Bu Sistem Canavar... !!!

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle uzuuuuuunnn uğraşlar , araştırmalar, dondurma satmalar, para kazanmalar derken sonunda bilgisayarımı topladım. Bu yolda benden yardımlarını esirgemeyen öncelikle [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] kardeşime ve tabiki tüm dostlara sonsuz teşekkürler...

---intel i7 3770k
---asus gtx 670 2 gb directcu 2 top
---asus p8z77-v pro anakart
---COOLER MASTER HAF 912 Advanced RC-912A-KWN1 USB 3.0, Pencereli Güç kaynaksız
---XILENCE XP750.R3 750W 80+ Bronze tak çıkar kablolu
---CORSAIR CSSD-F120GBGT-BK Force Series GT 2.5 120GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 555-515MB/s
---SEAGATE ST1000DM003 Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA 6.0Gb/s
---CORSAIR CMZ8GX3M2A1600C9 VENGEANCE DDR3-1600Mhz CL9 8GB (2x4GB) DUAL (9-9-9-24) 1.5V
---Samsung 23" S23B550V LED Monitör Siyah 2ms

1) Sisteme ssd üzerinden windows 7 ultimate yükledim. Ssd yi ahci mode a alın diye bir sürü yorumla karşılaşmama rağmen almadım ve ssd 520 mb/s okuma yazma hızıyla beni inanılmaz şaşırttı.

2) Sistem 7 sn de açılıp, 5 sn de kapanıyor.

3) Windows derecelendirmesi 7.9 üzerinden 7.7

4) Gelelim oyun performansına : Oyunlarda en yüksek çözünürlük ve max detayda bile fps düşüşü yaşamadım. Kesinlikle ama kesinlikle görüntü süperinde ötesinde.

5) Kasa soğutması gerçekten inanılmaz. Yüksek detaylarda uzun süreli oyun oynamama rağmen hiç bir parçada ısı değerleri 40 derecenin üstüne çıkmadı. Fanlar sanki soğuk hava atıyor... :)

6) İnternetteki yorumları dinledim ve coolermaster güç kaynaksız aldım. Yerine xilence 750w güç kaynağı hem şıklığıyla göz doldurdu, hem de sessizliğiyle.Bilgisayar tam yükte en ufak bir ses yapmıyor.

Sonuç : Şu ana kadar aldığım en iyi bilgisayar bu oldu. Üniversteden mezun olana kadar (4 sene) ve ondan sonrada bana bir sorun çıkaracağını sanmıyorum.
------- Fotoları yüklemek isterdim ama şuan müsait değilim. İleride sistemde fps denemeleri yapıp sizlerle paylaşmayı arzu ediyorum. Tekrardan teşekkürler...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Hayırlı olsun. Yavaş yaval canavarı oluşturmuşsun :D

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Hayirli olsun hocam gule gule kullan. Hakkaten canavar :)

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
hayırlı olsun :) güzel günlerde kullan.. hatta hergün kullan:p nazarlık takmayı unutma. :D

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
3500 civarı .. ama toplu halde almadım. Parayı kazandıkça sırayla ekran kartı, anakart, işlemci derken en sonunda bitti.

kasanın iç, dış resminide koyda şöyle bir pc ye yakından bakalım :)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Parayı nasıl kazandın =)

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Parayı nasıl kazandın =)
Dondurma sattım :)
images

Monitörü çıkarsan ne kadar ediyor? :) SSD'yi de çıkar :D
3000 civarı ..:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oyun bilgisayarın gayet güzel bir eksik var, internet eğer internetin 8mb/50AKK varsa internet berbat olur o bilgisayarda. Maddi durumunuz iyiyse fibernet düşünebilirsin veya adil kullanım kotası olmayan 8mbit sana yeter nedeni;

yeni çıkan oyunları indireceksin.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Güzel sistem epey götürür kasa daha rahat geniş birşey olabilirdi yine mid tower ölçülerinde işlemci soğutucuda vardır sanırım..

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Güzel sistem epey götürür kasa daha rahat geniş birşey olabilirdi yine mid tower ölçülerinde işlemci soğutucuda vardır sanırım..
Şaka mısın ? Kasa gayet yeterli hatta büyük ve de ağır. Taşırken zorluyor :) Allahtan gaza gelip full tower almadım.
Geçenlerde bir mağazada birebir gördüm. Bu kadar büyük kasa olamaz dedim.

Gerçekte full tower kasayı göreninz var mı var sa ne işe yarıyor Tank gibi !!!

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Şaka filan değilimde zaten full tower filanda önermedim yine mid tower daha güncel bir kasa olabilirdi çünkü o üst düzey donanımın stabil çalışmasıda önemli mesela mid tower kasa aşağıdaki gibi kolayca donanımını kurabileceksen sorun yok

968037

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Yeni nesil harddisk. Hızlı okuma yazma hızına sahip. Sistemi bu harddiske kurunca daha hızlı çalışır.

sistemi buna kurduğumuz için oyunlarıda buna kurmamız gerekiyor dimi ? bunun yanında diğer normal hard disk ne işe yarıcak ki o zaman ?

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
sistemi buna kurduğumuz için oyunlarıda buna kurmamız gerekiyor dimi ? bunun yanında diğer normal hard disk ne işe yarıcak ki o zaman ?
Oyunları daha ucuz olan diğer harddiske kurabilirsin.Çok paran varsa tüm sistemi ssd de alabilirsin tabi :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Hayırlı olsun, güle güle eskit. 7.7 alan bileşen hangisi CPU mu?

Şaka mısın ? Kasa gayet yeterli hatta büyük ve de ağır. Taşırken zorluyor :) Allahtan gaza gelip full tower almadım.
Geçenlerde bir mağazada birebir gördüm. Bu kadar büyük kasa olamaz dedim.

Gerçekte full tower kasayı göreninz var mı var sa ne işe yarıyor Tank gibi !!!

Yahu ne anlatmışsın böyle destan gibi, gerçekte full tower göreniniz var mı diyerek.. :) Senelerdir kullanıyorum ve un ufak sıkıntım yok. Yer sıkıntın yoksa büyük kasa her zaman daha serin ortam, daha rahat montaj-çalışma imkanı demektir. Parçaların arasında ne kadar mesafe olursa etkileşimleri de o kadar az olur. CM 942 Haf X kullanıyorum, seninkinin abisi sayılır. Çok memnunum senelerdir hunharca kullanmış olmama rağmen. Birkaç defa da taşımam gerekti, gayet rahat taşıdım. Çok ufak tefek değilse vatandaş o da sorun olmaz. Sonuçta kaç defa taşınacak ki. :)

oyunları diğer harddiske kurabiliyorsak güzel o zman baya faydalı bir alet bu ozaman .teşekkür ederim bu arada

Oyunları SSD yerine harddiske kurarsan aynı performansı alamazsın çünkü erişim ve okuma-yazma hızları aynı değil. Şu dönem en mantıklısı 120 GB'lık bir SSD alıp sistemi, oyunları ve yazılımları buraya kurup çalıştırmaktır. 120 GB kullanıcıların büyük bir çoğunluğuna yeter (bana da yetiyor), aynı anda 80 tane oyun kurulmayacak sonuçta, açgözlülük yapmanın alemi yok.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@Blackout haha valla geyik yapmak yerine bir öneride bulunduk suçlu çıktım :) hocam senin full tower kasayı biliyorum tabiki ileriye dönük kolayca su soğutmayada dönebilecek rahat bir kasa..ağırlık ve yer bazen sorun olabiliyor doğrudur geçende forumların birinde ben bunu uçağa yükleyemeceğim ağırlık sınır varmış daha küçük bir kasa ile takas etmek isteyen varmı diye yorum vardı :)

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
bekçi ne oldu bizim resimler ?

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
@Blackout haha valla geyik yapmak yerine bir öneride bulunduk suçlu çıktım :) hocam senin full tower kasayı biliyorum tabiki ileriye dönük kolayca su soğutmayada dönebilecek rahat bir kasa..ağırlık ve yer bazen sorun olabiliyor doğrudur geçende forumların birinde ben bunu uçağa yükleyemeceğim ağırlık sınır varmış daha küçük bir kasa ile takas etmek isteyen varmı diye yorum vardı :)

İlginç insanlar var, demek kullanıcısına göre değişiyor bu işler.. :) Ben mesela kasanın şık olması ve işlevselliği yanında kaslı ve devasa olmasından hoşlanıyorum, ağırlık 15 kg'yi geçmesin yeter. Senin kasanın modda çok hoş olmuş, şu sıcaklar geçtiğinde su soğutmaya geçiş yaparsam ben de düşünüyorum benzerinden.

Reaksiyon puanı
2,146
Monitörlerimiz kardeşmiş :) S23A550H benimki de. Şu an kendisinden 2000 km uzağım ama :(