bu sistem nasıldır

Bu konuyu okuyanlar

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Dediğim gib inteli alırsan geliştirmek istediğin zaman paran çöpe gitmiş gii hissedeceksin.
bu sist

hem bu işlemciyi kullanacağım sene 3 ancak şunun da göz önünde bulundurmam lazım gtx 1660 super de darboğaz yapabiliyor i59400f rtx 2060 almayı düşünüyorum 3 sene sonra fln işte bu konuda hem anakart hem işlemci değişmek zorunda kalıcak bu konuda hak veriyorum işte

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
10-15FPS veya 8-5FPS çok az bir değer diyebiliriz. Ama ileriye dönüklük açısından ve geliştirme açısından AMD en mantıklısı.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Hangi oyunları oynayacaksın dememde ki sebep belki o karşılaştırmada gördüğün hiçbir oyunu oynamayacaksın bu sebeple soruyorum. Eğer ki CS Go LOL gibi oyunlar oynayacaksan intel almalısın. Bak misal şu videoyu göstereyim sana :

4:44 - 6:00 arasını iyi dinle.

Bahsi geçen oyuncu profesyonel CS:GO oyuncusu. :)

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
İşlemcinin gücüne göre değişiyor CS&GO da FPS. Hemen İntel al demekle olmaz.
Hangi oyunları oynayacaksın dememde ki sebep belki o karşılaştırmada gördüğün hiçbir oyunu oynamayacaksın bu sebeple soruyorum. Eğer ki CS Go LOL gibi oyunlar oynayacaksan intel almalısın. Bak misal şu videoyu göstereyim sana :

4:44 - 6:00 arasını iyi dinle.

Bahsi geçen oyuncu profesyonel CS:GO oyuncusu. :)

Adam "Profesyonel oyuncu" Sistemle neredeyse hiç alakası yok.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
İşlemcinin gücüne göre değişiyor CS&GO da FPS. Hemen İntel al demekle olmaz.

Adam "Profesyonel oyuncu" Sistemle neredeyse hiç alakası yok.
Bu kadar AMD fanboyluğuna gerek yok kardeş :) Profesyonel oyuncudan kastım bu adamlar oyunu senin benim gibi boş oynamayıp akıcılığa önem veren insanlar en ufak detay etki eder oyunlarına. Video'yu izlemediğin bariz belli. O drop ile o oyundan keyif alman imkansız. Ben sektöre aşinayım işlemciler donanımlarla içli dışlıyım. Belki de senin denemediğin kadar sistem denedim ya da sistemler hakkında şikayetle karşılaştım. Demem o ki AMD'nin eskiden beri stabilite sorunu var. Bu adam 4 bin 5 bin lira para verecek. Değil 2 yıl belki 3-4 yıl upgrade yapamayacak. Neden 4-5 ay sonra karın ağrısı yaşasın? Ben internetteki karşılaştırmaları göz önünde bulundurarak konuşmuyorum tamamen edindiğim tecrübeye istinaden bu bilgileri veriyorum. Sen de bana amd alacağım desen ben yine muadil intel öneririm. zamanında amd önerdiğim çok insan oldu sırf şu Ryzen ilk çıktığı dönemlerde çok ses getirdiği için senin gibi videolara bakardım. Ama sonra önerdiğim insanlar sorun yaşamaya başladı. o gün bugündür kalitesini bildiğim kalitesinden ödün vermeyen ürün önermeye devam ediyorum.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Bende oyuncuyum?
O zaman bir sürü donanım kanalı neden AMD öneriyor?

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
csgo işlemciye yükleniyor çünki hem ayriyetten i5 9400f bütün oyunlarda performanslı sadece csgo da değil madem çok fazla tecrübe ettin amd konusunda o zaman tercihim i 5 9400f

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
rtx 2060 i5 9400f de dar boğaz yapmıyormuş 5 sene daha işlemci değiştirmem ben :))
9400F'in 2070S'e kadar yolu var alabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada konuda yüksek intel karşıtlığı varmış gibi geldi. :D

132.PNG

ekstradan.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
9400F'in 2070S'e kadar yolu var alabilirsin.

Bu arada konuda yüksek intel karşıtlığı varmış gibi geldi. :D
bence o hep donanım arşivi izlemekten kaynaklanıyor adam bi sistemlerde neden amd işlemci kullanmadığını açıkladı ve performans konusunda intel fiyat konusunda amd olduğundan dolaya f/p ürünlerde amd kullanıyorum dedi ve insanlar bunu yanlışa çekti aynı fiyata r5 2600 yerine i5 9400f varsa i5 9400f kullanılmalı

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
birde bir şey sorucaktım fare seçimini şimdi yapmayayım değil mi dışarı çıkamıyoruz fare elime oturuyor mu diye bakamamda amma benim fare artık ara sıra çift tıklamaya başladı yani tek tıkladğımda çift algılıyor bazen ne yapmalıyım ?

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
1) Geliştirdine daha az masraf çıkar.
2) Yeni sistem alacakken daha çok para verirsin.

Para varsa bunu öneririm.
birde bir şey sorucaktım fare seçimini şimdi yapmayayım değil mi dışarı çıkamıyoruz fare elime oturuyor mu diye bakamamda amma benim fare artık ara sıra çift tıklamaya başladı yani tek tıkladğımda çift algılıyor bazen ne yapmalıyım ?

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Hangi fareyi kullanıyorsun

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
1) Geliştirdine daha az masraf çıkar.
2) Yeni sistem alacakken daha çok para verirsin.

Para varsa bunu öneririm.
babama masraf olmasın diye daha ucuz sistem seçen ben değil miyim ? niye bu fareyi alıp diğer pahalı sistemle aynı fiyata denk getiriyim ki ?

Hangi fareyi kullanıyorsun
https://www.hepsiburada.com/trust-g...9UXnH2UBjOzmYzPFMO47e9yvjKESyj1waApIYEALw_wcB bunu

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
İyi bak genel özellikler kısmında altta 200-3200 dpi yazıyor. Ayrıca buradan alma aynı ürün hepsiburada da 175 lira
cpi yazıyor orda hem dpi bu fayattaki mauselarda 6000 5000dpi olarak sunuluyor dpi benim için önemli değil ama bu dpi işi bir satış kandırmacasımı aa bunun dpi ı 6000 o zaman iyi fare şeklinde mi algılıyo insanlar ?