giriyorum saat başı oyundan atıyor ve oyunu çıktığı gün alıp oynadığımda her şey ışık hızında olurken bu hataları vermeye başladıktan sonra şehirlere vs girerken beklemeler yaşamaya da başladım.
Internette her şeyi araştırdım yerli yabancı tüm çözümleri denedim sürücüler üzerine fakat hiçbiri yardımcı olmadı. W11-10-8 hepsini denedim hiçbirisinde başarılı sonuç alamadım. Driver'ların neredeyse hepsini tek tek indirip denedim fakat sonuç yok. Dediğim gibi servisine bile yolladım onlar da format attı yapmadan yolladılar ve 3 gün sonra garantisi de bitiyor laptopun. Bu sorunları alıp çözen varsa yardımcı olabilir mi ? veya en azından sebebi ne ? Neler yapabilirim ? Lütfen yardımcı olur musunuz,üniversitem başlıyor ve 3d modelleme yapmam gerek pc ile fakat bu sorunlarla 10 dk lık işim 30dk sürüyor cidden yardıma ihtiyacım var.

PC Bilgilerim : EXCALIBUR G770.9750-B6H0X
İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz
Takılı RAM 16,0 GB
Ekran Kartı : NVIDIA GTX1650
HDD:1TB
SSD:500GB
ERROR 20.09.2021 12_50_31.png
ERROR 20.09.2021 12_50_31.png
ERROR 21.09.2021 23_16_09.png
ERROR 25.09.2021 11_05_16.png
FIFA 21 22.09.2021 18_08_20.png
BAD STUFF 1.10.2021 17_35_33.png
FIFA 21 3.10.2021 00_54_18.png

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ddu ile temizle iyice sonra son sürüm kur. Sonrasında directx web setup kur.

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ddu ile temizle iyice sonra son sürüm kur. Sonrasında directx web setup kur.
Yaptım bunu daha önce,DDU ile grafik sürücülerini sildim hem Intel kartımın hem de NVIDIA'nın. Şimdi siz diyince teker teker yaptım yine ve en hızlı hata veren FIFA'ya girdim. Maçın 48.dakıkasında ve sanırım gerçek hayatta 7.dkda filan yine hata verdi yani sorun hala devam ediyor.

EDIT: Fifa özelinde değişik bir directx ayarı vardı onu denedim bir kere de ve normalden farklı detayları bulunan bir hata geldi.

Ekli dosyalar

• FIFA 21 3.10.2021 12_53_12.png
    FIFA 21 3.10.2021 12_53_12.png
    18.4 KB · Görüntüleme: 81

Mr. Doge

...
Reaksiyon puanı
363
Yaptım bunu daha önce,DDU ile grafik sürücülerini sildim hem Intel kartımın hem de NVIDIA'nın. Şimdi siz diyince teker teker yaptım yine ve en hızlı hata veren FIFA'ya girdim. Maçın 48.dakıkasında ve sanırım gerçek hayatta 7.dkda filan yine hata verdi yani sorun hala devam ediyor.

EDIT: Fifa özelinde değişik bir directx ayarı vardı onu denedim bir kere de ve normalden farklı detayları bulunan bir hata geldi.
Format atmayı deneyebilirsiniz.

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Formattan sonra da aynı şekilde devam ederse donanımsaldır.
Yazımda da belirttiğim gibi kendim evde W11 W10 W8 hepsine formatlayıp denedim zira serviste de W10'a formatlayıp yollamışlar eve çözdük diye. Adamla telefonda tartıştım abi diyorum ben evde yaptım zaten bu sorun W10'da da vardı 11'de de var alakası yok onunla hala diyo FORMAT FORMAT. Boşu boşuna da 3 gün bekledim. Dediklerine göre donanımsal bir sorun yokmuş,tüm testlerden başarıyla geçiyormuş. Adama spesifik oyun ismi verip spesifik dakikada şu error gelecek diyorum,pc yi elime aldım bir benchmark programı bile yok yüklenmiş olan test vs için. 2 seferde de test edildi donanımlar yüzde yüz sağlıklı vs diyolar. Bu adamlar garantiyi geçirmek için ayak mı yapıyorlar anlayabilmiş değilim.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Yazımda da belirttiğim gibi kendim evde W11 W10 W8 hepsine formatlayıp denedim zira serviste de W10'a formatlayıp yollamışlar eve çözdük diye. Adamla telefonda tartıştım abi diyorum ben evde yaptım zaten bu sorun W10'da da vardı 11'de de var alakası yok onunla hala diyo FORMAT FORMAT. Boşu boşuna da 3 gün bekledim. Dediklerine göre donanımsal bir sorun yokmuş,tüm testlerden başarıyla geçiyormuş. Adama spesifik oyun ismi verip spesifik dakikada şu error gelecek diyorum,pc yi elime aldım bir benchmark programı bile yok yüklenmiş olan test vs için. 2 seferde de test edildi donanımlar yüzde yüz sağlıklı vs diyolar. Bu adamlar garantiyi geçirmek için ayak mı yapıyorlar anlayabilmiş değilim.
Diretmen lazım kesinlikle donanımsal o zaman. Hatta ekran kartı ile ilgili bir sorun gibi gözüküyor.

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
Siz benchmark testleri yaptınız mı? Ekranı dışarıdan kaydedin ve problem olursa teknik servise görüntüyü yollayın.

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Siz benchmark testleri yaptınız mı? Ekranı dışarıdan kaydedin ve problem olursa teknik servise görüntüyü yollayın.
Kendim benchmark testi yapmadım. Ekranı dışarıdan kaydedip video olarak yolladım, servise istediler işte yolladım format atıp geri yollamışlar sorun aynen devam ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diretmen lazım kesinlikle donanımsal o zaman. Hatta ekran kartı ile ilgili bir sorun gibi gözüküyor.
Ben buna farklı bir işlem yapmanız gerek diye direttikçe eleman da format format diye diretti. Haftasonunun geçmesini bekliyorum şu an,maillere dönül yapmıyorlar haftasonu.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Kendim benchmark testi yapmadım. Ekranı dışarıdan kaydedip video olarak yolladım, servise istediler işte yolladım format atıp geri yollamışlar sorun aynen devam ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben buna farklı bir işlem yapmanız gerek diye direttikçe eleman da format format diye diretti. Haftasonunun geçmesini bekliyorum şu an,maillere dönül yapmıyorlar haftasonu.
Tüketici haklarına şikayet ederim diyin.

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
En son iş cidden oraya gelecek. Defalarca da belirttim garantim bitiyor yakında, siz benim garantimi mi geçirmeye çalşıyorsunuz ? Hayır,süresi geçerse yakında servisten çıkışı gözüktüğü için yardımcı oluruz vs dediler.
Benchmark testi yaptım bu arada,bir bakar mısınız ne sorun var sizce ?
Bu şekilde çok anlaşılmaz 3d mark deneyin atarsa donanımsaldır. Zaten öyle gözüküyor. Ülkede çoğu marka öyle birçok şeye karışmıyor kabul etmiyorlar Apple hariç. Casper malum marka zaten. Bence ısrarlı bir şekilde adamlara açık açık söyleyin diretin gerekirse bağırın çünkü düzgün dilden anlamazlar.

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu şekilde çok anlaşılmaz 3d mark deneyin atarsa donanımsaldır. Zaten öyle gözüküyor. Ülkede çoğu marka öyle birçok şeye karışmıyor kabul etmiyorlar Apple hariç. Casper malum marka zaten. Bence ısrarlı bir şekilde adamlara açık açık söyleyin diretin gerekirse bağırın çünkü düzgün dilden anlamazlar.
3dmarkı indirip test edeceğim şimdi. Dediğiniz gibi en son bağırdım çağırdım zaten,tamam video atın dönüş yapacak ekip dediler ve öyle kaldı.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
3dmarkı indirip test edeceğim şimdi. Dediğiniz gibi en son bağırdım çağırdım zaten,tamam video atın dönüş yapacak ekip dediler ve öyle kaldı.
Anladığım kadarıyla garanti de az kalmış. Bence oyalıyorlar aceleye getirtin.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yapmandaki sebep hiç hata vermedi mi ? Oynadığın oyunlar korsan mı yoksa ?
Hata vermedi ve hayır tüm oyunlarım orjinal hatta pcme korsan bir oyun hiç yüklenmedi bile aldığımdan beri.

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Furmark da dener misini
Furmark da hangi testi yapmalıyım ve ayarlarım nasıl olmalı tam çözemedim programı da ?
Edit: Böyle bir sonuç verdi 1920x1080 Anti-Aliasing off
Geeks3D FurMark v1.27.0.0   3.10.2021 21_18_28.png

Ekli dosyalar

• Geeks3D FurMark 1.27.0.0 3.10.2021 21_15_29.png
    Geeks3D FurMark 1.27.0.0 3.10.2021 21_15_29.png
    43.1 KB · Görüntüleme: 79

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Halihazırda servis konusunda 2 gündür dönüş yapmadılar ama bu konu için de ayrı olarak yazayım. Cevap ne zaman gelir mechul ama gelince bilgilendiririm sizi. Peki Bios Update önermenizin sebebi nedir ?
Donanımların düzgün birbiri ile uyumlu çalışmasını sağlar. Ek olarak gelen voltajı düzenler.

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Donanımların düzgün birbiri ile uyumlu çalışmasını sağlar. Ek olarak gelen voltajı düzenler.
Tamamdır,mail attım tekrar müşteri hizmetlerine. Güncelleme dosyasını atarlarsa veya farklı bir yol izlerlerse bilgilendirme yaparım size de. Çok teşekkür ederim şimdilik.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Tamamdır,mail attım tekrar müşteri hizmetlerine. Güncelleme dosyasını atarlarsa veya farklı bir yol izlerlerse bilgilendirme yaparım size de. Çok teşekkür ederim şimdilik.
Rica ederim.

sengorn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Laptop geldi servise gidip ,her şeye sinir olduğum için bırakmıştım kenara. Son 1 haftada elime aldım tekrar eskisinden daha kötü bir durumda,her oyundan yaklaşık 15 dk sonra atıyor. GTA'ya girdim VRAM'im 4096 MB ve oyun sadece 1000 MB kullanırken bile bu hataları alıyorum. Cidden Laptopu parçalamama ramak kalmış durumda. Surviving the Aftermath diye bir low-end oyundan bile sürekli olarak atmaya başladı. CS GO 'da bile her açışımda banko bir donma oluyor ve PC açıp kapatana kadar düzelmiyor. BİOS Update deneyeceğim artık ama bu işlemin riskleri neler hocam ? Ondan biraz çekiniyorum.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Laptop geldi servise gidip ,her şeye sinir olduğum için bırakmıştım kenara. Son 1 haftada elime aldım tekrar eskisinden daha kötü bir durumda,her oyundan yaklaşık 15 dk sonra atıyor. GTA'ya girdim VRAM'im 4096 MB ve oyun sadece 1000 MB kullanırken bile bu hataları alıyorum. Cidden Laptopu parçalamama ramak kalmış durumda. Surviving the Aftermath diye bir low-end oyundan bile sürekli olarak atmaya başladı. CS GO 'da bile her açışımda banko bir donma oluyor ve PC açıp kapatana kadar düzelmiyor. BİOS Update deneyeceğim artık ama bu işlemin riskleri neler hocam ? Ondan biraz çekiniyorum.
Anakart bios çok sıkıntı değil ama ekran kartı riskli.