Soru Bulut ve fiziki depolama sistemleri?

kozmix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bulut depolama sistemleri TB'larca dosyayı çok ucuza saklayabiliyorlar bu yüzden usb belleklerin , ssd'lerin , hdd'lerin yerini henüz tam alamasalarda ileride bunun kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum ?
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,201
Bulut depolamada verinizin güvenliği garanti altındamı? Google Drive da birçok resimlerim var, ama yarısı bozulmuş bile. Resimi açıyorsun yarı siyah gözüküyor

kozmix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bulut depolamada verinizin güvenliği garanti altındamı? Google Drive da birçok resimlerim var, ama yarısı bozulmuş bile. Resimi açıyorsun yarı siyah gözüküyor
One drive kullanıyorum ve gayet memnunum , google drive hakkında bir bilgim yok

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,201
Benim düşündüğüm 1 şey var.
O da bana özel olan dosyaların iletişimini internetten kesmektir.

Tüm özelimi hatta Ailemin herşeyini 1TB HDD-ye toplayıp bilgisayardan çıkarmışım kenarda tutuyorum. İnternete bağlı kalan cihazlardan her an dosya çalmak mümkün

kozmix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

Tüm özelimi hatta Ailemin herşeyini 1TB HDD-ye toplayıp bilgisayardan çıkarmışım kenarda tutuyorum. İnternete bağlı kalan cihazlardan her an dosya çalmak mümkün
Kişisel dosyalar için dediğiniz doğru olabilir fakat herhangi bir içerik üreticisiyseniz çok fazla depolama alanı gerekir . Kaliteli videolar çok fazla yer kapladığından bulut depolama daha mantıklı oluyor

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369

Bravo. İnternet ortamında veri saklanmaz.

52 lik Genç

Doçent
Reaksiyon puanı
369
Ama birüddet sonra tamamen bulut depolama sistemlerine geçilecek ve usb bellekler , ssdler , hddler gibi fiziki depolama sistemlerinin bir işlevi kalmayacak diye düşünüyorum
Tamamen geçilmez bence alternatifler her zaman var olur. Belki bir 200 yıl sonra çok güvenli bulut sistemleri tasarlanırsa olabilir. Günümüzde aşılamayacak güvenlikte sistem bulunmuyor.

Çözüm

telliahmet036

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben genelde hem drive'da hem de harddiskte tutuyorum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım fakat ne olur ne olmaz. Tabi en güzeli resimleri baskı alıp saklamak :)