Bu PSU bu sisteme yeterli midir?

Tolga2777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar merhaba. Ben bir sistem topladım. Elime ulaştı fakat en düşük seviyedeki oyunlara girdiğimde bile bilgisayar kendisini resetliyor. Bilgisayardan pek anlamam ama internette okuduklarıma da bakacak olursam ya PSU yetersiz ya da arızalı. Sistemim
A8 9600 apu işlemci (r7 240 2gb dahili ekran kartlı)
Biostar a320mh anakart
8gb 3000mhz geil ram
Tx kasa ve tx 400w PSU

fenexsus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
yeter uygun bu işlemciye 250w bile yeter

Tolga2777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
yeter uygun bu işlemciye 250w bile yeter
Peki hocam oyunlara girdiğimde en düşük oyunlarda bile 5 dakikayı geçmeden bilgisayar reset atıyor. Bunun nedeni nedir. PSU arızalı mı. PSU arızalı olsa hiç mi calismas yok kısmen hatalar verir mi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bi de cinebench r15 testi yap bakalım. Resetliyecek mi.
Hocam PC yi garantiye gönderdim. Ben sadece ne olduğunu merak ediyorum. Bu yüzden onerdiginiz testi yapamayacağım. Oyunalra girdiğimde en düşük oyunda bile 5 dakikayı geçmeden bilgisayar kendine reset atıyor. Sizce bunun nedeni nedir

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Psu biraz az kötü bir marka olsaydı çok rahat yeter derdim ama markası çok dandik. Tam olarak değerleri nedir hangi kanaldan ne veriyor. Verdiği değerler doğru mu hepsi bir soru işareti o yüzden birşey diyemem ama reset atması Psu dan olabilir. Ihtimal baya yüksek..

Tolga2777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Psu biraz az kötü bir marka olsaydı çok rahat yeter derdim ama markası çok dandik. Tam olarak değerleri nedir hangi kanaldan ne veriyor. Verdiği değerler doğru mu hepsi bir soru işareti o yüzden birşey diyemem ama reset atması Psu dan olabilir. Ihtimal baya yüksek..
Peki hocam PSU arızalı olduğunda kesinlikle çalışmaz mı yoksa kısmen çalışmadığı da olur mu

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Peki hocam PSU arızalı olduğunda kesinlikle çalışmaz mı yoksa kısmen çalışmadığı da olur mu
Bozuk PSU bir sürü davranış sergileyebilir.Belki açar belki açmaz.Belki açar sürekli kapanır gibisinden.PSU alırken bilindik güvenli markalardan alınması gerek.Çok önemli bir donanım eğer bozulursa diğer donanımlarada zararı olabiliyor.

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Hiç acilmayabilir, kilitlenebilir/donabilir yani veya reset atabilir. Bunlar Psu dan kaynaklanan tipik durumlar ama bu durumların tek sebebi Psu değildir. Senin sistemin içinse Psu dan gibi duruyor %90. Ama olmayadabilir belli olmaz :)