Bütçe açığı 15 milyar liraya dayandı

emekçi

Asistan
Reaksiyon puanı
4
17991169.jpg

[h=2]Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ilk 9 ayda bütçe açığının 14.4 milyar lira olduğunu açıkladı.[/h]

spacer.gif

Bakan Şimşek, 2012 yılı bütçe gelirlerini 362.7 milyar lira, bütçe açığını ise 33.5 milyar lira olarak öngördüklerini söyledi. Şimşek, faiz dışı fazlanın da 15,5 milyar lira olarak gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini bildirdi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ocak-Eylül 2012 dönemi merkezi yönetim bütçe uygulama sonuçları, 2012 yıl sonu bütçe gerçekleşme tahmini ve 2013 yılı merkezi yönetim bütçe kanun tasarısı hakkında bir basın toplantısı düzenledi.
GSYH'nın 2013 yılında 1 trilyon 571 milyar lira, büyüme oranının yüzde 4, yıl sonu TÜFE'nin yüzde 5,3, ihracatın 158 milyar dolar, ithalatın ise 253 milyar dolar olarak tahmin edildiğini ifade eden Şimşek, "2013 yılı bütçe gelirlerini 371 milyar lira, bütçe giderlerini 404 milyar lira, faiz hariç giderleri 351 milyar lira, faiz dışı fazlayı da 19,1 milyar lira olarak öngörüyoruz" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21706056.asp

EnginneRmz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
adamlar bütçe açığını gördükleri gibi dayıyolar zamma ya bu nedir böyle

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
8,5 milyar tl değil miydi? Ne ara 6,5 milyar tl daha geldi. He pardon, meclisteki "kişiler" için alınan araçlar ve 2011 senesinde yaktıkları 750.000 lt benzinin parasını şimdi ödedik sanırım. Doğru pardon.

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Vergiyle çalışan esnaflar, arabalar, çiftçiler, telefonlar vs.... Hâlâ nasıl becerebiliyorsunuz bu açığı doğrusu çok merak ediyorum.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Kredi niyetine milyar dolar gitti. Kamu binalarında gereksiz harcamalar var. Sığınmacılara BM yerine biz harcıyoruz. Daha ne olsun. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
faize bulaşan batmaya mahkumdur... hala faiz ödüyoruz sizce biter mi kesinlikle hayır..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Keşke benzini 20 lira yapsalarda insanlara ders olsa.İnşallah olsunda milletimiz dahada kahrolur.

emekçi

Asistan
Reaksiyon puanı
4
dipnot:33.5 milyar dolar olmasını öngörüyorlarmış yıl sonu için...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biz yine arapları doyurmaya devam edelim.

Arap diyerek dışladığın Suriye'liler bizim kardeşlerimizdir. Biz Osmanlı soyundanız. Suriye dahil bir çok arap ülkesi bizim himayemizdeydi ne zaman dan beridir kardeşlerimiz dışlanır oldu. O kamplardaki çocuklar bir gün büyüyecek. Bizlere Türkler yardım etti diyecek. Gün olur devran döner. Allah muhafaza Türkiye böyle bir duruma düşerse bize kimler yardım edecek. Biz müslümanız , müslümanlar kardeştir. Suriyeliler bizim kardeşimizdir..

nantenami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arap diyerek dışladığın Suriye'liler bizim kardeşlerimizdir. Biz Osmanlı soyundanız. Suriye dahil bir çok arap ülkesi bizim himayemizdeydi ne zaman dan beridir kardeşlerimiz dışlanır oldu. O kamplardaki çocuklar bir gün büyüyecek. Bizlere Türkler yardım etti diyecek. Gün olur devran döner. Allah muhafaza Türkiye böyle bir duruma düşerse bize kimler yardım edecek. Biz müslümanız , müslümanlar kardeştir. Suriyeliler bizim kardeşimizdir..

iide sen önce aclıktan ve yoksulluktan kırılan halkınlada ilgilen
1: O kardeş dediğin araplar zamanında az arkamızdan vurmadılar
2 : hic dikkatini cekmezmi kimsenin bu arap ülkeleri hayatta birbirini desteklemez aksine kuyusunu kazar
3: o kardeş ülkenden bizim kardeşliğimize karşılık olarak top mermisi pkk köpekleri vesilesi ile her zaman bela ve ölümn gelmiyormu
4: niye yahudiler hristiyanlar budistler vb.. bizce kafir sayılan lar arasında iç savaş çıkmıyor kilise , sinagog falan bombalanmıyor kimse canlı bomba olmuyorda bu canice olaylar hep araplar ve müslüman camiadan çıkıyor
sorgulamak lazım neyi yanlış yapıyoruzzzz diye

emekçi

Asistan
Reaksiyon puanı
4

boş boş laf yazmışsın ordakilerin hepsi müslüman ve bizimde katkımızla birbirlerini öldürüyorlar.ortalık düzelirse suriyenin yarısı seni lanetliyecek yarısı sevecek onuda sanmıyorum ama...

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Bütçe önümüzdeki ay biraz daha girecek halka. :D

MorTİS-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Az yesinler... Kabak vatandaşın başına patlıoyor... :(

skyusb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Satacak yerde kalmadı nasıl kapanacak bu açık bilmem.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Böylelik ile başarılı ekonomi diye lanse edilen olay bu zamlar ile balon gibi söndü şimdi vur abalınin sırtına.

emekçi

Asistan
Reaksiyon puanı
4
10 senede satılan devlet bünyesindeki malvarlıklarının satışına google üzerinden bakarsanız ağzınız açık kalacağı kesin.bir arkadaşın dediği gibi oda kalmadı...yılbaşını bekleyin zam furyası için