Buharla şarj olan iPod

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
20090413091656_usbsteam3_thumb240.jpg

Mucitler şaşırtmaya devam ediyor: Sonunda bu da oldu dedirtecek bir icatla karşı karşıyayız.

iPod'un pil ömrünün yetersiz olduğunu düşünenlerden misiniz? Birazcık takviye fena olmaz mıydı? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Mucitler buna bir çözüm getirmek üzere harekete geçmişler bile. Yapı, Lego'nun buhar motoru üstünde geliştirilmiş. Buhar makinesi çalıştıkça dinamo yardımıyla elektirik üretiliyor. Daha sonra bu elektrik şarj cihazına aktarılıyor. Şarj cihazı da USB destekli olarak üretilmiş ve mavi bir LED ışığıyla donatılmış.
Umarız buna benzer yaratıcı buluşları, yerli mucitlerimizin elinden de sık sık görme şansımız olur.
Kaynak

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bununla uğraşacağıma gidip bir yerden priz bulup takarım be :D

İnterSoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok önemli değil benim 5800 ekranını ısıtınca şarj oluyor.

İnterSoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mesela elini sürtüştürüp ekranı ısıtırsan işe yarar ama biraz zor, güç istiyor. benim arkadaş müzik dinlemeyi çok seviyordu bunun yüzünden şarjı hemen bitiyodu dandik bi telefondu zaten, benim 5800 nokia xm te ekranı ısıttım nokia battery monitor da şarj % 15 iken % 20 olmuştu ondada denedim oda oha oluyo lan dedi :dil:

--- Mesaj Güncellendi ---

bu arada tel modeli ve markası lazım şarj etmekte güçlük çemeyeceğin tel büyük ekranlı dokunmatik sınıfındakiler

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
mesela elini sürtüştürüp ekranı ısıtırsan işe yarar ama biraz zor, güç istiyor. benim arkadaş müzik dinlemeyi çok seviyordu bunun yüzünden şarjı hemen bitiyodu dandik bi telefondu zaten, benim 5800 nokia xm te ekranı ısıttım nokia battery monitor da şarj % 15 iken % 20 olmuştu ondada denedim oda oha oluyo lan dedi :dil:

--- Mesaj Güncellendi ---

bu arada tel modeli ve markası lazım şarj etmekte güçlük çemeyeceğin tel büyük ekranlı dokunmatik sınıfındakiler

biraz sallama olmuş .

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
iPOD için ne yapılsa gider, elimde kablo her gittiğim yerde şarja takar durumdayım. Mucitlere bir tavsiye mobil bir şekilde şarj etmenin yolunu arasınlar da işe yarasın bari :)

İnterSoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu arada şöyle bi buluş iyi olurdu(var olabilirde): Telefon da konuşurken ses enerjisini elektrik enerjisine çevirebilse yada ışık enerjisini elektrik enerjisine çevirebilse iyi olur. Apple zengin bi teknoloji kurumu. Biraz daha yatırım yapılırsa bu teknolojiye sahip olabilir.
biraz sallama olmuş .
Sallama çay :)

İnterSoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu arada deneyiminiz nasıldı ? (benim yöntem:) )

yemrekmekci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yavaş yavaş şarjı bitmeyen cihazlar çıkacak :D