Bu sisteme linux mint kurulur mu?

Bu konuyu okuyanlar

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Merhabalar bu sisteme Linux mint kurup android uygulamaları geliştirmek istiyorum. Bu yaptığım mantıklı bir şey mi windowsda mı kalmalıyım yoksa linuxa mı geçmeliyim? Ek olarak bu sisteme linux mint olur mu herhangi bir sorun çıkarır mı?

Ekli dosyalar

• ek.png
    ek.png
    5.6 KB · Görüntüleme: 177
  • is.png
    is.png
    3.5 KB · Görüntüleme: 183

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Merhabalar bu sisteme Linux mint kurup android uygulamaları geliştirmek istiyorum. Bu yaptığım mantıklı bir şey mi windowsda mı kalmalıyım yoksa linuxa mı geçmeliyim? Ek olarak bu sisteme linux mint olur mu herhangi bir sorun çıkarır mı?
Kurulur zaten linux hem hızlı hemde hafif

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47
iso doğrulaması yapmam gerekiyor sanırım bunu nasıl yapcağım yardım edebilecek var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

linux kurduktan sonra iso doğrulanabiliyor mu?

Syphex

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Linux Mint'in sitesindeki SHA256 kodu ile indirdiginiz ISO'nun SHA256 kodunu karsilastiracaksiniz.

IDM gibi bir program ile indirmediyseniz bozuk inmemistir fakat emin olmak istiyorsaniz Torrent ile indirin.

lenxhit

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Linux Mint'in sitesindeki SHA256 kodu ile indirdiginiz ISO'nun SHA256 kodunu karsilastiracaksiniz.

IDM gibi bir program ile indirmediyseniz bozuk inmemistir fakat emin olmak istiyorsaniz Torrent ile indirin.
direkt sitesinden indirdim

Syphex

Asistan
Reaksiyon puanı
84
O zaman kod dogrulama islemini yapin. Kodlar uyusmaz ise Linux Mint'in sitesinde Torrent ile indirme secenegi cikiyor onunla indirin.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Mint yerine Ubuntu tavsiye ederim, özellikle program geliştirecekseniz zaten Ubuntu kurmalısınız en geniş desteği olan o.

OzgunPr

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Aşağıdaki bağlantıdan istifade ederek Linux Mint kurabilirsiniz.

Linux Mint zaten Ubuntu tabanlı, yani Ubuntu'da kurabileceğiniz herhangi bir uygulamayı Linux Mint'e de kurabilirsiniz. Ya da Ubuntu için yazılmış bir rehberi Linux Mint'e de uyarlamanız mümkündür.

Özelliklerini paylaştığınız sisteme, Linux Mint'in herhangi bir sürümünü kurmanız mümkün. Ama sistem kaynaklarını daha az kullanan Xfce sürümü kurmanız daha uygun olacaktır.

VeloCity

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Rahatça kurulabilir. Arkadaşların da dediği gibi Desktop olarak XFCE kurarsanız kaynakları daha az kullanır ve size daha iyi bir performans sağlayabilir. SSD kullanıyorsanız eğer, SSD üzerine kurmanız sistemi fark edilecek şekilde hızlı bir şekilde kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Kurarsın kurmasına ama yanlış anlamadıysam android uygulamaları geliştireceğim dediniz Android Studio'nun yediği RAM'in haddi hesabı yok. Android Studio kasabilir.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Kurulabilir.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Kurulur,iyi bir performansta alabilirsiniz.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Kurulur.