Bütçe limiti olmaksızın telefon tavsiyesi

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
alanlar mecbur öyle yapacak da.
yeni alırken insan soruyor madem kılıfla kullanacaktık nerede kaldı bunun inceliği premium hissi falan. yapsınlar arkasını metal veya plastik olsun bitsin.

daha önec nexus 4 kullanıyordum illallah etmiştim arka camından. 5 kere falan değiştirdim. tabi onda gorilla glass falan yoktu daha kolay kırılıyordu.
fakat gorilla glass olsa da masadan düşünce kırılıyor s7 edgenin arka camı.
Aynen hassasda kardeşim yapacak bişey yok yani az para vermiyosun biraz yakışıksız dursun yani :d

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Aynen hassasda kardeşim yapacak bişey yok yani az para vermiyosun biraz yakışıksız dursun yani :d
bu seri öyle oldu biraz. bekli s8 de eski samsung sağlamlığı ile yeni tasarımı birleştirmeyi başarırlar. en azından sd kartı eklediler s7 de oda gelişme

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
bu seri öyle oldu biraz. bekli s8 de eski samsung sağlamlığı ile yeni tasarımı birleştirmeyi başarırlar. en azından sd kartı eklediler s7 de oda gelişme
Samsung bi yerden açığını kapatıyo bi yerden patlak veriyo ortasını bulamıyolar. 3000 tlye alınan telefona 1-2 yıl sonra güncelleme gelmedikten sonra yani çöpe atsın kendini samsung

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Samsung bi yerden açığını kapatıyo bi yerden patlak veriyo ortasını bulamıyolar. 3000 tlye alınan telefona 1-2 yıl sonra güncelleme gelmedikten sonra yani çöpe atsın kendini samsung
bence suç google'da. windows gibi sürücüleri sonradan yüklenebilen adam akıllı bios yönetimine izin veren bir işletim sistemi yapamadılar yıllardır.
lafa gelince linux tabanlı özgür yazılım diyorlar ama nasıl özgürse heryeri kapalı. üzerine birşeyler geliştirmek için büyücü olmak lazım.

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
bence suç google'da. windows gibi sürücüleri sonradan yüklenebilen adam akıllı bios yönetimine izin veren bir işletim sistemi yapamadılar yıllardır.
lafa gelince linux tabanlı özgür yazılım diyorlar ama nasıl özgürse heryeri kapalı. üzerine birşeyler geliştirmek için büyücü olmak lazım.
Bence fazla alakası yok samsung istese yapabilir onları

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,195
Şimdi hepiniz birşeyler demişsiniz. Okudum çoğunu. Öncelikle kameradan başlayalım.-iphone 6s plus almanı öneririm bu arada :)
İphone 6s kamera konusunda çok başarılı. Ama gece çekiminde seni tatmin edermi bilmiyorum.
Stabilite konusunda hiç kuşkusuz iphone al. Çünkü her ay yeni bir güncelleme geliyor.
Pil konusundada yine iphone 6s plus.
Düşük güç modu her telefonda var. Ama samsung note 4de gördüğüm düşük mod sadece ışıkları kapıyor. Yani herşey iphone 6s plusu gösteriyor.

bulutcanyusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şimdi hepiniz birşeyler demişsiniz. Okudum çoğunu. Öncelikle kameradan başlayalım.-iphone 6s plus almanı öneririm bu arada :)
İphone 6s kamera konusunda çok başarılı. Ama gece çekiminde seni tatmin edermi bilmiyorum.
Stabilite konusunda hiç kuşkusuz iphone al. Çünkü her ay yeni bir güncelleme geliyor.
Pil konusundada yine iphone 6s plus.
Düşük güç modu her telefonda var. Ama samsung note 4de gördüğüm düşük mod sadece ışıkları kapıyor. Yani herşey iphone 6s plusu gösteriyor.
Eyv dostum.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Samsung s7 edge al
Kamerada s7 edge daha basarili
Ekranda daha basarili
Tasarimda da daha basarili :)
Onun icin s7 edge

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Dostum Eğer uzun kullanım istiyorsan Iphone 4 8gb almıştım ilk çıktığın da ve bu yaza kadar kullandım gerek oyun gerek program her yönden beni götürdü fazlasıyla.
Şimdi Iphone 5 Kullanıyorum ve çok hızlı ve sağlam 9 oyun 12 program yüklü kasma donma yok 16 GB
Şimdi Iphone 7'yi bekliyorum. eğer ki uzun kullanım istiyorsan IPHONE'den şaşmamanı tavsiye ederim gerçekten de uzun kullanım süresi çok tatmin edici...

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Şu an piyasada ki en iyi gelecek vaat eden cihaz, HTC 10.

Sense arayüzü size rahatlıkta stabilitenin dibini yaşatır.
Arka en iyilerden, ön kamera en iyisi.
İşlemci performansı, piyasada ki en iyilerden.
Tek parça metal kasa yani diğer cihazlara göre çok daha sağlam.
Ses konusunda en iyi cihaz.
Pil ömrü iyi (3000Mah+Sense)
USB Type -C yani yeni bağlantı girişini destekliyor.
Bir tek ekran handikapı var diyeceğim de oda iPhone 6S Plus dan daha iyi. Yani Samsung'a karşı zayıf.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bir İphone 6 SE al ve kuyumcuya götür, altın kaplattır. Havasından geçilmez. Para nasılsa önemli değilmiş.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar. Bütçe sıkıntım yok çünkü bu alacağım telefonu bi daha açılmayana ve ömrü bitene kadar kullanacağım. Bu yüzden aşağıda belirteceğim şartları karşılayan telefon tavsiyesi ve önerisi yaparsanız çok sevinirim. Bu arada bu zamana kadar hep Android işletim sistemli akıllı telefonlar kullandım fakat "Şu markayı ya da şu işletim sistemini kullanmam." diye bir düşüncem yok.

Almak istediğim telefonda aradığım şartlar
1) Kamerası gerçekten iyi olsun. Karanlıkta çekilen fotoğraflarda da tatmin edici bir görüntü çıksın ortaya.
2) Telefon uzun süreli kullanımda kasma ve yavaşlama gibi sorunlar yaşatmasın. Mesela Samsung'un Touchwiz arayüzü uzun süreli kullanımda telefonu yavaşlatıyor.
3) Telefonda pek oyun oynayan birisi değilim. Bu aralar mesela Trivia Crack oynuyorum, oyun oynarım fakat yüksek boyutlu oyunları oynamam.
4) Pil ömrü ve şarj süresi en azından 1 günü çıkarsın yani telefonu günde 2 kere şarj etmek istemiyorum.

Önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler, ellerinize sağlık.
o maddeleri yine en iyi yapacak telefon s7 edge kardeşim...

bulutcanyusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Dostum Eğer uzun kullanım istiyorsan Iphone 4 8gb almıştım ilk çıktığın da ve bu yaza kadar kullandım gerek oyun gerek program her yönden beni götürdü fazlasıyla.
Şimdi Iphone 5 Kullanıyorum ve çok hızlı ve sağlam 9 oyun 12 program yüklü kasma donma yok 16 GB
Şimdi Iphone 7'yi bekliyorum. eğer ki uzun kullanım istiyorsan IPHONE'den şaşmamanı tavsiye ederim gerçekten de uzun kullanım süresi çok tatmin edici...
Teşekkürler hocam. :)

bulutcanyusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şu an piyasada ki en iyi gelecek vaat eden cihaz, HTC 10.

Sense arayüzü size rahatlıkta stabilitenin dibini yaşatır.
Arka en iyilerden, ön kamera en iyisi.
İşlemci performansı, piyasada ki en iyilerden.
Tek parça metal kasa yani diğer cihazlara göre çok daha sağlam.
Ses konusunda en iyi cihaz.
Pil ömrü iyi (3000Mah+Sense)
USB Type -C yani yeni bağlantı girişini destekliyor.
Bir tek ekran handikapı var diyeceğim de oda iPhone 6S Plus dan daha iyi. Yani Samsung'a karşı zayıf.
Özellikle bakacağım, eyv dostum. :)

bulutcanyusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bir İphone 6 SE al ve kuyumcuya götür, altın kaplattır. Havasından geçilmez. Para nasılsa önemli değilmiş.
Kardeşim hava atmak gibi bir niyetim yok. Allaha şükür insanlara yardım eden ve dini görevlerini yerine getiren birisiyim sadece bu alacağım telefonu uzun seneler kullanacağım zaten öyle olmasa bu kadar ince eleyip sık dokumam. Konuyu lütfen farklı yerlere çekme, önerin için teşekkürler hocam. :)

eren_3425

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
HTC 10 özelliklerini anlatmıycam özet geçeyim şuan en iyi donanıma yazılıma işlemciye kameraya sahip telefon sense arayüzüyle acayip hızlı hiç düşünmeden alabilirsin mayıs ayının 2. haftası satışa çıkacak Türkiye de fiyatıda 2999 tl.

eren_3425

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
HTC 10 özelliklerini anlatmıycam özet geçeyim şuan en iyi donanıma yazılıma işlemciye kameraya sahip telefon sense arayüzüyle acayip hızlı hiç düşünmeden alabilirsin mayıs ayının 2. haftası satışa çıkacak Türkiye de fiyatıda 2999 tl.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Bu kadar igrenc arayuzu olan telefon gormedim ben htc 10 ne kadar kaliteli olursa olsun o arayuz benim icimi bunaltiyor.

bulutcanyusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu gidişle HTC 10 alırım. :)