Bülent ERSOY'un üzerinde 55 tilki

Bu konuyu okuyanlar

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Yazık gerçekten yazık. Ben muhabbet kuşuma hiç zarar vermem ve o da bana vermez. Yani insanlar gibi kötü davranmaz.
Mesela tilkilerde gelip insanların derilerini giyse, nasıl olurdu acaba? Ama öyle bir şey yapmazlar. Sonuçta uzaktan gelip de, şu şehre ve insanlara saldıralım demezler.
Allah cezasını versin onun gibi insanların.

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,861
Laf etmek isterim ama hayatım boyunca yediğim ve yiyeceğim hayvanlar aklıma geliyor. İkimiz de zevk uğruna hayvan öldürmüş oluyoruz sonuçta.
Biri ihtiyaç, biri istek.
Besin zinciri bu. Doğanın bir düzeni. Hem hayvanlar kürk yapmak için de öldürülebilir, eğer ihtiyacı varsa. Ama bu kürk gereksiz.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Normalde şu tarz olaylarda kendi parasıdır ne yaparsa yapsın derim ama işin içinde bir canlı ve kürk olunca diyemiyorum açıkçası.
55 Tilkiyi bir kişi giyip hava atacak diye zevk için öldürülmesi üzücü gerçekten :(

Ülkenin sanatçılarını hele şu tarz pandemi dönemlerinde ben 55 aileye yardım etti 550 öğrenciye burs verdi 5500 öğrenciye tablet hediye etti 55000 kişiye yemek verdi şeklinde görmek isterken gördüğümüz haberler 55 tilki ile 500 bin TL lik Kürk aldı :( veya 1 milyon TL lik araba aldı 5 milyonlu yazlık aldı 2 milyonlu saat aldı şeklinde görüyoruz sadece Gerçekten yazık günah...

Son düzenleme:

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Derinin sağlıklı olması için hayvan canlı iken yüzülmesi gerek diye biliyorum. Yani üstüne kürk değil vahşet giyiyorsun.
Yine suç bunlarda değil üretime izin verip, ülkeye sokanda.
Hayal edince kanım dondu. 55 canın yakılması... Bir şeyler yapmak lazım. Ahirette görecek diyoruz. Ama sonuçta şuanda bir şeyler yapılmadıgı için vahşet devam ediyor :(

Reaksiyon puanı
10,324
Bu ülkede üç-beş şarkı söylemesini bilen sanatçı oluyor(!)
Bir genelkurmay başkanından, hatta bir cumhurbaşkanından bile fazla para kazanıyorlar.
Yahu adını sanını bile duymadığım, ne idüğü belirsiz birileri bir bakıyorsun iki miyondan başlayan fiyatla ev alıyor, aynı fiyatlarda araba alıyor, havasını atıyor.

Ülkede en az on bilim insanının toplam kazancını toplayın Bülent ERSOY'un servetinin yanına bile yaklaşamaz. Karşılığı ölçüsünde alınteri dökülmeden kazanılmış her para insanı insanlığından çıkarır. Merhametini, insanlığını alır götürür.

Ya biz hep devlete suç buluruz ya, bu çok yanlştır benim inancımda. Çünkü o servetleri hak etmedikleri halde onları bu ölçüde zenginleştiren, deliler gibi servet akıtan bu millettir, milletin kendisidir kardeşim. Çalışanı, alınteri dökeni asgari ücretle sefalete mahküm ederiz, lakin bu tür bedavacı görgüsüzler patlatır bir şarkı al sana milyonlar. Bize herşey sezadır kardeşim. Sizin anlayacağınız o tilkilerin günahında bizler de varız, vesselam.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu ülkede üç-beş şarkı söylemesini bilen sanatçı oluyor(!)
Bir genelkurmay başkanından, hatta bir cumhurbaşkanından bile fazla para kazanıyorlar.
Yahu adını sanını bile duymadığım, ne idüğü belirsiz birileri bir bakıyorsun iki miyondan başlayan fiyatla ev alıyor, aynı fiyatlarda araba alıyor, havasını atıyor.

Ülkede en az on bilim insanının toplam kazancını toplayın Bülent ERSOY'un servetinin yanına bile yaklaşamaz. Karşılığı ölçüsünde alınteri dökülmeden kazanılmış her para insanı insanlığından çıkarır. Merhametini, insanlığını alır götürür.

Ya biz hep devlete suç buluruz ya, bu çok yanlştır benim inancımda. Çünkü o servetleri hak etmedikleri halde onları bu ölçüde zenginleştiren, deliler gibi servet akıtan bu millettir, milletin kendisidir kardeşim. Çalışanı, alınteri dökeni asgari ücretle sefalete mahküm ederiz, lakin bu tür bedavacı görgüsüzler patlatır bir şarkı al sana milyonlar. Bize herşey sezadır kardeşim. Sizin anlayacağınız o tilkilerin günahında bizler de varız, vesselam.

Bülnet Ersoy'un bu kürk işi 1 değil 2 değil hep yaptığı şeyler. 300-500 bin TL lik kürkler alıp hayvan severleri hoplatıyor ve o kadar itiraza ve saldırıya rağmen almayada devam ediyor.

Daha önceleri verdiği cevap :

"Tabiatın içerisinde denge nasıl kurulmuş? Kur'an-ı Kerim'de ne diyor 'hayvanların etinden, sütünden, derisinden istifade edebilir' deniyor. Allah bunu bu şekilde buyurmuş. Biz Allah'ın koyduğu kurallar üzerine konuşamayız. Yırtıcı hayvanlar kendi aralarında birbirini parçalıyor, öldürüyor... Hatta insanoğluna da saldırıyor. 'Bu dengeyi soruşturmaya kalkarsak günah işlemiş oluruz' diyorum ben kendi adıma. Beyinlerine vuruluyor da, ilaçla öldürüyorlar da... Bunlar hiç insani değil orada hem fikiriz.

HAYVANSEVERLER DE KİM OLUYORMUŞ​

Ben Allah'tan başka kimseden korkmam! Hayvanseverler de kim oluyormuş? Bana yumurta atanı trafik kazası geçirmişten beter ederim."

Rué

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Biri ihtiyaç, biri istek.
Besin zinciri bu. Doğanın bir düzeni. Hem hayvanlar kürk yapmak için de öldürülebilir, eğer ihtiyacı varsa. Ama bu kürk gereksiz.
hiçbir şekilde bu katliamı ihtiyaç veya düzen adı altına saklayamazsınız. hayvanlardan elde edilen ve bu yolla üretilen hiçbir şeye insanların ihtiyacı yok. sözde hayvanlardan alınması gereken vitaminler de hayvanlara yediklerinden geçer. hayvanları öldürmek yerine bitkiler ve bakliyatlar tüketilirse yine aynı yola çıkar. ayrıca et dışında süt ve süt ürünleri yapımı için hiçbir şekilde hayvansal ürün gereksinimi yok. bir çok yolla hayvansal ürün kullanmadan istenileni yapabiliriz. örnek vermek gerekirse; bir pasta, kek için krema yapmak istediğimizde nohut kullanarak hayvansal ürün/ler ile yapılan kremadan daha hafif ve lezzetli bir krema hazırlayabiliriz.

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bizler doğanın başına bela olmuş parazitleriz.
1614536764526.png

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
hiçbir şekilde bu katliamı ihtiyaç veya düzen adı altına saklayamazsınız. hayvanlardan elde edilen ve bu yolla üretilen hiçbir şeye insanların ihtiyacı yok. sözde hayvanlardan alınması gereken vitaminler de hayvanlara yediklerinden geçer. hayvanları öldürmek yerine bitkiler ve bakliyatlar tüketilirse yine aynı yola çıkar. ayrıca et dışında süt ve süt ürünleri yapımı için hiçbir şekilde hayvansal ürün gereksinimi yok. bir çok yolla hayvansal ürün kullanmadan istenileni yapabiliriz. örnek vermek gerekirse; bir pasta, kek için krema yapmak istediğimizde nohut kullanarak hayvansal ürün/ler ile yapılan kremadan daha hafif ve lezzetli bir krema hazırlayabiliriz.
Bitkiler oksijen üretir,
Hayvanlar nefes alır ve oksijen tüketir.

Bitki yersek oksijen azalır.
Hayvan yersek artar.

Oksijen sağlıklıdır.

O halde hayvan yiyelim.

reddit de gördüm

Rué

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Bitkiler oksijen üretir,

Hayvan yersek artar.

Oksijen sağlıklıdır.

O halde hayvan yiyelim.

reddit de gördüm
oysa bir çok haşere ve hayvan toprak sağlığı, verimliliği konusunda oldukça büyük rol oynar. bu durumda; hayvan yersek bir süre sonra tür azaldığından toprak verimliliği azalır -ki bunun için türün azalmasını beklemeye de gerek yok insan doğanın en büyük düşmanı, hoş olmayan bir açıdan en büyük rol sahibi- ve bitkiler canlılığını kaybeder. sonucunda ne bitki ne oksijen ne de hayvan kalır.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Kedi sahibi bir hayvansever olarak dusuncem bunlari hayata gecirmek icin daha cozulmesi gerekilen bircok problem oldugu. 2 varil petrol icin insan insani yiyorken, doga birileri daha cok kazansin diye acimasizca katlediliyorken ve bu haberdeki olaylar oluyorken krema icin sut yerine nohut kullanmak durumu ne kadar duzeltebilir?

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Bitkiler oksijen üretir,

Hayvan yersek artar.

Oksijen sağlıklıdır.

O halde hayvan yiyelim.

reddit de gördüm

Hayvanların ve özellikle bizim tükettiğimiz bitkiler dünyadaki oksijen kaynağının çok az bir kısmını oluşturur. Bu yazı çok saçma. Zaten biz hayvan tüketeceğimiz için bu kadar hayvan üretimi yapıyoruz sürekli besliyor ve üremelerini sağlıyoruz. Bu besi hayvanları doğada bu kadar fazla üreyemezler çok daha az ürerler.

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Hayvanların ve özellikle bizim tükettiğimiz bitkiler dünyadaki oksijen kaynağının çok az bir kısmını oluşturur. Bu yazı çok saçma. Zaten biz hayvan tüketeceğimiz için bu kadar hayvan üretimi yapıyoruz sürekli besliyor ve üremelerini sağlıyoruz. Bu besi hayvanları doğada bu kadar fazla üreyemezler çok daha az ürerler.
Benim yorumum değil zaten. Reddit de eğlenme amaçlı yapılmış bir MEM. :)