Bursaspor'a 9 Maç Ceza!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Olaylar çıktıktan sonra Beşiktaş 3-0 hükmen alır, Bursa'ya da 4 maç ceza verilir demiştim ama 5+3 maç verdiler. :)

Öyle ya da böyle hak ettiler. Cezalarını çekecekler artık.

Futbol bir spor, savaş meydanı değil!

suyat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
o kişi tutuklanmışsa bıçak çekmişse kulübe neden ceza kesiyosun yöneticiyse sadece ona kes futbolun f sine sokma

oh ne ala adam yönetici olacak gidip taraftar kavgasına katılacak. ee nerde yöneticilerin örnek olması gerekmiyormu milyonlarca insan onları takip etmiyormu?

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
o kişi tutuklanmışsa bıçak çekmişse kulübe neden ceza kesiyosun yöneticiyse sadece ona kes futbolun f sine sokma

Cezalar kurallar askeriye hesabı yürüyor tek kişinin cezasını milyonlara mal ediyorlar :):):)

---------- Post added at 17:57 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

oh ne ala adam yönetici olacak gidip taraftar kavgasına katılacak. ee nerde yöneticilerin örnek olması gerekmiyormu milyonlarca insan onları takip etmiyormu?

İyide arkadaş diyorki 1 kişinin yüzünden neden masum insanlar madur ediliyor bunu anlamak çokmu zor ne güzel işte yöneten belli yapanlar belli tık içeri kardeşim kulüptende ihraç et tespit edilen taraftarlarıda bidaha stada alma + üstüne ceza evine gönder bak bidaha yapıyorlar yurmuta atan adamı içeri atıyorlar bunları neden atmıyorlar satırla saldırıyor bide :)

gorelem

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ben Şahsi Görüşümü Söyledim arkadaş bize pembe gözlükle cevap verdi bende gereğini söyledim kimseyi kızdırmıyorum kızıyorsa o ona kalmış :):)

Yazdıklarımın hangi cümlesinde olaylara pembe gözlüklerle baktığımı çıkardınız anlamadım.Sakin bir dil kullanmak ne zamandan beri farklı algılanmaya başladı?

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Yazdıklarımın hangi cümlesinde olaylara pembe gözlüklerle baktığımı çıkardınız anlamadım.Sakin bir dil kullanmak ne zamandan beri farklı algılanmaya başladı?

Benim yazdıklarıma sen nasıl pembe gözlükle yazdığımı çıkardıysa bende aynısını senin için söyledim varmı bunda anlaşılmayacak birşey?

gorelem

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşım ben sana özel birşey yazmamıştım ki. Neden üzerine alınıyorsun?

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşım ben sana özel birşey yazmamıştım ki. Neden üzerine alınıyorsun?

Bunu sen yazdın ve benim yazdıklarıma bak bana dukunuyormu dokunmuyormu?

(gorelem) bursa da ki olayı kişisel bir olaymış gibi algılayıp -kulübün ne suçu var kardeşimm- diyen arkadaşlara sadece gülüyorum.Lütfen dünyaya pembe gözlüklerle değil gerçekçi bakış açılarıyla yaklaşın..

gorelem

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bunu sen yazdın ve benim yazdıklarıma bak bana dukunuyormu dokunmuyormu?

(gorelem) bursa da ki olayı kişisel bir olaymış gibi algılayıp -kulübün ne suçu var kardeşimm- diyen arkadaşlara sadece gülüyorum.Lütfen dünyaya pembe gözlüklerle değil gerçekçi bakış açılarıyla yaklaşın..

Yazdıklarımı tekrar okuyup derin bir nefes aldıktan sonra düşün ve sonra cevap yaz..hatta mümkünse yanında kimse varsa onlara da bir sor..Çünkü bir yanlış anlaşılma var...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ahmet Ceza Almış...
Mehmet Ceza Almış...
Kimin Umurunda!!!

Ancak Kulüp ÇOK AĞIR Cezalar Alır İse
Bir Daha Böyle Cezalar Almamak İçin
Taraftarına Çeki Düzen Verir!!!

Çıkan Olaylar Bireysel Olaylar Değil!!!
3-5 Kişinin Yaptığı Şeyler Değil!!!
Maç İzlemek İçin Giden Adamın İşi Değil!!!

Olaylar Organize Şekilde Planlı Şekilde Çıkıyor!!!
Kavga Edenlere Bakın!!!
Onlar Sıradan Taraftar Değil!!!
Hepsi TARAFTAR GRUPLARININ MENSUPLARI!!!

Taraftar Gruplarını da Öyle Basit Görmeyin!!!
Yönetimler ile Çok İlişkilidir Taraftar Grupları!!!

3-5 Arkadaş Bir Araya gelip Hadi taraftar Grubu Kuralım Diyerek Taraftar Grubu Kuramazsınız!!!

Futbol Kulüpleri de Beni Taraftar Gruplar Bağlamaz DİYEMEZ!!!

Siyasi Anlaşılmasın!!! Örnek Olarak Söylüyorum...
Ülkü Ocakları Bir Şey Yaptığında MHP Bundan Biz Sorumlu Değiliz Diyemez!!!

Lafı Uzatmanın Fazla Anlamı Yok...
Kulüpler Çok Ağır Cezalar Almalı ki
Canı Yanmalı ki
bu Taraftar Gruplarını bir Hizaya Soksun!!!

Ve Yine O taraftar Grupları Bilmeli Ki Bir Halt Yediklerinde Canlarından Çok Sevdikleri(!) Takımları Çok Ağır Ceza Alacak!!!
Böylece Kendilerine Çeki Düzen Vermeyi Bilmeliler!!!

Yoksa Ahmet Mehmet Ceza Alsa Ne Almasa Ne?

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Yazdıklarımı tekrar okuyup derin bir nefes aldıktan sonra düşün ve sonra cevap yaz..hatta mümkünse yanında kimse varsa onlara da bir sor..Çünkü bir yanlış anlaşılma var...

Yaw tamam abi sen haklısın:):):):)

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
velasıl kelam olaylar çıktı bıçaklar satırlar çekildi dünya'da seyretti 8 maç verse ne olur 10 maç verse ne olur turk futbolu için eksidir bunlar kafalar değişmediği sürece

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
kardeşim örneğin olayları ben başlattım, iki kişiyide bıçakla yaraladım, bana ceza verseler futboldan men etseler bu diğer taraftarlar için caydırıcı olurmu sizce yada kulüp yönetimi bu ne kadar önlem alır; işte bu tartışılır. iyiya taraftar suç işlesin takım hala caza almasın yok öyle üç kuruşa beş köfte......

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
çok iyi olmuş sürünsünler belki akıllanırlar...

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
saha dışından bahsediliyor içinden değil:p

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
O saha dışındaki olaylar nedeniyle karşı takım stada ulaşamıyor!!! Otelden çıkamıyor!!!
Emniyet Görevlileri Rakip Takımı Stada Güven İçinde Götüremeyeceklerini Belirtiyor!!!

Stad Dışında diye bunları görmezlikten mi geleceğiz!!!

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
"Palayı çıkardım ve polis panzerinin lastiğini kestim"
630045_detay.jpg

Bursaspor ile Beşiktaş arasında geçen cumartesi günü oynanması gereken maç öncesi saha dışında çıkan olaylar nedeniyle dün tutuklanan 5 zanlının, mahkemede verdikleri ifadelerinde, yaşananların iç yüzüne ilişkin önemli detaylar yer alıyor.

Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesince dün tutuklanan Mehmet S, Mehmet C, Aydın A, Emre A. ve Yasin Y, olaylar öncesi ve sırasında yaşadıklarına ilişkin farklı iddialar ortaya attı.

Garsonluk yaptığını dile getiren 18 yaşındaki Mehmet S, ifadesinde, olay günü, iş yerinden haftalığını aldıktan sonra arkadaşlarıyla Bursaspor-Beşiktaş maçına gitmeye karar verdiğini, evden çıkarken yanına aldığı palayı, sağ bacağından aşağı sarkıtarak eşofmanının lastiğine sıkıştırdığını belirtti.

Stat yakınlarına geldiğinde olayı gördüğünü belirten Mehmet S, ''Polislerin üzerine saldırması üzerine alkolün de etkisiyle palayı belinden çıkardığını'' öne sürerek, ''Palayı çıkardım ve polis panzerinin lastiğini kestim. Ancak bu işi yaparken beni kimse yönlendirmedi. Ben herhangi bir örgüte de üye değilim. Taraftar derneğine üye değilim. Kimseden emir ve talimat almadım. Fikir birliği içinde de bulunmadım. Olaydan dolayı pişmanım'' dedi.

Günlük işlerde çalışan 25 yaşındaki Yasin Y. ise maç öncesi kullandığı uyuşturucu hapın da etkisiyle kontrolünü kaybettiğini iddia ederek, ''Polise taş atan gruba rastlayınca ben de aldığım uyuşturucu hapın etkisiyle birkaç kez taş attım. Ancak attığım taşlar kimseye denk gelmedi'' ifadesini kullandı.

Olay günü kombine biletle maça giderken kendini bir anda olayların içinde bulduğunu öne süren ve ''Satış elemanı'' olduğunu dile getiren 27 yaşındaki Mehmet C. de, ''Toplum psikolojisi içinde galeyana gelerek'' polislere birkaç kez taş attığını iddia etti.

İşsiz olduğunu beyan eden, ''Geçimimi ailem sağlıyor'' diyen 30 yaşındaki Aydın A. da Bursaspor-Beşiktaş maçına gitme niyetinde olduğunu, ancak olaylar nedeniyle stada giremediğini, bazı kişilerin polise taş atmaları üzerine bu eylemi engellemeye çalıştığını öne sürdü.

Aydın A, ''Kesinlikle ben polise taş atmadım. Olaydan sonra üzerimde bulunan kombine bileti tribün lideri S.K.'dan almıştım. Bedelsiz biletlerden de haberim yoktu. Suçlamaları kabul etmiyorum'' dedi.

İşçi olduğunu söyleyen 20 yaşındaki Emre A. da, polise taş atmadığını, aksine atanları engellemeye çalıştığını, bu sırada isabet eden taşlardan yaralandığını öne sürdü.

Biber gazı sıkılmasına sinirlenerek bir kez basın mensubuna taş attığını itiraf eden E.A, ''Olaylardan ötürü pişmanım. Maç öncesinde bazı grup liderleri olarak tanıdığım kişilerin Beşiktaş taraftarlarının Bursa'ya sokmamak için toplantı yaptıklarını duydum ancak doğru olup olmadığını bilemem'' yönünde ifade verdi.

Olaylar nedeniyle 5 zanlı dün tutuklanmıştı.

kaynak

Burakbrs16

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Size birşey sorayım . Bazı arkadaşlar diyor şimdi bursa uefaya gidicek avrupalılar can güvenligimiz yok gitmeyiz derlerse Türkiye'nin itibarı yerle bir olucak. Peki Galatasaraylılar yıllar önce Leeds United Taraftarını Bıçaklamıştı . Avrupa boyutundan bakıldıgında daha vahim değilmi ?

Madem bu olaylar stad dışında polisle yaşandı olay çıkarıldı diye veriliyor. Beşiktaş taraftarıda o gün Orhangazide ve Yalovada Polislerle Çatıştı Bursa'ya giremedikleri için olaylar oldu peki bunlar neden medyada geniş yer bulmuyor ve cezası verilmiyor ?
ve son olarak;

Futbolda Şiddet Yasası çıktı. Benim hatırladıgım kadar bu yasa Kulüpler fazla zarar görmesin haksız yere yapanlar en ağır şekilde cezalandırılsın diye çıkmıştı. Ben mi Yanlış hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyor olabilirim emin degilim fakat böyle hatırlıyorum.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Başlığı değiştiriyorum. Bursaspor'a 9 maç ceza. :D

Burakbrs16

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Başlığı değiştiriyorum. Bursaspor'a 9 maç ceza. :D

Çokmu hoşuna gitti ? Bursasporlu futbolcularımız sahada gereken cevap vericektir.

Ertuğrul hocamın dedigi gibi : "Öldürmeyen Darbe Güçlendirir". hesabı sorulur.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Az bile verdiler. Daha neyin savunmasını yapıyorsunuz?

Hangi takımdan olursa olsun böyle holiganlara en ağır ceza verilmelidir...

Burakbrs16

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Az bile verdiler. Daha neyin savunmasını yapıyorsunuz?

Hangi takımdan olursa olsun böyle holiganlara en ağır ceza verilmelidir...

Yıllar önce Leeds United Taraftarları bıçaklanmıştı galatasaraylılar tarafından . Bıçaklanma daha ağır degilmi ? İnönüdeki olaylar Diyarbakırdaki, Samiyendeki, Kadıköydeki ?

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Yıllar önce Leeds United Taraftarları bıçaklanmıştı galatasaraylılar tarafından . Bıçaklanma daha ağır degilmi ? İnönüdeki olaylar Diyarbakırdaki, Samiyendeki, Kadıköydeki ?

Yazmayayım dedim ama onlar zamanında yaptı diye sizinde mi yapma gibi bir özgürlüğünüz var? aynı şeye benzedi sınıf konuşur öğretmen bir kişiye der sus diye, o da der ki sadece ben mi konuşuyorum.. Olmaması gereken şeyler oldu keşke olmasaydı..

Burakbrs16

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Yazmayayım dedim ama onlar zamanında yaptı diye sizinde mi yapma gibi bir özgürlüğünüz var? aynı şeye benzedi sınıf konuşur öğretmen bir kişiye der sus diye, o da der ki sadece ben mi konuşuyorum.. Olmaması gereken şeyler oldu keşke olmasaydı..

Onlar yaptı diye yapıldı demiyorum çarpıtma konuyu. ceza için örnek veriorm neler yaşandı bu kadar ağır cezalar verilmedi. bursada yaşananlar o yaşananların yanında devede kulak ama verilen cezaları karşılaştırın objektif olarak.

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Onlar yaptı diye yapıldı demiyorum çarpıtma konuyu. ceza için örnek veriorm neler yaşandı bu kadar ağır cezalar verilmedi. bursada yaşananlar o yaşananların yanında devede kulak ama verilen cezaları karşılaştırın objektif olarak.

Ben konu falan çarpıtmıyorum, bende isterdim ki o zaman alsalardı ağır cezaları ama almamışlar geçmişe el atamayacağımız için eskilerden kurtulmak lazım.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
O zaman ki yönetimle bu zaman ki yönetimin anlayışı bir mi ? Tartışılacak çok şey var geçmişle günümüzü karıştırmamak gerek devir değişti!!