Bu konuyu okuyanlar

maximum017

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
24

Büyük İstanbul depremi
için, deprem kahini Frank Hoogerbeest 2019'da yeni Türkiye ve dünya deprem kehanet lerini açıkladı. 2019 kehanetleri gerçekleşen deprem kahini marmara da özellikle İstanbul da deprem olma olasılığının çok yüksek olduğunu açıkladı.

Deprem uzmanları son günlerde artan depremlere dikkat çekerek, büyük İstanbul depremi için artık sayılı günlerin kaldığını; deprem kaçınılmaz bunu engelleyemeyiz asıl soru bunu en hafif şekilde nasıl atlatabiliriz... 1999 depreminin 3 katı büyüklüğünde bir değil 2 depremin beklenildiği ve tsunami ihtimalinin de olduğunu uzmanlar tartışıyor.

maximum017

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
24
hemen düzeltiyorum (düzeltemedi) :D normalde 3 5 etiket sonrasını siliyor sistem diye yapıştırdım silmemiş :D

Not: Modlar etiket sayısını düzeltirse sevinirim.

maximum017

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
24
elimden geldiği kadar uzmanlara yer verdim. Malesef başka türlü de insanların dikkatini çekmiyor. Düşünün amerika bile doğal afetler için zombi terimini kullandı. İnsanları başka türlü konuya çekemiyorsunuz. Bu bir gerçek... Öyle yada böyle deprem olacak... 99 depreminde çok hazırlıksızdık çok ağır bedeller ödedik ne kadar insan hazırlanırsa o kadar iyi yani ben üstüme düşeni yapmak istiyorum bu konuda... Umarım bir kaç hayatın kurtulmasına vesile olur...

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
elimden geldiği kadar uzmanlara yer verdim. Malesef başka türlü de insanların dikkatini çekmiyor. Düşünün amerika bile doğal afetler için zombi terimini kullandı. İnsanları başka türlü konuya çekemiyorsunuz. Bu bir gerçek... Öyle yada böyle deprem olacak... 99 depreminde çok hazırlıksızdık çok ağır bedeller ödedik ne kadar insan hazırlanırsa o kadar iyi yani ben üstüme düşeni yapmak istiyorum bu konuda... Umarım bir kaç hayatın kurtulmasına vesile olur...
Hocam sağolun. Ama maalesef ülkemiz yaklaşan deprem ile ilgili bir çalışması yok. Mesela bizim bina. 1990'daö yapımına başlandı, 1995'de evi aldım. 1999 depreminde ev yıkılmadı. Ama, karşı taraftaki iş merkezinin altında su kuyusu var. Adamlar çalışma yapmıyor. Bizim binada her taraf dökülüyor. Kentsel dönüşüm yapılmalı ülkeye. Ama "komşu" engeli yüzünden bizim hayatımız tehlikeye giriyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Doğanin intikami yanan ormanlar kirletilen ve betona boğulan doğanin tepkisi bu.

Son mesajlar