Soru Bütcem 4000Tl Önerileri Bekliyorum?

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Arkadaslar yeni telefon alma kararı aldım yaklasık 15 gün içinde bir aksilik olmaz ise kendime yeni telefon alıcam şimdiden arastırmaya başlayayım dedim yaklaşık 1.5 - 2 senedir severek kullandığım mi9t'yi Sağolsun xiaominin güncellemelerle bataryasının içinden geçmesi üzerine artık sıkıldığımı fark ettim gerek ufak yazılımsal sorunlar gerekte ısınma sorunları yeni cihaz almaya yönlerdi mi9t'yi kardesime bırakıcam kullanması için.

Şimdi bütçem 4000 tl (100-150 Tl Daha Çıkabilirim)

Hangi cihazı Önerirsiniz?

Önceliklerim

Batarya
Oyun Performansı
Ekran
Kamera

Xiaomi'yi ikinci planda tutarak önerilerinizi yaparsanız güzel olur almam demiyorum ama sıkıldım xiaomiden bi süre kullanmıyabilirim kararsızım. Yeni tanıtılan cihaz varsa ülkemize bu fiyattan gelirse bekleyebilirim bi süre daha..

Son düzenleme:

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaslar yeni telefon alma kararı aldım yaklasık 15 gün içinde bir aksilik olmaz ise kendime yeni telefon alıcam şimdiden arastırmaya başlayayım dedim yaklaşık 1.5 - 2 senedir severek kullandığım mi9t'yi Sağolsun xiaominin güncellemelerle bataryasının içinden geçmesi üzerine artık sıkıldığımı fark ettim gerek ufak yazılımsal sorunlar gerekte ısınma sorunları yeni cihaz almaya yönlerdi mi9t'yi kardesime bırakıcam kullanması için.

Önceliklerim

Batarya
Oyun Performansı
Ekran
Kamera

Xiaomi'yi ikinci planda tutarak önerilerinizi yaparsanız güzel olur almam demiyorum ama sıkıldım xiaomiden bi süre kullanmıyabilirim kararsızım. Yeni tanıtılan cihaz varsa ülkemize bu fiyattan gelirse bekleyebilirim bi süre daha..
Galaxy A52 ye bakabilirsiniz. Fakat oyun performansı konusunda Poco X3 Pro çok daha iyi bir cihaz.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238

Önceliklerim

Batarya
Oyun Performansı
Ekran
Kamera

Poco x3 pro kullanıcısı olarak a52 ye bakmanı tavsiye ederim.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Galaxy A52 ye bakabilirsiniz. Fakat oyun performansı konusunda Poco X3 Pro çok daha iyi bir cihaz.
Hocam 4500 e dayanmıs güzel cihazda düşmez heralde oyun performası idare etsede olur poco x3 pro ekranı iyide lcd olması biraz düşündürüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Poco x3 pro kullanıcısı olarak a52 ye bakmanı tavsiye ederim.
Sorunları nedir hocam hala arayüzdeki ufak sıkıntılar devam ediyor mu memnunmusunuz?

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Hocam mi11 lite a52 ile aynı neredeyse indirim kovalayıp a52 mi alayım yoksa bataryası biraz daha düşük m11 lite mi dersiniz?
A52 nin kamerası ve bataryası mi 11 lite dan daha iyi. Mi11 lite ın ise tasarımı ve ekranı daha iyi. Kamera sizin için daha çok önemliyse A52 nin indirime girmesini bekleyin derim.

TombalakKedi

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Poco x3 pro kullanıcısı olarak memnunum almanı tavsiye ederim bu sabah 12 den beri oynuyorum şuan şarjım 32 oyun oynuyorum hemde performans bu fiyata en iyisi bence x3 pro al 8 /256 kamera bu fiyata göre ortalama. Diyebiliriz ama bu fiyata kamerası çok daha iyi olan cihazlar var . A52 mesela

Şuan 8 saate yakın ekran süresi var oyun da var bunda belki 3 saat belki daha fazla oynadım 4 bile olabilir.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
A52 nin kamerası ve bataryası mi 11 lite dan daha iyi. Mi11 lite ın ise tasarımı ve ekranı daha iyi. Kamera sizin için daha çok önemliyse A52 nin indirime girmesini bekleyin derim.
Öncelliğim batarya hocam günde 2-3 kez şarja takmak istemiyorum günlük aktif internette takılır ve oyun oynarm en azından günü çıkartsın a52 alabilirim ama fiyatı düşermi bilmiyorum

Poco x3 pro kullanıcısı olarak memnunum almanı tavsiye ederim bu sabah 12 den beri oynuyorum şuan şarjım 32 oyun oynuyorum hemde performans bu fiyata en iyisi bence x3 pro al 8 /256 kamera bu fiyata göre ortalama. Diyebiliriz ama bu fiyata kamerası çok daha iyi olan cihazlar var . A52 mesela

Şuan 8 saate yakın ekran süresi var oyun da var bunda belki 3 saat belki daha fazla oynadım 4 bile olabilir.
Hocam pcx3 pro ekranı lcd daha önce lcd ekran kullanan yakınlarım oldu renkler soluk geldi bana performansı iyi ama pil, ekran ve kamera konusunda şüphelerim var

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Öncelliğim batarya hocam günde 2-3 kez şarja takmak istemiyorum günlük aktif internette takılır ve oyun oynarm en azından günü çıkartsın a52 alabilirim ama fiyatı düşermi bilmiyorum

Hocam pcx3 pro ekranı lcd daha önce lcd ekran kullanan yakınlarım oldu renkler soluk geldi bana performansı iyi ama pil, ekran ve kamera konusunda şüphelerim var
Mi11 Lite günü rahat çıkarır.

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Hocam 4500 e dayanmıs güzel cihazda düşmez heralde oyun performası idare etsede olur poco x3 pro ekranı iyide lcd olması biraz düşündürüyor

Sorunları nedir hocam hala arayüzdeki ufak sıkıntılar devam ediyor mu memnunmusunuz?
Arayüz sıkıntısı görmedim de kamerası fazla kötü.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849

Oyun oynuyorsan ve oyuna önem veriyorsan poco x3 pro al ama kameradan pek bişey bekleme kötü değil ama iyide değil kamerası ayrıca 120 hz ekranı var

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Aralıksız 4,5 saat oyun oynayabilirsin oyundan oyuna değişir 4 ,5 saat pugb oynarsın ama başka oyunu daha ağır ise 3 saat oynarsın FPS durumuna da bağlı
120hz demi devamlı kullanıyorsun günde kaç kez şarj ediyorsun? Oyun gün içerisinde 2-3 kez giriyorum devemlı nette aktifimdir

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Ekran rengini ve kamerayı çok önemsiyosan a52 al ama poco x3 pro şuan 3500 tl

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Ekran, kamera, ve batarya konusu canımı sıkıyor poco x3 pro iyi cihaz yoksa özellik bkmından dolu ama xiaominin miui güncellemeleri bitiriyor cihazı
Güncelleme sende

Zorunlu bişey değil

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Bu arada ekranı çok kötü değil bataryası güncelleme yapmassan iyi gider ama kamera pek de iyi değil

Bu arada annemde redmi note 9s var güncelleme şarjını pek kısaltmıyor

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Çok şüpeniz varsa almayın riske girmeye gerek yok a52 nin indirime girmesini bekleyip alın profesyonel oyuncu değilseniz üzmez oyun performansı

Profesyonel olsanızda üzmez aslında

Örnek mg4446 diye bir kullanıcı var yukarda beğenmemiş şimdi nasıl iade ederim diyo kamerasını falan beğenmemiş

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Çok şüpeniz varsa almayın riske girmeye gerek yok a52 nin indirime girmesini bekleyip alın profesyonel oyuncu değilseniz üzmez oyun performansı
Can sıkıntısına giriyorum zaten gün içinde 2-3 kez oynarım oyun genelde internette aktif takılırım bilmiyorum baya düşündürüyor mi9t gibi cihazı 1.5 senede çöp ettiler güncellemeyle 5 saat ekran alıyorum oyun oynamassam oda oyun oynarsam çok sık günde 2 kez şarj ediyorum

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Can sıkıntısına giriyorum zaten gün içinde 2-3 kez oynarım oyun genelde internette aktif takılırım bilmiyorum baya düşündürüyor mi9t gibi cihazı 1.5 senede çöp ettiler güncellemeyle 5 saat ekran alıyorum oyun oynamassam oda oyun oynarsam çok sık günde 2 kez şarj ediyorum
A52 al geç bence pocoyu oyuna önem verenler kullanıyo genelde 120 hz olduğu için yoksa mesela pubg oynuyosan ben 30 fps cihazı configle 60 yapıyorum basit yani