GTA 5 kasma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Tolga2777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar merhaba. Ben GTA 5'e girdiğimde açık alanlarda ve araba ile hız yaptığımda kasma donma drop sorunları ile karşılaşmaktayım. Oyun ayarlarının ağır veya orta olması önemli olmuyor ikisinde de aynı derecede sorunlar yaşıyorum ve fanlar da çok hızlı dönüyor. Oyun orijinal. Bu sorunun bir çözümü var mıdır ve eğer bu şekilde oyunu oynarsam bir sorun ile karşılaşır mıyım? Sistemime zarar verir mi. Bilgisayar parçalarına bir zarar verir mi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Sistemim:
İşlemci A8 9600 apu işlemci ( r7 240 2 GB dahili ekran kartı )
Anakart: Biostar a320mh anakart 2933mhz (oc)
Ram: 8gb 3000 MHz geil ram
Hdd: Toshiba 1tb 7200 RPM harddisk
Kasa ve PSU: Tx 400w tek fanlı kasa

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
kasma normal gibi maalesef sisteminiz o kadar iyi değil.

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Arkadaşlar merhaba. Ben GTA 5'e girdiğimde açık alanlarda ve araba ile hız yaptığımda kasma donma drop sorunları ile karşılaşmaktayım. Oyun ayarlarının ağır veya orta olması önemli olmuyor ikisinde de aynı derecede sorunlar yaşıyorum ve fanlar da çok hızlı dönüyor. Oyun orijinal. Bu sorunun bir çözümü var mıdır ve eğer bu şekilde oyunu oynarsam bir sorun ile karşılaşır mıyım? Sistemime zarar verir mi. Bilgisayar parçalarına bir zarar verir mi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Sistemim:
Sıcaklık değerlerinizi yazar mısınız.

Tolga2777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Sistemi çok zorlarsanız , sıcaklık normalin üstünde uzun süre çalışırsa sistemin ömrü kısalır.

Tolga2777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Sistemi çok zorlarsanız , sıcaklık normalin üstünde uzun süre çalışırsa sistemin ömrü kısalır.
Teşekkür ederim cevapladıgınız için. Peki hocam sisteme bir şey olursa garanti kapsamında mıdır? Yoksa bir bahane yaratarak suçu bana mı havale ederler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hdd yi SSD yapın ve gereksiz Windows özellikleri kapatın Windows search superfetch gibi ve pc yi en iyi performansa göre ayarla performans seçeneklerinden.
Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.
Arka Plan uygulamalarını kapatın.
Malwarebytes ile virüs taraması yapın sonuç u atarsanız sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence kaldırır gta 5 de config ayarları var onları deneyin.
Takılmalar hdd olduğunda ssd yapın.
eğer bu şekilde oyunu oynarsam bir sorun ile karşılaşır mıyım? Sistemime zarar verir mi.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
Gtada vsync kapatın. Uzak mesafe görünürlük oranını, trafik ve yaya oranını azaltın.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139

Sistemim:
Daha düşük bir çözünürlükte bu kasma sorunu oluyor mu? Çözünürlük 1080p ise onu 720p’ye düşürebilirsin.

Doğrusu bu sorun daha çok hafızayla alakalı geldi ama yinede çözünürlüğü düşürmeyi dene.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
Bir de oyunu steamden satın aldıysanız ve epicteki bedava dağıtıldığında oradan da epic kütüphanenize eklediyseniz, oyunu epic launcherda indirmeyi başlatın ve ardından epic launcherı tamamen windows çubuğunda simgesi de görünmeyecek şekilde kapatın. Sonrasında steam klasöründeki GTA dosyasını epicte oluşturulan dosyaya kopyalayıp epic launcherı tekrar açın ve indirmeye devam edin. Oyun dosyaları doğrulandıktan sonra indirme bitmiş sayılacak. Epictekini önermemin sebebi steam'e göre biraz daha yüksek fps oranı vermesidir.

Son mesajlar