Soru Bu site güvenilirmi

Bu konuyu okuyanlar

BL3NIA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ali Cann

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Ben olsam daha bilindik sitelerinden alışveriş yapardım.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Ben daha önce bu siteden parça aldım sorun yaşamadım ama toplu pc hiç almadım.

Şunu paylaşayım, konunuzu görünce şikayet var sayfasını kontrol ettim. Ben böyle bir oran daha önce görmedim. 46 sorundan 45'i çözülmüş. Buradan atom bilişimi tebrik ediyorum. Bu zor bir istatistik.
1663952816836.png

Dip not: Burası Türkiye, her an herşey olur. İstanbul bilişim vurgununu unutmayalım. O da 13 yıllık şirketti.

BL3NIA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben daha önce bu siteden parça aldım sorun yaşamadım ama toplu pc hiç almadım.

Şunu paylaşayım, konunuzu görünce şikayet var sayfasını kontrol ettim. Ben böyle bir oran daha önce görmedim. 46 sorundan 45'i çözülmüş. Buradan atom bilişimi tebrik ediyorum. Bu zor bir istatistik.
Ekli dosyayı görüntüle 174014

Dip not: Burası Türkiye, her an herşey olur. İstanbul bilişim vurgununu unutmayalım. O da 13 yıllık şirketti.
Cevaplaman için teşekkür ederim 46 sorunun 45 i de çözülmesi baya iyiymiş zaten ben bunu alsam ssd ile rami direk değişiririm herkes turbox u kötülüyor

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Cevaplaman için teşekkür ederim 46 sorunun 45 i de çözülmesi baya iyiymiş zaten ben bunu alsam ssd ile rami direk değişiririm herkes turbox u kötülüyor
Turbox, ......birçok marka sayabilirim, özellikle psu larının patlamasıyla ünlü. İnsanlarımız halen kaliteli ürün alayım 3 kuruş fazla vereyimi öğrenemedi. Az önce bir konuda adam oturmuş bana h110 çipsetinin ne kadar iyi bir çipset olduğunu savunuyor. Yani bu yaklaşımınızı tebrik ederim, şüpheli yaklaşmaya aynen devam ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
28 bin TL için O PC o kadar iyi mi sizce? Siteyi bende hiç duymadım bu arada. PC'nin fotolarıda çok shoplanmış gibi geldi bana.

1500 TL lik bir kasa rengarenk gibi gösterilmiş.

O fiyatlara çıktığın zaman 3 fanlı RTX 3080 olan sistem alırsın daha ucuza.

Not: Senin gösterdiğin sistem için o anakart yetersiz bence. Zotac 3060 Tİ yetersiz dragos marka RAM ve SSD pek bilinmiyor duyulmamış flan.

BL3NIA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turbox, ......birçok marka sayabilirim, özellikle psu larının patlamasıyla ünlü. İnsanlarımız halen kaliteli ürün alayım 3 kuruş fazla vereyimi öğrenemedi. Az önce bir konuda adam oturmuş bana h110 çipsetinin ne kadar iyi bir çipset olduğunu savunuyor. Yani bu yaklaşımınızı tebrik ederim, şüpheli yaklaşmaya aynen devam ?
Zaten bu konuyu açmamın sebebi de oydu direk yaşayan varsa ondan öğrenmek için ki ben zaten psu yu da asla kullanmam hali hazırda 850 lik var zamanında kendi kasamın içinde birlikte gelmişti
Mesaj otomatik birleştirildi:

28 bin TL için O PC o kadar iyi mi sizce? Siteyi bende hiç duymadım bu arada. PC'nin fotolarıda çok shoplanmış gibi geldi bana.

1500 TL lik bir kasa rengarenk gibi gösterilmiş.

O fiyatlara çıktığın zaman 3 fanlı RTX 3080 olan sistem alırsın daha ucuza.

Not: Senin gösterdiğin sistem için o anakart yetersiz bence. Zotac 3060 Tİ yetersiz dragos marka RAM ve SSD pek bilinmiyor duyulmamış flan.

Wow tavsiye ettiğin sistemler baya iyiymiş ki zaten 3080 li yani ki zaten kesinlikle gamingen> atom birde şey bu sistemin amd li hali varmı varsa atabilirmisin

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Wow tavsiye ettiğin sistemler baya iyiymiş ki zaten 3080 li yani ki zaten kesinlikle gamingen> atom birde şey bu sistemin amd li hali varmı varsa atabilirmisin

İntel 12400F bence gayet yeterli ne gerek var AMD tarafına ?

İstersen 555 TL fark ile anakartı Z690 yapabilirsin 2-3 sene baktın işlemci yetmiyor değiştirirsin. ( Belki o zamana 12. Nesil intel işlemciler ucuzlar veya 2. el bulursun.)

Aynı sistemin şu şekli var. İşlemci Ryzen 5600. ( Özelleştirme ile 5600x yapayım desen çok fark oluyor 2500 TL oynuyor.)

RTX 3080 ile İşlemcilerin oyun testleri şu şekilde bak

BL3NIA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkür ederim ne gerek var demene de cevap olarak hani 2 ye bölünür ya amd mi intel mi diyene ben amd ci taraftayım amd işlemcilere daha hakimim intel tarafında hiçbir fikrim yok oyüzden ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Çok teşekkür ederim ne gerek var demene de cevap olarak hani 2 ye bölünür ya amd mi intel mi diyene ben amd ci taraftayım amd işlemcilere daha hakimim intel tarafında hiçbir fikrim yok oyüzden ?

Ezbere öyle AMD'ci İntelci olunmaz ki :D

İki işlemciyi yan yana koyarsın. Dİğer bütün parçalar aynı zaten. Verdiğin paraya aldığın performansa bakarsın hangisi iyi ise onu alırsın.

Ben AMD'ciyim o ozaman gidip daha az performans vereni alayım gibi bir dünya yok ki.

FPS değerlerini attım sana İntel'in ederi ortada AMD'nin ederi ortada kararını ver. Yoksa fiyat performans olsa bende AMD'ciyim çoğu zaman. Ama 12400 F ile İntel bazı şeyleri kırdı bence.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,917
PSU'ların patlamasının Turbox ile herhangi bir ilgisi yoktur, PSU'nun modeline bağlıdır. Bu arada kesinlikle Turbox'un ürünlerinden uzak durun.

Bütçeniz nedir?

H110'mu :D.

H610 12. nesil işlemciler için alabileceğin en F/P anakarttır ve herhangi bir sorunu yok :D. Anlatır mısın hangi yönüyle kötüymüş?

H610 konusunda sadece bir tane argüman sunman yeterli, @mychar276 bekliyorum.

Son düzenleme:

BL3NIA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ezbere öyle AMD'ci İntelci olunmaz ki :D

İki işlemciyi yan yana koyarsın. Dİğer bütün parçalar aynı zaten. Verdiğin paraya aldığın performansa bakarsın hangisi iyi ise onu alırsın.

Ben AMD'ciyim o ozaman gidip daha az performans vereni alayım gibi bir dünya yok ki.

FPS değerlerini attım sana İntel'in ederi ortada AMD'nin ederi ortada kararını ver. Yoksa fiyat performans olsa bende AMD'ciyim çoğu zaman. Ama 12400 F ile İntel bazı şeyleri kırdı bence.
Değerli cevapların için çok teşekkür ederim vede evet haklısın ?

PSU'ların patlamasının Turbox ile herhangi bir ilgisi yoktur, PSU'nun modeline bağlıdır. Bu arada kesinlikle Turbox'un ürünlerinden uzak durun.

Bütçeniz nedir?

H110'mu :D.

H610 12. nesil işlemciler için alabileceğin en F/P anakarttır ve herhangi bir sorunu yok :D. Anlatır mısın hangi yönüyle kötüymüş?

H610 konusunda sadece bir tane argüman sunman yeterli, @mychar276 bekliyorum.
Bütçe 20 25 arası şekilde