Bugün TTNET in ne kadar sistemsiz bir kurum olduğunu öğrendim Yardım edin Beyler..

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sinani
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bundan yaklaşık bir ay önce gecikmiş internet borcumu (526 TL) ttnet şubesi aracılığı ile ödedim.. Ardından internetim açılmayınca ttnet i arayıp durumu anlattım. Onlarda bi önceki internet hattının kapandığını yeni bir internet hattı almamı söylediler. Bende aynı telefon numarama yeni bir internet hattı aldım ve internetim açıldı bir aydır da kullanıyorum. Ancak dün elime kartal icra müdürlüğünden icra kağıdı geldi.Eski borcumun ödenmediği ve ek ücretlerle 720 tl ye çıktığı yazıyordu.Bende erenköy türk telekom müdürlüğüne gittim ama onlarda bize dekont getirin dediler.Haliyle dekontlarda atılmış. Sonra ödeme yaptığım bostancı ttnet şubesine gittim dekont çıkarmak için onlarda bize ödeme yapılmamış dekont getirin bize diyolar.Resmen 520 tl mi birileri cebe attı vede hiçbişeyi ispatlıyamıyorum.Yardım edin ne yapabilirim..

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ttnet şubesi ile ödediysen orada zten direk düşer ödenmiş faturalar diye. eğer o olmazsa ödediğin banka kartının şubesine başvur dekontu al.eksteren de gözükür zten ödemen.

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nakit ödedim ama düşmemiş işte kesinlikle bir pislik var şuan bütün herşey benim aleyhime bende farkındayım bir şekilde çıkar yolu da bulamıyorum..

exop

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sonra tekrar ödeme yaptığın yere gittin ve ödeme yapılmamış dediler he, vallahi işin çok zor!

cobra11

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
makbuzları neden atarsınızki şu ülkede çoğu kurum böyle şeyleri her zaman yapıyo takın bi dosyaya dursun böyle bi durumdada çıkarır şak diye gösterirsiniz...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Dekont olmasa bile sistemde eğer ödendi diye girildiyse düşülmesi gerekir.
Eğer tabi bi bit yeniği yoksa..

Reaksiyon puanı
188
Ödediğinde sana ödeme yaptığına dair bir makbuz yada dekont verilmedi mi?

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
dekontu atmışsın,şubede bize ödememişsin diyor! ödediğini kanıtlayamadıktan sonra bu parayı tekrar senden alırlar.

bu durum herkesin kulağına küpe olsun.

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok adamlara diyorumki sonuçta sizin hesaplarınız gün gün gözükür geçen ayınkilere bakın neler ödendi die 526 tl var mı diyorum.. Buna gerek yok çok sistemden anında tık diye düşer sizde borç gözükmez diyorlar.. Size birşey söyliyeyimmi bnce sizin bole birikmiş borcunuz olursa şubelerden ödemeyin gidin bankadan ödeyin önüne gelene isim hakkı verdiklerini düşünüyorum..Zaten makbuzu bulduğum gibi o şubeye dava açıcam gerekirse bi 500 daha gitsin..

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bundan yaklaşık bir ay önce gecikmiş internet borcumu (526 TL) ttnet şubesi aracılığı ile ödedim.. Ardından internetim açılmayınca ttnet i arayıp durumu anlattım. Onlarda bi önceki internet hattının kapandığını yeni bir internet hattı almamı söylediler. Bende aynı telefon numarama yeni bir internet hattı aldım ve internetim açıldı bir aydır da kullanıyorum. Ancak dün elime kartal icra müdürlüğünden icra kağıdı geldi.Eski borcumun ödenmediği ve ek ücretlerle 720 tl ye çıktığı yazıyordu.Bende erenköy türk telekom müdürlüğüne gittim ama onlarda bize dekont getirin dediler.Haliyle dekontlarda atılmış. Sonra ödeme yaptığım bostancı ttnet şubesine gittim dekont çıkarmak için onlarda bize ödeme yapılmamış dekont getirin bize diyolar.Resmen 520 tl mi birileri cebe attı vede hiçbişeyi ispatlıyamıyorum.Yardım edin ne yapabilirim..

Merhaba, size ulaşabileceğimiz bir telefon numarasını özel mesaj ile gönderirseniz en kısa sürede size ulaşıp yardımcı olabiliriz.

Teşekkürler.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
ilk ödeme yaptığında sana bir makbuz verilmiş ise sen bunu kaybetsen de ödeme yaptığın yerde bunun kopyası vardır. uğraşmamak istememişler belli ki. ama ilk ödemede makbuz almadınsa o zaman vay haline diyorum.

ilk senaryo ile gidersek; bunlar yalı yulu şeyler değil, raporu var, maliyesi var kılı var tüyü var. binbirtürlü kontrolü var. o şube bir çok yere rapor veriyordur. TTNETDestek kullanıcısı sana yardımcı olmaya çalışsın; sonuç bulamazsan, geçmişe yönelik bütün kayıtların incelenmesi için mahkemeye git hakkını ara.

Raporu şöyle saklamak zorundalar; sen pekala dekontta sahtecilik yapıp farklı değerler girebilir, şubeyi zor duruma düşürebilirsin. bunu engellemek için bile olsa dekont kopyalarını saklamaları gerekir. yılma ! umutsuz da olma, hakkını ara.

ben kendim günlerdir hakkımı arıyorum hem de canada post'a karşı :)

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakın biraz önce ödeme yaptığım bostancı ttnet şubesinden geliyorum.. Tekrar gidip aynı şeyleri anlattım ve kontrol edilmesini istedim.. Gene böyle bir kayıt olmadığını söylediler.. Verdikleri makbuzları istediler Bende artık son çare olarak güvenlik kameralarının kayıtlarını istedim.. Eğer bu şubeye gelip ödeme yaptıysam ortaya çıkacak sonuçta ödeme masasını da çeken bir kamera mevcut şubede.. Görevlilerin söyledikleri 1 ay öncesinin kamera kayıtlarını bulamayız onlar siliniyor.. Şimdi ben ödemeyi bundan yaklaşık 1 ay 10 gün öncesinde yaptım yani 26.11.2010.. Bana gelen İCRA kağıdında bu kağıdın onaylanması 06.12.2010 vede bu kağıdın bana postaya verilme tarihi de 25.12.2010 elime ulaşma tarihide 04.01.2010.. Sanki gecikme olsunda oldu bittiye getirilsin gibi avukat da geç teslim ediyor icra kağıdını..

KadirAtes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNet'i sevmem ama TTNet gibi bir kurumun müşterisini bilerek böyle mağdur edeceğini sanmam. İşlemi yaptırdığınız esnada sistemlerinde bir hata olmuş olabilir ya da ödemeyi yaptığınız şube işlemi yapmamış veya yanlış yapmış olabilir. Dekontu aldığınızda kontrol etmişmiydiniz ? Tarihi saati en önemlisi telefon ve internet numaranız doğru girilmişmiydi?. Muhtemelen bunlara da hiç bakmamışsınızdır.

Şu an yapmanız gereken ödeme yaptığınız şubeden sizin ödeme yaptığınız gün o şubeden yapılan tüm ödemeleri kontrol ettirmek. Yanlışlıkla başkasının borcunu ödemişte olabilirsiniz. Elektronik ortam olduğu için saklamama gibi bir lüksleri yok. Zaten TTNet o şubeden kendi hesaplarına o gün geçmiş olan bütün ödemeleri görebilir. Şube ve TTNet'ten istediğiniz bilgileri alamazsanız bir avukat ile görüşüp olayı mahkemeye taşımanızı tavsiye ederim. O zaman bütün hesaplarını incelettirmek zorunda kalacaklar. Sakın hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin. Sonucu merakla bekliyorum. Kolay gelsin.

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi borcumuzu ödediğimize eminim... TTNet şubesindeki elemanlarada kontrol ettirdik o gün alınan ödemelerin içinde bizimki varmı diye, ancak bulamadılar.. Yalnız bir de ödeme masasında çalışan elemanların daha arama yaparken Control+F kombinasyonunu bilmemeleri ve birbirine sormaları aslında ne kadar bilgisiz çalışanların bu işlerde çalıştırıldığına bir örnek..Daha bunu yaparken zorlanan çalışanlar belki benim işlemimi yaparken de ilk önce onaylayıp sonra iptal ettiler, bunu kim kanıtlayabilir.. Bu işler ciddiye alınmadan yapıldığı sürece açıkcası daha çok 520 tl ler kaynar gider..

Featuring

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kendi borcumuzu ödediğimize eminim... TTNet şubesindeki elemanlarada kontrol ettirdik o gün alınan ödemelerin içinde bizimki varmı diye, ancak bulamadılar.. Yalnız bir de ödeme masasında çalışan elemanların daha arama yaparken Control+F kombinasyonunu bilmemeleri ve birbirine sormaları aslında ne kadar bilgisiz çalışanların bu işlerde çalıştırıldığına bir örnek..Daha bunu yaparken zorlanan çalışanlar belki benim işlemimi yaparken de ilk önce onaylayıp sonra iptal ettiler, bunu kim kanıtlayabilir.. Bu işler ciddiye alınmadan yapıldığı sürece açıkcası daha çok 520 tl ler kaynar gider..

Bence kesinlikle bu işin üstüne git,ayrıca ttnetdestek arkadaş yardımcı olur mu bilmem.Ama yani neden o kadar parayı tekrar veresin ki ?

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Featuring Bende vermek istemiyorum ama icra gelmesinden korkuyorum.. Dün elime icra kağıdı geçti 1 hafta müddet veriyorlar elime geçtikten sonra.. Zaten aile apartmanında kalan tek öğrenciyiz.. Herkesin gözü üstümüzde bide icra memurları filan gelicek ondan sonra iyice adımız "yok sorumsuz bunlar yarın öbürgün aidatları takar kaçarlar" a çıkacak...

lord33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bazı şubelerde kamera olabiliyor, banka şubelerindeki gibi. Son bi seçenek eğer kamera varsa kayıtlara bakılırsa ordan görünebilir ve bilgisayar da kontrol edilirse kayıt saatinde hangi işlemlerin yapılıp yapılmadığı görülebilir.

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bazı şubelerde kamera olabiliyor, banka şubelerindeki gibi. Son bi seçenek eğer kamera varsa kayıtlara bakılırsa ordan görünebilir ve bilgisayar da kontrol edilirse kayıt saatinde hangi işlemlerin yapılıp yapılmadığı görülebilir.

Zaten bizde bugun gidip aynısını söyledik ordaki çalışanlara.. Kasım ayının 25-26 sına bakalım orda çıkacak nasıl olsa dedik.. Verdikleri cevap "Bir ay evvelki görüntüleri sistem siliyor oyuzden ulaşamayız."

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Bu tür şeyler hep olağan şeyler , genellikle vergi dairelerinde falan oluyor.Bir keresinde de yediğimiz bir trafik cezasını ödediğimiz halde ödenmediğini söylediler.Dekont artık klişe olmuş , ne söylersen dekont getir diyorlar uğraşmak istemiyorlar.Neyseki dekont vardı elimizde , dekont verince sanki hiç birşey olmamış gibi devam ediyorlar.O yüzden siz siz olun devlet dairelerinden aldığınız dekontları sakın ha sakın atmayın !
Unutmayın , devlet dairelerinde bilgisayar başında duran çoğu memur , 50 li yaşlarında olup daha önce mouse bile tutmamış , sadece belli şeyleri bilen (temel şeyler , mouse u tut şuraya götür tıkla gibisinden..) kesimden oluşuyor.Siz birşey söylerseniz de sistem değişti ya da sistem çökmüştü falan fistan gibisinden şeyler söylüyorlar genelde.
Neyse geçmiş olsun arkadaşım umarım aklanırsınız ama dekontsuz işiniz zor..

KadirAtes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Featuring Bende vermek istemiyorum ama icra gelmesinden korkuyorum.. Dün elime icra kağıdı geçti 1 hafta müddet veriyorlar elime geçtikten sonra.. Zaten aile apartmanında kalan tek öğrenciyiz.. Herkesin gözü üstümüzde bide icra memurları filan gelicek ondan sonra iyice adımız "yok sorumsuz bunlar yarın öbürgün aidatları takar kaçarlar" a çıkacak...

Öğrencimisin derdin var :) İcra müdürlüğüne gidip derdinizi bir anlatın. Mümkünmü bilmiyorumda yürütmeyi durdurma kararı almaya çalışın. TTNet şubesindekilerden size hayır geleceğini sanmıyorum. Siz zaman kaybetmeden mahkemeye başvurun bence...

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
TTNET Ve v.b kurumların müşterilerini mağdur edeceklerini düşünmüyorum mutlaka sana yardımcı olmaya çalışacaklardır.Mahkemeye gitsen mahkeme başkanı sana ödeme dekontunu soracak yok dersen mahkemeninda yapabilceği bişey yok ki. Sen genede bi ararştır?
Bostancı Telekom Ofisinden mi yatırdın faturaları?

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
hocam ticaret ve sanayi odasına git. orada derdini anlat sana çözüm yolu sunacaklardır. İnş problemin çözülür. bizim burdan konuşmamız kolay oluyo ama insan başına gelmeden anlayamıyo. haklarını sonuna kadar ara.çünkü bu ülkede kimse hakkını doğru dürüst aramadığından hep böyle oluyor.

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler büyük ihtimal aynı parayı tekrar ödeyeceğim.. Hatta avukat masraflarıda dahil 720 tl yi bulucak.. Şimdi herkes mahkemeye başvur filan diyor ama bi masraf ta onlara edemicem... Zaten finaller başlıyor yakında oyuzden TTNet A.Ş nin yaptığı icra takibinden tırsıp(!) ödediğim faturaları tekrar ödüyeceğim.. Sonuç olarak Herkes görsün işte TTNet in aslında ne kadar düzensiz bir kurum olduğunu.. Bilgisayarın B sinden anlamayan elemanları çalıştırıp,Şube den kamera kaydi isteyince geçen ayınkiler siliniyor diyen bu saçma kurumun nelere mal olduğunu.. Bence bu saçma kuruma ödeme yaparken BANKALARI tercih edin ki en azından internetten her yaptığınız hesap hareketini görürsünüz...
@lauset Bostancıdaki ttnet şubesinden yaptım..

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
biri katakulliye getirmiş bence, indirmiştir parayı cebe.. türkiye burası

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Kardeş sen o ödemeyi telekoma yaptıgına eminmisin türktelekom ofislerinde senin anlattıgın gibi bir hatanın olması imkansız
1. hatan dekontu atman
2.hata sen yeni hat aldıgını söylüyorsun yeni hat alamazsın egeki borcun varsa yeni hat alamazsın hatta aynı adreste olsan bıle yenı hat vermezler hersey sistemde kayıtlı
3. orasının turktelekom ofisi olduguna eminmisin farklı bir ödeme alan ödeme noktası mı ona dıkkat et
4.kredi kartı ile ödedi isen zaten sorun yoktur.

en önemlisi yeni hattı nasıl aldın kardeşim borcu olan yeni hat alamaz ödeme yaptıgın numarayı bana mesajla yardım ederım. SEN BELKİDE BAŞKA NUMARAYI ÖDEDİN kardesım cunku ödeme onaylanmadan makbuz vermezler

serkanbb06

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
31
bizim buralarda bir bayi vardı milletin su elektirik faturalarını yatırdıgı adamlar tüm faturaları aldı dekontta verdi ama dükkandan biri paraları alıp kacmıs ee noldu dekont var ne işe yaradı?

bu arada sdn ttnet kullanıcısı ne dedi acaba özel mesaj atmıstı sana

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Yazık olmuş ama benim merak ettiğim 526tl internet borcu nasıl oldu senin... Beni,m 2. ayı geçince tak diye kesiyorlar.... Ancak 2 fatura birikiyor...

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş sen o ödemeyi telekoma yaptıgına eminmisin türktelekom ofislerinde senin anlattıgın gibi bir hatanın olması imkansız
1. hatan dekontu atman
2.hata sen yeni hat aldıgını söylüyorsun yeni hat alamazsın egeki borcun varsa yeni hat alamazsın hatta aynı adreste olsan bıle yenı hat vermezler hersey sistemde kayıtlı
3. orasının turktelekom ofisi olduguna eminmisin farklı bir ödeme alan ödeme noktası mı ona dıkkat et
4.kredi kartı ile ödedi isen zaten sorun yoktur.

en önemlisi yeni hattı nasıl aldın kardeşim borcu olan yeni hat alamaz ödeme yaptıgın numarayı bana mesajla yardım ederım. SEN BELKİDE BAŞKA NUMARAYI ÖDEDİN kardesım cunku ödeme onaylanmadan makbuz vermezler
Dekontum yok ama ben ödediğime eminim ttnet şubesi olduğunada eminim.. Üstüne üstelik şuan kullandığım bu internet e bağlı olan telefon hattı benim icralik olan telefon hattımla aynı nasıl oluyorda bana yeniden internet bağladılar anlamadım..Bir karışıklık var ama çözülemiyeceğe benziyor dekontu atmamdan dolayı..Nakit ödedim bide oyuzden hiçbir belge yok..

---------- Post added at 20:32 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

bizim buralarda bir bayi vardı milletin su elektirik faturalarını yatırdıgı adamlar tüm faturaları aldı dekontta verdi ama dükkandan biri paraları alıp kacmıs ee noldu dekont var ne işe yaradı?

bu arada sdn ttnet kullanıcısı ne dedi acaba özel mesaj atmıstı sana
Bugün dersteyken aradılar.. Hattta arayabilceklerini tahmin ettiğim için elimde tutuyordum zaten telefonu dersteyken koşa koşa çıktım ama yetişemedim.. Sadece 2 kez çaldırdılar bidahada aramadılar..
@muratflash 8 ay ödemedim benimde 2. ayda kestiler ama taahhüt verdiğim için internet hizmeti vermeselerde faturalar 49 49 geliyor..

Kaplan7

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ya ben bu adamları.Töbe töbe ya.Kızmak istemiyorum ama gerçekten milleti soyuyorlar.Eğer ödediğini ıspatlarsan bence tüketici mahkemesine başvur.Oranın kendi avukatları var.Onlar baksınlar davana.Ama gene de iyi düşün.

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya zaten ödediğimi ispatlarsam veya dekontu filan bulursam ozaman ttnet şubesini kapattırmayanın.... Şizofren muamelesi yapıyorlar ya sanki olmayan faturaları filan ödüyorum...