Bu tv seyretmeyince kapanıyor

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
134263.jpg

Kimse seyretmiyorsa otomatikman kapanan TV üretildi.

Bir Japon şirketi, ürettiği yüksek çözünürlüklü yeni LCD TV'nin, üzerindeki algılayıcılarla "seyirci olup olmadığını" anladığını, kimse yoksa muayyen müddet sonunda kendiliğinden kapandığını açıkladı.

Şirket, ekran parlaklığını ortam ışığına göre ayarlayan yeni TV'nin seleflerinden çok daha az enerji tükettiğini de bildirdi.

Japon istatistiklerine göre, evlerdeki elektrik tüketiminde TV'nin payı yüzde 10 civarında.

Durmusalican87

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kaç yıl garantisi varmış peki...

Not: Mesajın tamamını kalın yazmak yasaktır.

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Nasıl anlıyormuş izlenmediğini ? :)
Hareket sensörü vardır :D
Bir süre sonra otomatik olarak kapanan televizyonlar var zaten, önayarlı değil ama.. Bunlardan farklıdır bence. Hareket sensörü geliyor birtek aklıma..

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
benimde aklıma hareket sensoru geliyor ama şu var mesela ben yatarken izlemek istiyorum ve hiç kıpırdamıyorum.O zamanda mecburen kapanacak vede bu işlem kullanıcıyı rahatsız eder onunda şöyle bir çözümü vardır kapanırken sallıyorum 59 saniyeden geriye doğru sayabilir.Fikir güzel ama pratikte nasıl uygulanır onu bilemiyorum :D

tigger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bildiğim kadarıyla bu gibi konular için özel kameralar geliştiriliyor arkadaşlar. kameralar gözbebeklerini takip ediyor ve göz bebekleri takip edilemez hale gelince örneğin göz kapakları kapanınca tv kendini kapatabilir. mitsubishi yapmıştı sanırım, uyuyan şöförler için, kamera göz bebeklerini takip edemeyince motoru durdurup araba kendini sağa çekiyormuş... teknolojiyi takip ettiğim kadarıyla açıklaması böyle yapılabilir.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
benimde aklıma hareket sensoru geliyor ama şu var mesela ben yatarken izlemek istiyorum ve hiç kıpırdamıyorum.O zamanda mecburen kapanacak vede bu işlem kullanıcıyı rahatsız eder onunda şöyle bir çözümü vardır kapanırken sallıyorum 59 saniyeden geriye doğru sayabilir.Fikir güzel ama pratikte nasıl uygulanır onu bilemiyorum :D
sende alırsın eline tv ye yetecek kadar bi çomak 10 dk de bir sallarsın :D:D:D

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bildiğim kadarıyla bu gibi konular için özel kameralar geliştiriliyor arkadaşlar. kameralar gözbebeklerini takip ediyor ve göz bebekleri takip edilemez hale gelince örneğin göz kapakları kapanınca tv kendini kapatabilir. mitsubishi yapmıştı sanırım, uyuyan şöförler için, kamera göz bebeklerini takip edemeyince motoru durdurup araba kendini sağa çekiyormuş... teknolojiyi takip ettiğim kadarıyla açıklaması böyle yapılabilir.
Böyle bir uygulamada sanırım TV den en uzak 1 metreden izlemeniz gerekir :D

darß3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzelmiş Daha Neler Çıkacak Allah Bilir :)

ae_hmt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunun benzeri bir sistemide mercedes yaptı. bi otomobilinde yaptığı sistemle şoförün uyuduğunu anlayıp onu uyarıyordu. beyin dalagalarını falan alıyor ona göre çalışıyor. güzel bişey. geleceğin teknolojisi böyle olcak işte....

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Haber için teşekkürler..