Bursaspor 1-2 Gençlerbirliği - Turkcell Süper Lig 12. Hafta

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Timsah ağır yaralı!..

Süper Lig'in bu sezonki en flaş takımı olan ve zirveye doğru hızla yükselen Bursaspor, evinde Gençlerbirliği'ne boyun eğerek Başkent ekibinden kritik bir çelme yedi.

news_manset_resim_w4_Sevinc02.jpg

Turkcell Süper Lig'de 12. haftanın açılış maçında Bursaspor, öne geçtiği maçta evinde G.Birliği'ne 2-1 mağlup oldu.

Maça hızlı başlayan taraf beklenin aksine G.Birliği oldu. Maçın henüz 10. dakikasında sol kanattan nefis hareketlerle ceza sahasına giren Hurşit'in sert şutu direkten geri geldi. İlerlyen dakikalarda Bursaspor oyuna ağırlığını koydu. 25. dakikada kullanılan köşe vuruşunda arka direkte kafayı vuran Ivan Ergiç, Bursaspor'u 1-0 öne geçiren golü attı. Dakikalar 40'ı gösterdiğinde Gençlerbirliği'nin gurbetçi yıldızı Hurşit'le skora denge geldi: 1-1.

Bu arada ilk yarının son dakikasında G.Birliği'nin bu sezon transfer ettiği Radeljic'in rakibiyle girdiği hava topu mücadelesinde burnu kırıldı. Boşnak stoper, kısa bir müdahelenin ardından hastaneye kaldırıldı.

İkinci yarı Bursaspor'un kontrolünde başladı. Ancak ilerleyen dakikalarda başkent ekibi oyunda dengeyi sağladı ve bir çok gol fırsatı yakaladı. 70. dakikadan itibaren baskısını arttırmak isteyen Bursaspor, savunmasında büyük boşluklar vermeye başlayınca kırmızı siyahlılar için golü bulmak zor olmadı. 80. dakikada kullanılan köşe vuruşunda Mustafa Pektemek'in kafa golüyle Gençlerbirliği 2-1 öne geçti.

Kalan dakikalarda Bursaspor'un gol çabaları yeterli olmayınca, ligdeki 3 mağlubiyetini son 3 haftada alan Gençlerbirliği, deplasmanda Bursaspor'u 2-1 devirerek rahat bir nefes aldı.

6 maçlık galibiyet serisini geçen hafta Antalyapsor maçından alınan 1-1'lik sonuçla bitiren Bursaspor, bu yenilgiyle zirve yolunda önemli bir kayıp yaşadı.

Öte yandan yandan bu sezon evindeki tek mağlubiyetini F.Bahçe'den alan Bursaspor, Atatürk Stadı'ndaki yenilmezlik serisini de kaybetti.​
Bu sonucun ardından Bursaspor 23 puanda kalırken Gençlerbirliği 19 puana yükseldi.​

STAT: Atatürk

HAKEMLER: Yunus Yıldırım, Selçuk Kaya, Volkan Narinç

BURSASPOR: Ivankov, Ali Tandoğan, Ömer, Zapotocny, Mustafa Keçeli, Volkan (Dk. 81 Veli Acar), Ergiç, Hüseyin, Ozan (Dk. 71 Tadeu), Batalla, Turgay

TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam

GENÇLERBİRLİĞİ: Serdar, Orhan, Radeljic (Dk. 46 Mahmut Boz), İlhan, Aykut, Burhan, Kerem, Cem Can, Hurşit (Dk. 67 Tozo), Sandro, Kahe (Dk. 75 Mustafa Pektemek)

TEKNİK DİREKTÖR: Thomas Doll

GOLLER: Dk. 25 Ergiç (Bursaspor), Dk. 40 Hurşit, Dk. 80 Mustafa Pektemek (Gençlerbirliği)

SARI KART: Kerem (Gençlerbirliği)

KAYNAK

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
40 yılda bir Bursaspor'un maçına gittik onda da yenildik .:) O kadarda para verdim. :)

Bursaspor güzel oynamadı.Maçı alabilirdi de aslında ama bu maçta tutuktu oyuncular nedense.

Gençlerbirliği haketti.Tebrik ederiz.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Valla hiç şaşırmadım bu sonuca. Geçen hafta da Bursa iyi değildi. Bu maçta da pek umudum yoktu.

Bizim için iyi oldu. Peşimizi bırakırlar umarım. :)

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Valla hiç şaşırmadım bu sonuca. Geçen hafta da Bursa iyi değildi. Bu maçta da pek umudum yoktu.

Bizim için iyi oldu. Peşimizi bırakırlar umarım. :)

Bari berabere kalsaydık.Vardır bunda da bir hayır.
Ne derler önümüze bakacağaız. :)

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
çok güzel maç oldu ama izleyenler büyük keyif aldı...

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Geçmiş olsun Bursa

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Bursayı durdurmuşlar demek.

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
40 yılda bir Bursaspor'un maçına gittik onda da yenildik .:) O kadarda para verdim. :)

Bursaspor güzel oynamadı.Maçı alabilirdi de aslında ama bu maçta tutuktu oyuncular nedense.

Gençlerbirliği haketti.Tebrik ederiz.

1-
Ertuğrul Sağlam'ın açıklamalarını okumanı dilerim

2- Bursasporlu olmak demek yensek de yenilsek de takımımızın ardından gitmektir.
O kadar para verdik hiç yakışmamış.
Biz kombine alarak İstanbullardan geliyoruz
Siz de bir zahmet Bursada hiç bir maçı kaçırmayın

3-Mağlubiyet ders olmalı
Havaya girersen sonuçta bu hüsranlar da olur.
Bu çocukların kulağı da çekilmeli
Bize karşı artık herkes daha farklı oynayacak saldıracak
Dün manyak bir Gençler vardı sahada
İnş bu oyunlarını GS önünde de oynarlar.
Yabana atılacak takım değil

Biz de o Turgay'ın Battala'nın direkten dönen topuna cevap verebilseydi
2-0 yapmıştık ama olmadı olmadı.....

Hayırlısı diyelim 3G serisi kötü başladı:(

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46

1-
Ertuğrul Sağlam'ın açıklamalarını okumanı dilerim

2- Bursasporlu olmak demek yensek de yenilsek de takımımızın ardından gitmektir.
O kadar para verdik hiç yakışmamış.
Biz kombine alarak İstanbullardan geliyoruz
Siz de bir zahmet Bursada hiç bir maçı kaçırmayın

3-Mağlubiyet ders olmalı
Havaya girersen sonuçta bu hüsranlar da olur.
Bu çocukların kulağı da çekilmeli
Bize karşı artık herkes daha farklı oynayacak saldıracak
Dün manyak bir Gençler vardı sahada
İnş bu oyunlarını GS önünde de oynarlar.
Yabana atılacak takım değil

Biz de o Turgay'ın Battala'nın direkten dönen topuna cevap verebilseydi
2-0 yapmıştık ama olmadı olmadı.....

Hayırlısı diyelim 3G serisi kötü başladı:(

Bursaspor sana ne katıyor söylermisin bana?
kombine almış isen ne olmuş.Çok büyük bir marifet mi kombine alman ya da İstanbuldan maça gelmen?
Bunlarla mı övünüyorsun.Ne katkısı var hayatına ailene işine.Bursaspor ya da spor bir hobidir zevk işidir.Bu bir hayat görüşü değildir.Sadece bir takımdır.
Bu kadar fanatikleştirmen olayı çok basit birşey.

Hayatta daha vatana ,millete,ailene yarar sağlayacak daha hayırlı işler ile uğraş ya da onlar ile övün bana burda gelip çok büyük bir şey yapmışsın gibi övünme bana.
Kutsal bir şey değildir bu.Gelip geçicidir.Yönetim vardır ,teknik kadro vardır ,futbolcular vardır.Bunlar hepsi para kazanmak için yapıyorlar.Yani iş yapıyorlar iş olarak hayatlarında bu meslekleri seçmişler ve herkesin olduğu gibi en iyisini yapmalılar mesleklerinin.En iyisini icra etmeliler ki bir yerlere gelebilsinler.
Taraftar ise bunu meslek olarak görmemelidir.Bu taraftar için bir zevktir,hobidir.Fanatizmleştirmemelidir olayı.
Hayatta çok daha önemli övünülecek şeyler vardır.

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Bursaspor sana ne katıyor söylermisin bana?
kombine almış isen ne olmuş.Çok büyük bir marifet mi kombine alman ya da İstanbuldan maça gelmen?
Bunlarla mı övünüyorsun.Ne katkısı var hayatına ailene işine.Bursaspor ya da spor bir hobidir zevk işidir.Bu bir hayat görüşü değildir.Sadece bir takımdır.
Bu kadar fanatikleştirmen olayı çok basit birşey.

Hayatta daha vatana ,millete,ailene yarar sağlayacak daha hayırlı işler ile uğraş ya da onlar ile övün bana burda gelip çok büyük bir şey yapmışsın gibi övünme bana.
Kutsal bir şey değildir bu.Gelip geçicidir.Yönetim vardır ,teknik kadro vardır ,futbolcular vardır.Bunlar hepsi para kazanmak için yapıyorlar.Yani iş yapıyorlar iş olarak hayatlarında bu meslekleri seçmişler ve herkesin olduğu gibi en iyisini yapmalılar mesleklerinin.En iyisini icra etmeliler ki bir yerlere gelebilsinler.
Taraftar ise bunu meslek olarak görmemelidir.Bu taraftar için bir zevktir,hobidir.Fanatizmleştirmemelidir olayı.
Hayatta çok daha önemli övünülecek şeyler vardır.

Kişisel yazacağın mesajı tüm topluma neden yayıyorsun?
Ayrıca burası spor alanı senin ne işin var madem sana ne katıyor da burdasın?
Senin yaşın kaç ki karşındaki mühendise iş öğretmeye kalkıyorsun!
Haddini bil kardeşim o tavsiyelerini al başına çarp.
Bir daha da bana mesaj yazma!
Senin gibi bir Bursalı olacagına hiç olmasın daha iyi
Bu mesaja yorum bile yapmai konu burda kapansın
Sen işine gücüne bak devamlı ders çalış araştırma yap!
Bunlar boş işler bu forumda da durman boş
Araştırma bölümlerine uğra kardeş!

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Kişisel yazacağın mesajı tüm topluma neden yayıyorsun?
Ayrıca burası spor alanı senin ne işin var madem sana ne katıyor da burdasın?
Senin yaşın kaç ki karşındaki mühendise iş öğretmeye kalkıyorsun!
Haddini bil kardeşim o tavsiyelerini al başına çarp.
Bir daha da bana mesaj yazma!
Senin gibi bir Bursalı olacagına hiç olmasın daha iyi
Bu mesaja yorum bile yapmai konu burda kapansın
Sen işine gücüne bak devamlı ders çalış araştırma yap!
Bunlar boş işler bu forumda da durman boş
Araştırma bölümlerine uğra kardeş!

İlk eleştri kimden gelmiş okuyanlar görüyor zaten.Herkesin Bursalılık bakışı farklıdır.O zaman ona göre elştrinin sınırlarını bilmek gerekir.

Selametle

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Arkadaşlar sevgili hemşerilerim olmuyor valla birbirimizi kırmayalım...:clover:

İlk mağlubiyette fikir ayrılıklarımızda olacaktır...
Buluştuğumuz ortak noktalar önemlidir...:flowers:

Bende bu güzel mesajlarınıza teşekkür ediyorum...:flowers:

Lig uzun daha içerde dış sahada maçlarımız olacak...

Sporun bünyesinde taşıdığı anlam; insanlara dostluğu, kardeşliği, paylaşmayı yaymak...

Ben bu maç adına üzgünüm ama kazananıda tebrik edip yolumuza bakacağız hep birlikte...:flowers:

Saygılarımla...

Bu konuşamamızın sebebi ya da tartışmamı diyelim Bursaspor maçı ile ilgili değil.Biz yenildik diye olmadı bunlar sen iyi okumamışsın mesajları sebebini. :) Neyse...

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
bursa nasıl alamadı maçı ?

Oyuncuların genelinde bir tutukluk vardı.Artık neden ise ;
Kendi sahalarında oynadıklarından mı dersin,
6 haftadır yenilememenin (5g+1b)verdiği gereksiz özgüven de olabilir.Özgüven tabbi ki vermiştir ancak oyuncular gereksiz arttırmışlar olabilir kendi güzenlerini,

Kısacası tutuktular.Alabilirlerdi de aslında.Hani çok iyi oynamadık karşı tarafta çok iyi değildi.Hani onlar çok iyi olduğu için yenilmedi Bursaspor ortada bir maçtı.Gençler aldı maçı :)

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Özelden atmış oldugun mesajına cevap göndermeye çalıştım fakat sanırım kimsenin mesajını almaya kapalı ayarlamışsın.
Duvarına da koyamadım
Dilersen burada "public" olarak herkese yayınlayabilirim kardeşim.

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Özelden atmış oldugun mesajına cevap göndermeye çalıştım fakat sanırım kimsenin mesajını almaya kapalı ayarlamışsın.
Duvarına da koyamadım
Dilersen burada "public" olarak herkese yayınlayabilirim kardeşim.

Mesaj geldi bana.Kapalı ayarlamdım birşeyi.Ya da yanlışlıkla olmuştur ama mesaj geldi.Duvar mesajını diyorsan o olabilir.Benim onayım gerkiyor bir bakayım o ayara

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Mesaj geldi bana.Kapalı ayarlamdım birşeyi.Ya da yanlışlıkla olmuştur ama mesaj geldi.Duvar mesajını diyorsan o olabilir.Benim onayım gerkiyor bir bakayım o ayara

Fşrefox kullanıyorum bir sekme de süreki onun için açık hala hata veriyor gittiyse sorun yok madem.

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
3G serisine mağlubiyetle başladık
Bazıları eminim 3G nin tamamına mağlup olmamızı isteyecekler ki olursak da
işimiz çok zor hayırlısı olsun!