Bu virüsten kurtulamadım! (ya da her neys

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Sırf bu sorunu paylaşıp destek almak için foruma üye oldum :biggrin: neyse zaten üye olacaktım biraz erkene almış oldum.

Bilgisayarı her açtığımda karşıma bi reklam linki içeren resim geliyor. yan tıklayınca da bunlar çıkıyor.
M92Ao2.jpg
msconfig'den veya program ekle/kaldır'dan çözemedim. ESET ile bilgisayarı tarattım hiçbir şey çıkmadı. kısaca bundan kurtulamıyorum. yardım eder misiniz :)

ByBrawe

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Denetim masasında program ekle kaldır bölümüne bak . Farklı gelen programları kaldır

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
belki 50 kere baktım. orada her şey normal

Cookie9

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Program ekle ve kaldırda getright'ı gördüğün bir yer varmı. Yapımcı, Program adı v.s. Onu sil. Ayrıca çıktığı zamanda ctrl+alt+delete yapıp görev yöneticisini aç gelen yerde açık olan programların dışında varsa bu program sağ tıklayıp işleme git de işlem adınıda bir ara.

Edit: alıntı kullan cevap almak için.
Edit2: işlem adı dediğim mesela lol işleme git diyince lolclient.exe gibi bir şey çıkar o işlem adınıda yazı ver halledemessen biz gene bir bakarız.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Program ekle ve kaldırda getright'ı gördüğün bir yer varmı. Yapımcı, Program adı v.s. Onu sil. Ayrıca çıktığı zamanda ctrl+alt+delete yapıp görev yöneticisini aç gelen yerde açık olan programların dışında varsa bu program sağ tıklayıp işleme git de işlem adınıda bir ara.

Edit2: işlem adı dediğim mesela lol işleme git diyince lolclient.exe gibi bir şey çıkar o işlem adınıda yazı ver halledemessen biz gene bir bakarız.
getright 'ı kaldıramadım. Uninstall'de takılıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

getright 'ı kaldıramadım. Uninstall'de takılıyor

görev yöneticisinde böyle: http://i.hizliresim.com/nYp82R.png

bqr19o7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sana bi program önericem şimdi yükle %90 halleder.
Malwarebytes full indir yaz google a indir onu süper .

ali80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
firewall kullan hangi program dısarı çıkmak isterse izin verirsin/vermezsin aradıgını bulursun

WmLord

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows değil mi, bitmez çileniz. Bundan kurtulsanız, daha neler çekiyorsunuz, cekeceksiniz... Veda edin şu hasta sisteme yahu!

Linux kullan ey millet! PC'in şişmesin, olma illet.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2

getright'ı kaldırdım. o da çözmedi :)

http://adwcleaner.en.uptodown.com/

İndirin,kurun ve kurtulun...:thumbup1:
uyguladım. rapor tertemiz çıktı. sorun hala çözülmedi. :)

bu arada, çıkan reklamlar gün geçtikçe değişiyor. bazen o turuncu ''ttnet güvenli internet'' yazısı geliyor. korkuyorum bi gün daha kötü şeyler çıkacak diye :D

Cozum kaspersky rescue disk. Yaz flash diske,tarat.

http://support.kaspersky.com/8092
indirdim ama kuramadım.

firewall kullan hangi program dısarı çıkmak isterse izin verirsin/vermezsin aradıgını bulursun
tam olarak nasıl kullanıcam?

Windows değil mi, bitmez çileniz. Bundan kurtulsanız, daha neler çekiyorsunuz, cekeceksiniz... Veda edin şu hasta sisteme yahu!

Linux kullan ey millet! PC'in şişmesin, olma illet.
herkes Linux kullanırsa bu sefer çoğunluk orada diye virüsler de Linux için üretilmeye başlanacak. dünyada en çok Windows olduğu için o daha çok virüslere maruz kalıyor. Mesela Apple'ın işletim sistemi de keza aynı şekilde az olduğu için 'virüslere karşı korumalı' değil, o işletim sistemine yönelik virüs daha az.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Bu olay bir reklâm eklentisinden kaynaklanıyor. kurmuş olduğun herhangi bir program (muhtemelen video'larla ilgili) bu eklenti ile birlikte kurulmuş, veya izlediğin bir video ile birlikte chrome'e (veya başka bir tarayıcıya) eklenmiş. Chrome'u pek kullandığım olmadı şimdiye kadar. "Geçmişi sil" diye bir seçenek vardır mutlaka. Veya "eklenti edin/kaldır" diye bir bölüm vardır. Oradan video'lar ile ilgili tüm eklentileri (varsayılanlar varsa, hariç) kaldır. Bu tür eklentiler Linux'tada çıkabilir, çünkü, genelde tarayıcıya kuruluyorlar.

WmLord

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Linux dağıtımlarının resmi depolarını kullanıp, dışardan yazılım kurmadığınız sürece virüs giremez. Linux kar mantığı ile çalışmadığı için ihtiyacınız olan yazılımları uygun paketlerle depolarında bulundurur.

Zaten, crack, w4rez aramanıza da bir neden kalmayacak.

Tarayıcı olarak da mozilla tabanlı olanları tercih edip her kapanışında otomatik temizlik ayarı yaptığınızda her gün tertemiz kalır bilgisayarınız. Şu virüsleri falan yiyen arkadaşlara soralım, internet explorer ve chrome kullanıyorlardır ve bi tatayıcılardan sızılmıştır bilgisayarlarına.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
http://i.hizliresim.com/2vM4kj.jpg dosya konumunu burası. YAC, Malwarebytes ve combofix işe yaramadı. hala çözüm bulamadım.. :devil::(

eset kullanıyorsun madem.eseti aç.araçlar kısmında karantina seçeneğinden karantina al diye buton var..bu exe yi seç.siler.yeniden başlattıktan sonra geliyorsa.o zaman başka bir programın içine gizlemişlerdir.

hizmetler kısmından bak.hangi hizmetleri kullanıyor bu exe.muhtelemen internet explorer.bulaşmış olabilir.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Keşke Linux'ta Windows'un kullanım rahatlığı olsa da kullansak. En ufak işlem için bile terminale kod yazmak zorunda kaldıkça Linux son kullanıcıya ulaşamayacaktır.

asimarici

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Linux dağıtımlarının resmi depolarını kullanıp, dışardan yazılım kurmadığınız sürece virüs giremez. Linux kar mantığı ile çalışmadığı için ihtiyacınız olan yazılımları uygun paketlerle depolarında bulundurur.

Zaten, crack, w4rez aramanıza da bir neden kalmayacak.

Tarayıcı olarak da mozilla tabanlı olanları tercih edip her kapanışında otomatik temizlik ayarı yaptığınızda her gün tertemiz kalır bilgisayarınız. Şu virüsleri falan yiyen arkadaşlara soralım, internet explorer ve chrome kullanıyorlardır ve bi tatayıcılardan sızılmıştır bilgisayarlarına.
açıkçası linux hakkında hiçbir fikrim yok benim yorumum tüm işletim sistemleriyle ilgiliydi :D

eset kullanıyorsun madem.eseti aç.araçlar kısmında karantina seçeneğinden karantina al diye buton var..bu exe yi seç.siler.yeniden başlattıktan sonra geliyorsa.o zaman başka bir programın içine gizlemişlerdir.

hizmetler kısmından bak.hangi hizmetleri kullanıyor bu exe.muhtelemen internet explorer.bulaşmış olabilir.
SORUN ÇÖZÜLDÜ ! esetle karantinaya aldım. en azından artık her açılışta çıkıp beni sinir etmiyor. HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER.

ali80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
linux live cd lerı denersınız hosunuza gıderse kurarsınız
ubuntu-linux mint gibi
windows için firewall programını kurarsanız sizden izinsiz internete cıkıs yapan programları gorursunuz

WmLord

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En az 2-3 yıldır DNS önbelleği temizliği dışında terminale gerek duyduğumu hatırlamıyorum. Ezbere laflardan kurtulun, bir deneyin yahu!