Bugün alacağım telefon için öneri

Bu konuyu okuyanlar

qwerty48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Max 4500 TL bütçem var. Forumda bir kaç arkadaş bu bütçelere OP7T önermiş ama neye dayanarak söylemişler pek anlam veremedim. Tek satış noktası olan hepsiburadada 6.000 TL cihaz. Samsung-IPhone dışında araştırma yapıyorum yaklaşık 1 haftadır. En büyük beklentim arayüzde, geçişlerde vs akıcılık. Oyun performansı orta seviyede olsa yeterli(Pubg performansı önemli. Bu konu hakkında Mi Note 10 Lite ın ısınma ve kasma şikayetlerini okumuştum bir yerde.), kamera önceliğim değil. Kafamdaki cihazlarda hep bir yerden "acaba?" sorusu takılıyor aklıma.

- Xiaomi Mi Note 10 Lite
- Realme 6 Pro
- Xiaomi Mi 9T
- Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Bu cihazlar arasında sıkıştım kaldım. Fikirleriniz önemli. Teşekkürler. :)

Tolgaulker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçeni biraz daha zorlayıp s10 lite al bence hem işlemci iyi hem de yeni bir telefon.

qwerty48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçeni biraz daha zorlayıp s10 lite al bence hem işlemci iyi hem de yeni bir telefon.
Öneriniz için teşekkürler. Açıkcası 5 yıldır aralıksız Samsung kullanıcısıyım. Kullandığım tüm modellerde maximum 1 yıl sonra arayüzde ağırlaşmalar, kamerada garip bi akışkanlık kaybı gibi sorunlar yaşadım. Ve markadan inanılmaz şekilde soğudum. Yeni modelleri hakkında aslında pek bilgim yok ama araştıracağım.

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Merhaba arkadaşlar. Max 4500 TL bütçem var. Forumda bir kaç arkadaş bu bütçelere OP7T önermiş ama neye dayanarak söylemişler pek anlam veremedim. Tek satış noktası olan hepsiburadada 6.000 TL cihaz. Samsung-IPhone dışında araştırma yapıyorum yaklaşık 1 haftadır. En büyük beklentim arayüzde, geçişlerde vs akıcılık. Oyun performansı orta seviyede olsa yeterli(Pubg performansı önemli. Bu konu hakkında Mi Note 10 Lite ın ısınma ve kasma şikayetlerini okumuştum bir yerde.), kamera önceliğim değil. Kafamdaki cihazlarda hep bir yerden "acaba?" sorusu takılıyor aklıma.

- Xiaomi Mi Note 10 Lite
- Realme 6 Pro
- Xiaomi Mi 9T

bütçenizin üzerine 300-400 tl ekleyip s10e almanızı tavsiye ediyorum. Yukardaki cihazlar güzel cihazlar fakat uzun kullanımda hayal kırıklığı yaşatabilir. Bu yüzden hem one ui arayüzü akıcılığının etkisiyle s10e derim.

qwerty48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bütçenizin üzerine 300-400 tl ekleyip s10e almanızı tavsiye ediyorum. Yukardaki cihazlar güzel cihazlar fakat uzun kullanımda hayal kırıklığı yaşatabilir. Bu yüzden hem one ui arayüzü akıcılığının etkisiyle s10e derim.
İlle de Samsung diyorsunuz ha? :) Teşekkürler fakat cihazda 3100 mAh batarya var, gün içerisinde yoğun kullandığımdan bu konuda sıkıntı yaşayabilirim sanki?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

- Xiaomi Mi Note 10 Lite
- Realme 6 Pro
- Xiaomi Mi 9T

S10e,S10 lite,P30

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
İlle de Samsung diyorsunuz ha? :) Teşekkürler fakat cihazda 3100 mAh batarya var, gün içerisinde yoğun kullandığımdan bu konuda sıkıntı yaşayabilirim sanki?
Merhabalar akıcılıktan bahsetmişsiniz size 90 hz olan telefonları öneririm Realme 6 pro aceleniz yoksa bekleyin 3500e felan bulursunuz 90 hz ekranı var ve gayet iyi bir telefon ve p30a da bakmanızı tavsiye ederim

qwerty48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar akıcılıktan bahsetmişsiniz size 90 hz olan telefonları öneririm Realme 6 pro aceleniz yoksa bekleyin 3500e felan bulursunuz 90 hz ekranı var ve gayet iyi bir telefon ve p30a da bakmanızı tavsiye ederim
6 Proyu şu an çok çok önde tutuyorum aslında. Hatta bir kaç saat önce TeknoSa da satışa girdi almayı bile düşündüm kartı hazırladım vs ödeme ekranına gelince stok tükendi. :) Talep baya fazla telefona.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
6 Proyu şu an çok çok önde tutuyorum aslında. Hatta bir kaç saat önce TeknoSa da satışa girdi almayı bile düşündüm kartı hazırladım vs ödeme ekranına gelince stok tükendi. :) Talep baya fazla telefona.
Doğru ve telefonda çok bulunmuyor bende Realme 6 almayı düşünüyorum:)

Reaksiyon puanı
6,424
[QUOTE="qwerty48, post: 5245318, member: 633436"]

- Xiaomi Mi Note 10 Lite
- Realme 6 Pro
- Xiaomi Mi 9T

[/QUOTE]
Cevabım:Kesinlikle Mi 10 Lite

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
evet o açıdan sıkıntı yaşayabilirsin ama s10e yerine s10 lite ıda tercih edebilirsin. Hem s10lite batarya konusunda sıkıntı yaşatmaz diye düşünüyorum. Yani bu iki modeli önermemin sebebi o fiyatlara tercih edilebilecek en iyi cihazlar samsung cihazlar. Tabiki tercih senin?

qwerty48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet o açıdan sıkıntı yaşayabilirsin ama s10e yerine s10 lite ıda tercih edebilirsin. Hem s10lite batarya konusunda sıkıntı yaşatmaz diye düşünüyorum. Yani bu iki modeli önermemin sebebi o fiyatlara tercih edilebilecek en iyi cihazlar samsung cihazlar. Tabiki tercih senin?
S10 Lite gerek işlemci gerek batarya açısından gerçekten sağlam gözüküyor. Bir de satın alınacak yer sıkıntısı var. Örneğin Hepsiburada üzerinden aldığım zaman herhangi bir garanti durumunda cihazı İstanbul'a mı kargoluyorum? Hepsiburada üzerinden alışveriş yapmak ne kadar mantıklı elektronik cihazda? Teknosa ile arasında 1.000 tl fark var neredeyse

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
S10 Lite gerek işlemci gerek batarya açısından gerçekten sağlam gözüküyor. Bir de satın alınacak yer sıkıntısı var. Örneğin Hepsiburada üzerinden aldığım zaman herhangi bir garanti durumunda cihazı İstanbul'a mı kargoluyorum? Hepsiburada üzerinden alışveriş yapmak ne kadar mantıklı elektronik cihazda? Teknosa ile arasında 1.000 tl fark var neredeyse
bak şimdi kardeşim bence telefon satın alımı konusunda hepsiburada türkiyenin en güvenli ve en sorunsuz sitelerinden biri. sen o fiyat farkını hiç kafana takma.hepsiburada gayet güvenilir ve yanlış bilmiyorsam ürün eğer samsung garantiliyse gidersin bir samsung mağazasına sanki telefonu oradan almışsın gibi zaten yardımcı olurlar. Tabi şunuda unutmamak lazım. samsungun en büyük açıklarından biri servis sorunu . bu ayrı bir mevzu ama bunuda göz önüne almak gerekiyor.

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37

- Xiaomi Mi Note 10 Lite
- Realme 6 Pro
- Xiaomi Mi 9T

Ben de bu telefonlar arasında kaldım. Bu pazar ya da bir sonraki pazarı bekliyorum. Note 9 Pro almak için. Olurda indirime girer diye. İllede amoled isteniyorsa +300TL ile Note 10 Lite alınabilir. Fakat Hafıza Kart desteğini kaybediceksiniz. Tercih sizin.

qwerty48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de bu telefonlar arasında kaldım. Bu pazar ya da bir sonraki pazarı bekliyorum. Note 9 Pro almak için. Olurda indirime girer diye. İllede amoled isteniyorsa +300TL ile Note 10 Lite alınabilir. Fakat Hafıza Kart desteğini kaybediceksiniz. Tercih sizin.
Hafıza konusunda bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Zaten nadir fotoğraf, video depoluyorum. Aslında kafamı meşgul eden tek şey bundan 1,2 sene sonrası. Samsung konusunda çekincem de bu açıkçası. Bakıldığında kağıt üzerinde gerçekten üstün gözüken telefonlar düzenli kullanımda zamanla hayal kırıklığı yaratabiliyor. Kura çekip alacağım sanırım en sonunda :D

mizole

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Hafıza konusunda bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Zaten nadir fotoğraf, video depoluyorum. Aslında kafamı meşgul eden tek şey bundan 1,2 sene sonrası. Samsung konusunda çekincem de bu açıkçası. Bakıldığında kağıt üzerinde gerçekten üstün gözüken telefonlar düzenli kullanımda zamanla hayal kırıklığı yaratabiliyor. Kura çekip alacağım sanırım en sonunda :D
Galaxy S6 ilk çıktığında aldım. 2.200 TL civarından. Hiç pişman olmadım çünkü zamanının en iyisiydi.
Şu zamandaki en iyi Samsunglar 7-8binden başlıyor. Eğer karşılayabilirsen sen de pişman olmazsın.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

- Xiaomi Mi Note 10 Lite
- Realme 6 Pro
- Xiaomi Mi 9T

OnePlus 7T'yi boşuna önermiyorlar ki bende öneriyorum Mİ9T kullanıcısıyım bütce sıkıntım olmasaydı zaten garantiyi sallamıyorum imei caktırıp OnePlus 7T alırdım 3500'e Mİ Note 10 Lite öneririm 800 liraya da Amazfit GTS alırsın telefon ile kombin yaparsın

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Samsung-Apple dışında bakıyorum demissiniz fakat 4500 TL bütçeniz de varsa, o fiyata yakın olan S10 Lite önerilir genelde. İşlemcisi, bataryası, ekranı gayet iyi, kamerası da yeterli. Daha önce hangi Samsung modelleri kullandın bilmiyorum ama ben de Note 5'ten, Nova 5T'ye geçtim, fakat Samsung arayüzünü ariyorum şahsen, bana göre en iyi arayüz Samsung'ta. S10e veya S10 Lite öneririm ben. Biraz daha ekleyebilirsen 5299 TL'ye iPhone SE de olabilir ama ekranı biraz ufak.