Bursa'yı rezil ettin be adam!

Reaksiyon puanı
10,325
Bursa'yı rezil ettin be adam!

170820131025414671529.jpg

Sorumsuz sürücüden, test sürüşüne darbe... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde üretilen Türkiye'nin ilk yerli tramvayı 'İpekböceği'nin test sürüşü raylar üzerine park eden araç engeline takıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa'nın yeni Valisi Münir Karaloğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından Bakan Çelik, Vali Karaloğlu ve Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde üretilen Türkiye'nin ilk yerli tramvayı İpekböceği'nin test sürüşüne katıldı.

Beraberindekilerle Türkiye'nin ilk yerli tramvayı denemek isteyen Bakan Çelik'in şehir turu yanlış araç park edilme engeline takıldı. Test sürüşleri gerçekleştirilen İpekböceği'nde şehir turu atan Bakan Çelik, bir süre sonra raylı sistem üzerine park eden bir araç nedeniyle yaklaşık bir saat yolun açılmasını bekledi. Bakan Çelik'in İpekböceği'ni deneme sürüşü yarım kaldı.

ADAM ENTERESAN

Atatürk Caddesi Heykel önünden tramvaya binen Bakan Faruk Çelik ve beraberindekiler, İnönü Caddesi'nden geçerek Uluyol Caddesine kadar geldi. Burada İpekböceği'nin güzergahına park eden bir araç, test sürüşünü yaklaşık bir saat geciktirdi. Bu süre zarfından polis ekipleri başta olmak üzere; zabıta ve belediye ekipleri seferber olmasına rağmen aracın sürücüsüne bir türlü ulaşamadı. Bakan Çelik, Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ile birlikte protokol üyeleri tramvayın içinde yolun açılmasını bekledi. Sürücü bulunup yol bir türlü trafiğe açılamayınca Bakan Çelik ve Vali Karaloğlu, tramvaydan inerek çevredeki esnafla sohbet etti. Esnafla sohbetinde tramvayın yeni olduğu için test sürüşü sırasında yaşanan aksaklıkların olabileceğini belirten Çelik, "Adam enteresan, duyuru muyuru yapılmasına rağmen..." şeklinde tepki gösterdi.

'BURSA'YI REZİL ETTİN'

Sürücüye ulaşamayan ekipler son çare olarak olay yerine çekici çağırdı. Olay yerine gelen çekici tam aracı kaldırılacağı sırada aracın sürücüsü geldi. "Araç benim, ne olur çekmeyin arabamı, duymadım" diyen soy ismi öğrenilemeyen Yunus isimli genç, araçtan indirilidi. Aracın ruhsatını isteyen zabıta ekipleri sürücünün inmesini isteyip direnmesi karşısında ise;"Senin yaptığın ayıp, bütün bakanlar burada, olmaz böyle bir şey." dediler. Bazı görevliler ise, "Genç adamsın utanmadın mı? Rezil ettin Bursa'yı..." şeklinde tepki gösterdi.

BİR FIRÇA DA VALİ YARDIMCISINDAN

Daha sonra polislerin araya girmesi ile birlikte aracın bir an önce raylı sistem üzerinden kaldırılması ve yolun açılması için anahtar zabıtalardan alınarak sürücüye verildi. Aracına binip yoldan kaldıracağı sırada yanına yaklaşan Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, "Tebrik ediyoruz!" dedi. Sürücünün; "Özür diliyoruz" şeklinde ki cevabına ise Müftüoğlu kızarak; "Ne niyetle özür diliyorsun? Yapmayın çocuğum, raylı sistemin üzerine nerede park edilmiş sen yapıyorsun. Bir saattir herkesi rezil ettin" şeklinde sert çıktı.Yolun açılmasının ardından yeniden tramvaya binen Bakan Faruk Çelik ve Vali Karaloğlu ile Belediye Başkanı Recep Altepe, tramvayla kent meydanına kadar geldi. Burada tramvaydan inen Bakan Çelik ve beraberindekiler bir süre vatandaşlarla sohbet etikten sonra ayrıldı.

KaynaK

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Maalesef Bu tip Angutlardan dolu var Memleketimizde.
Geçen gün bir Avm'de,Otoparakta Adam aracını öyle bir yere bırakmış ki,Ben Aracımı nerede ise sürterek zor çıkardım oradan.Benden başaka 2 araç daha o angutu beklediler yerlerinden çıkmak için.
Adamda o kadar pişkinki,eğer Güvenlik olaya dahil olmasa kesin patırtı çıkacaktı o gün.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bilerek yağmıştır eger hukumet karsıtı bırı ise ......

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
sanki her gün karşılaşmadığınız şey.

Türkiye'de kaldırım neden yapılır.araç park etmek için.:D diyenler bile var.

kaldirima_park1.jpg-06-02-2013.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

00117540.jpg

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yahu sinyal vermeden dönüş yapan trafik polisleri mi desem, otobüs durağına park eden dingiller mi desem bu trafiği felç eden o kadar çok unsur var ki.. Aşırı hız ve alkollü araç sürenlere birşey söylesem beni buradan banlarlar onlar insan değil bu kadar söylüyorum.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Ülkemizde park edilmez işareti olan bütün yerlere park ediyorlar. Acaba tabelayı değiştip park edilebilir mi yazsak :)

Engelli vatandaşlarımız için sarış şerit yapıldı ama üstleri arabalardan geçilmiyor.

735094_354119211373697_1314286389_n.jpg

arcamenel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hani denir ya hırsızın hiç mi sucu yok.Genel sorun olan türkiyenin organizayon hatası.Test sürüşüne çıkarken düşünülmemiş yol üstünde bir engel olursa ne yapılacağı ablak ablak sağa sola koşulmuştur anons yapılmıştır.sonra en doğru çözüm akla gelmiştir aracı çekelim.Genel sorunumuz ilk yapılacak işi en son yaparız.Sürüşe çıkarken tedbir amaçlı cekici aracıda bulundurursun olur biter bu kadar sıkıntı olmaz.Devlet erkanıda on numara işleri sadece fırca atmak olmuş güzel memlektim:) Yöneticiliğin asıl tanımı işi organize etmektir, kulak çekmek değil.

Heyamula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yahu arkadaş ben burda konuyu ya da o başlığı atanı suçlu görürüm. Ülkemizde çok fazla genellemeci bir söylem gelişti. Bunu yapan adam için ben Bursalılar rezil olmuş demem çünkü orda bi değer üretilmiş ve duruyor ona bakarım. Bu Tramvaylar Bursa ile anılacak sonuçta.

Reaksiyon puanı
10,325
yahu arkadaş ben burda konuyu ya da o başlığı atanı suçlu görürüm. Ülkemizde çok fazla genellemeci bir söylem gelişti. Bunu yapan adam için ben Bursalılar rezil olmuş demem çünkü orda bi değer üretilmiş ve duruyor ona bakarım. Bu Tramvaylar Bursa ile anılacak sonuçta.

Ben masumum arkadaş, kaynakta ne yazıyor idiyse olduğu gibi aldım. :rolleyes:

eddie dean

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Adam hatalıdır fakat yöneticileride unutmamak lazım. Yaya kaldırımın dibinden tramvay geçen dünyada ve türkiyede tek şehir Bursa olduğundan sorun yok. Bursa'da incirli'de oturuyorum. İncirli caddesine gelip görebilecek var ise gelsin. Tramvay nereden geçiyor.

http://www.mansetx.com/bursa-haberl...nda-gerceklesen-ilk-kaza-can-aldi-h23182.html

Evet öyle angutlar çok, ama bir o kadarda angut yönetici var.

Ki asıl bursayı rezil eden bu Recep Altepenin tramvay sevdasıdır.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
kimin suçlu olduğu ortada bence tartışmaya gerek yok.
bakan mısın azar memuru mu ?

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Ortada rezillik durum yok ülkemin her yerinde olan bir şey :) tramvay yolu neden bu sekilde güvensiz onu da anlamadım hiç bir zaman :) bu arada 10 kişi toplanıp arabayı kaldırıp götürseymis iyiymiş :D

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Dışı seni içi beni yakar demişler ya işte mesele bu. Dışarıdan Bursa rezil oldu yorumu yapılır ama sen gel Bursalı hemşehrilerimize zor kim rezil etmiş .... makine firmasına yaptırdılar çıkar için bütün trafiğin içine ettiler rayları döşemek için inşaat aşamasında başbakan gelecek diye kazılı asfaltı bir gün için 3 milyon TL' ye yapıp ertesi gün yine bozdular. Bursanın bu tramvayı kaldıracak ne yolu ne de imkanı var. Bursa da yaşayan bilir teleferik hikayesini neler döndüğünü tramvaydan sonra sıra teleferikte hadi rezilliğe devam

tapmaz14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne saçma yapmışlar tramvay yolunu orada öyle arabada çekilir allah korusun biride ezilir insan az güvenli yapar yaa.ana yolu yan yolara bağlayan her noktada girişler çıkışlar böyleyse tek suçlu bence planlamayı yapan kişilerdedir.şu resme bakınca güvenliğe dair hiç bir şey göremiyorum. allah bursalıların yardımcısı olsunda başlarına iş gelmesin şu tramvaydan

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ülke kendi başına bir tramvay yapmış,millet arabada kalmış haberi yazandan belli bu ülkeyi ilerlemesini istemiyor dış dünyada arabayı konuşuyodur,devrim arabasınıda böyle tarihe gömdü bu yazarlar

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Ülkenin yarısı bunun gibi trafik magandalarıyla dolu.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
ülke kendi başına bir tramvay yapmış,millet arabada kalmış haberi yazandan belli bu ülkeyi ilerlemesini istemiyor dış dünyada arabayı konuşuyodur,devrim arabasınıda böyle tarihe gömdü bu yazarlar

bahane.
acındırma.
başka birşey değil.
gömdürmeseydiniz devrim arabasını.
sahip çıksaydınız.
arkasında duran bir kişi bile yok muydu.
herkes mi şerefsiz ya da herkes mi korkaktı.
demek ki öyleydi.
o zaman beter olsun bu ülke.

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
En ufak kural hatasına en az iki bin lira ceza keseceksin bak bakalım iki seneye o magandalar kalıyor mu

Eleb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bide direnmiş adam ya la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.Hani iyiki polis asker felan değilim gerçekten meslekten atılırım ya abim çekici bi defa telefon geldi bi jip çekilecek bende gezme amaçlı yanında gittim şehirler arası bi yol.Havalı artis bi çocuk tutturmuş arabayı kilitledim çekemezsiniz anahtarıda kaybettim diye.Artis ya eline almış telefonu şunu arayın bunu arayın felan araya adam sokacak.

Yahu ne biçim bi ülkede yaşıyoruz.Kanunlar sadece garibanlar için var malesef.Personellerse sadece garibanlara karşı namuslu.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Adama kabahat bulmuyorum, Bakınız Ankara ya Her yolun kenarı paralı park olmuş, benim vergimle yol yap benden park parası iste,haraç resmen.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
park edecek yer yoktur orayı boş bulunca park etmiştir kim park etmiyor söylesenize ?

emkem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu azar işine takıldım.
yanlış bi durum varsa kesersin cezasını kuzu kuzu öder.olmadı yine kes cezanı çağır bi çekici hemen çektir,çekici parasını da ondan al.Daha da olmadı at bi kanca ordan bi arabaya bağla sürü çek.Daha da olmadı üç kişi yapışsa 5 dakkalık iş.
Adamı niye azarlıyorsun,bi de Bursa neden rezil olsun ki?ortada bi rezillik varsa,bundan Bursa'nın payına düşen pay sıfırdır.Yanlış mı düşünüyorum?
Bu icadın çoğu parçasını da,bi alman firması üretmiş,yüksek teknoloji gerektiren parçaları başta olmak üzere.Biz sadece takıştırmış olmayalım.Gönül ister tamamını biz yapmış olalım ama?

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
burdada adam arabayı kalddırımın ortasına park ediyor ne geçiliyor yan yürümek zorundasın bebek arabasıyla geçmek mümkün değil anlamıyorum arkadaş o gavat hiçmi düşünmüyor ben arabayı buraya koyuyorum ama insanlar nasıl geçer napar demiyormu bu kadarda olmaz yaa polis geliyor anonusu yapıyor kaldırımdaki araçların sahipleri araçlarınızı çekin diye çekiyolar polis gittimiydi yine aynı yine aynı

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Herkes adamı azarlamış; valisinden tut bakanına kadar, sadece azarlama, suçlama, aşağılama.. Biz her türlü rezil oluyoruz, sizi gördüğümüze sevindik diyen vatandaşa "oyna da görelim" diyerek dünyaya rezil ediyoruz kendimizi, dünya raylarda dans ederken biz saçma sapan raylı sistemleri 80 ilden sadece üç dört tanesinde kullanıyoruz; bütün bunlar bizi rezil etmiyor da, bir tane ne yaptığını bilmezin arabasını raylara park etmesi koca Bursa'yı rezil ediyor. Suçunu mu örtüyor dersin, padişah olmuş vatandaşı kul belliyor mu dersin ne dersin bilemedim.

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
sanki her gün karşılaşmadığınız şey.

Türkiye'de kaldırım neden yapılır.araç park etmek için.:D diyenler bile var.

kaldirima_park1.jpg-06-02-2013.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

00117540.jpg
Binalar yapılırken binaya ait otopark yapılsaydı şehir planlaması iyi olsaydı kimse kaldırıma park etmezdı..hiç kimse çek arabanı kardeşim evinin önüne demezdi.hiç kimse yollara park yapmazdı...