Bulunan Cüzdan (Fikirler)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
merhabalar danışman deskinin yanında cüzdan buldum oldukçada kalın bir cüzdan içindekiler dökülmüş para ve kimlik dışardaydı hiç ellemeden kimlikteki isim soyisme baktım gelen olursa sormak için cüzdanı toplayıp isim soyismi not aldım cüzdanı öylece kapadım bi kaç kişi geldi bu cüzdan bayan cüzdanı yalnız gelen bi kaç kişi oldu isim soyisim sordum ama cüzdandaki kimlikte yazan isim değil burasıda bayağı büyük bir yer olduğu için karakolamı versem sahibinimi beklesem bilemedim

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
karakola ver, onlar kayıp listesine eklerler.. kadın başka bir karakola gitse bile cüzdanının nerde olduğunu öğrenir

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ben düşürmüştüm lüften bana ulaş .:D

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
cuzdan da cuzdan sahibiyle alakali bir bilgiye ulasamiyorsan vakit kaybetmeden karakola teslim et ve danismayi da konuyla ilgili bilgilendir ki oraya da sorunca cevap alabilsinler. cukkalamadigin icinde tebrikler.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Tamam işte halamındı bana vermişti tut diye bende düşürmüşüm.:D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Telefon numarası felan yok mu cüzdanda. Belki acil durum için felan koymuştur. Gerçi kurcalamak da uygun olmaz ya neyse artık.
En iyisi karakol ama, hemen bulurlar sahibini.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
cuzdan da cuzdan sahibiyle alakali bir bilgiye ulasamiyorsan vakit kaybetmeden karakola teslim et ve danismayi da konuyla ilgili bilgilendir ki oraya da sorunca cevap alabilsinler. cukkalamadigin icinde tebrikler.
hocam bizde allah korkusu var bulunduğum işte cukka yapsaydım şimdiye havuzlu villada yaşardım :) danışmadan sorumlu benim ilk baş mesai bitince diğer arkadaşa teslim edim sahibi gelirse ver diye düşünmüştüm ama yok hocam bu devirde kimseye güvenilmez mesai bitsin ilk iş karakol işte kızıyorum buna cüzdan para kaynıyor ya bir hırsız alsaydı insanlar ne diye bu kadar parayla dolaşırlarki onuda anlamam

Telefon numarası felan yok mu cüzdanda. Belki acil durum için felan koymuştur. Gerçi kurcalamak da uygun olmaz ya neyse artık.En iyisi karakol ama, hemen bulurlar sahibini.
aklıma geldi dediğin ama ne bilim korktum sadece kimliğe bakabildim oda sahibi ben bi cüzdan düşürdüm isim soyisim kimlikteki yazanla aynısııysa vercektim

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
bir şekilde ulaşmayı dene polise verirsen tutanak ile senden alır zaten ..

RexRage

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
polise verirsen iç ederler o cüzdanı saniyesinde...

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Ben cüzdanımı bir yerde düşürürsem diye içerisinde numaramın yazılı olduğu bir kart bulunduruyorum. Bulduğun benim cüzdanım olsaydı içine bakıp numaramı görmeni ve aramanı beklerdim. Bence cüzdanın içindekilere mutlaka bak belki sana bir ipucu sağlar.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hocam git isim başvurusu yaptır arayan olursa bende diye ben o kadar yüklü bir parayı da gidip verme taraftarı değilim..en güzeli yapmışsın ne güzel.helal olsun sana :)harama el uzatılmaz fazlası ile çıkar.dediğim gibi ismini bildir buldum diye arayan çıkarsa gider verirsin ne olur ne olmaz tut elinde sahibini bulur helal para.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cüzdan düşürdüm napmalıyım diye soru mu olur kardeş olayı anlatıp polise vericen.

Dazu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim daha önce başıma geldi.Sahibi gelmeyince karakola götürdüm.Dünyanın sorusunu soruyorlar.Zaten sahibi daha önceden kayboldu diye polise bildirim yapmış.Kartlarını iptal ettirmiş.Boşuna bekletmişiz bizde..

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Karakola vermenizi tavsiye ederim. Belki düşüren kişi karakola başvurmuş olabilir.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Her yerde öyle. Insana ahiret sorusu soruyorlar karakolda. Nerde buldun, ne zaman buldun, saat kacta buldun, icini actinmi? Parasinda olsam cüzdani niye size getireyim, akil var mantik var.

İhtiyar-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kayıpsa cüzdana bakmaktan zarar gelmez. Kötü birşey değil sonuçta senin niyetin Allah rızası için sahibine ulaştırmak. Numarayı ara emin ol çağır gelsin alsın. Yoksa birazdaha bekle gelir belki gelmezse polise verirsin.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ve sonunda cüzdanın asıl sahibi geldi karakola vermeye bile çekindim ya hiç ederlerse diye polise bile güvenemedim işin açıkçası ne yalan söylim cüzdanla bir gün geçirdim ve kadın geldi sordu cüzdan bendeydi teslim ettim kadın sevinçten ağladı cüzdanda 4bin 250 tl para vardı karşımda saymasına biraz bozuldum sanki içinden çalmışım gibi bir hisse kapıldım kadın 100 tl çıkarıp vermeye kalktı olurmu öyle şey derken çok ısrar etti aldım onun kadar bende sevindim gerçek sahibine ulaştırdığım için mutlu sonla bitti

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
nasıl bir cüzdanmışta 4.250 tl taşımış, 200 liralıklardan oluşsa bile en az 22 banknot eder ki taşıması biraz zordur :D

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Cüzdanda 4.250 tl taşıyacak olsam gemi halatıyla belime bağlardım :)

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Helal olsun.Tebrik ederim.Keşke herkes senin gibi olsa.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
nasıl bir cüzdanmışta 4.250 tl taşımış, 200 liralıklardan oluşsa bile en az 22 banknot eder ki taşıması biraz zordur :D

Ekli dosyayı görüntüle 9074
böyle bir cüzdandı örnek buna benzer bir şeydi cüzdanı düşürmemiş aslında elinde tutuyormuş deskin üstüne koymuş telefonu çalınca telefona dalmış cüzdanı öylesine koymuş düşmüş oda deskin yanına ön tarafa düşsseydi o cüzdan şimdiye tarih olurdu

O cüzdanın boyutu ufak bi çanta kadar vardır:)

evet klasik bayan cüzdanı

ve kadın daha sonra müdüre çıkıp beni tebrik etmiş müdürde kıyak yaptı maaş + 15 günlük primle ödüllendirildim buda 400 tl kadar yapıyor önemli olan para değil önemli olan insanlık insanlıktan ileri hiç bir şey yoktur şeytana uyup o parayı alsaydım hem aileme mahçup düşücem hem iş arkadaşlarıma çevreme v.s. 4 bin tl nedirki çalsam kaç gün harcarım bitmiycekmi o para sonuçta eee sonuç olan bana ve aileme olcaktı çok zor durumda kalırsam gider müdürüme rica ederim maddi konularda oda sağolsun elinden geleni yapar ben kendimle övünmüyorum olması gereken bu aslında

Bowen32

Doçent
Reaksiyon puanı
3
inetnetten kimlik bilgileri ile kim olduğna bi bak belki işe yarar bi vergi borcu filan çıkar :D ordan dükkan adresi veya numara bulabilirsin