Bu pcde oyun oynayamıyorum. Ne yapmalıyım?

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.5 haftalık bilgisayar aldım almaz olaydım içine bir ekran akrtı koymuşlar nvdıa geforce gt 415 ekrankartını ne googlede bulabiliyorum nede nvıdıanın sitesinde bu nasıl bi rezilliktir adama ben oyun oynucam bana ona göre bir pc ver dedim adamın yaptı işe bak bu gün crysis 3 yükledim oynanmıyor cpu yetersiz diyor gta görüntü berbat gerçi her oyunda görüntü berbat gta sanandreasda bile bu nası iştir ya gidip dağıtıcam ortalığı

özellikleri işlemci hızı = 3.2 ghz
anakart yongaseti = h61
anabellek=4 gb
bellek tipi = ddr3
bellek hızı =1333 mhz
bellek yuvası=2 dımm
disk tipi=sata
sabit disk sata = 500 gb
ekran kartı türü = harici
ekran kartı tipi=nvdıa
ekran kartı = gt415
ekran kartı belleği=2gb(1 gb paylaşımlı)

r90uk.png

- - - Mesaj Güncellendi - - -

resmen dalga geçiyoolar insanla ya

yakuparicioglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biraz arştırıp alaydın böyle olmazdı dostum :sleep::sleep::sleep::sleep:

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne alaka ya bunlar bilgisayarcı deilmi bunun için okumamışlarmı bana oyun oynayabileceğim bir bilgisayar vermelidiler. yalancı dolandırıcalar

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Ekran kartınız kötü.
Bunun bir alt modeli yani 10 serisi, genel modeli farketmiyor 310,410,510,610 testlerde intel yani dahili ekran kartına bile yeniliyordu.
İşlemcinizin tam modelini yazarsanız daha iyi analiz edebilirim.
Kaça aldınız bilgisayarı ?

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayrımı 1500 tl di 1200 anlaştık işlemci modeli kağıtta bu şekilde yazıyor = 3.nesil intel core i5 i5-3470 3.2 ghz başka bilgi işlemci hakkında yok malesef gta sanandreas bile oynayamıyorum çünkü görüntü oynancak gibi deil dalga geçiyolar anlamadım

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Fiyat olarak 1200 makul.
Hazırlayan arkadaş işlemci olarak daha düşük modeli seçip ekran kartını daha yüksek model seçseydi daha iyi olurdu.

GTA IV zaten PC'lerde sorunlu, bunu belki yüzlerce kez yazdım, 10 milyara bilgisayar da alsanız GTA IV 1920x1080 ultra 60 fps çalışmıyor çünkü PC'ye port edilirken ekran kartının yapması gereken işlemleri işlemciye yaptırdığı için yani yanlış port edildiği için durum böyle. Fraps ve benzeri programlarla oyun içerisindeki fps oranını ölçebilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gta San Andrastan ne grafigi bekliyorsun anlamiyorum ki. Sorun ekran kartinda filan degil oynadigin oyunda. Gta 4 u denemelisin grafik istiyorsan. Fps tarzi seviyorsan Crysis'e bi bak derim...

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
200-250 liralık bir ekran kartıyla daha iyi bir sonuç alabilirsiniz

GT415 , 4 serisinin giriş seviyesi yani en düşük modellerinden

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yardımlarınız için hepinize tşk ederim ekran akrtı nasıl aktifleştiriliyor ben pc den az anlarım ?

yorumların için tşk ler zaten türkiye de doru iş yapan insan yok .

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yardımlarınız için hepinize tşk ederim ekran akrtı nasıl aktifleştiriliyor ben pc den az anlarım ?

yorumların için tşk ler zaten türkiye de doru iş yapan insan yok .

Ekran kartın istediği kadar aktif olsun en fazla o görüntü ve performansı alabilirsin.

Aslında sen bilgisayarı alırken söylemeliydin madem GTA IV oynayacaksın söylerdin adama o da ona göre bir şey ayarlardı. Neyse tavsiyem ekran kartı alman

Alt limit olarak bunu alabilirisin ; http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11202-13-20g-hd7750-gddr3-2gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63626

Tavsiye ettiğim ise bu ; http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62360

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Arkadaş sanırım aktif etme ile Intel ve Nvidia iki ekran kartı olan sistemlerde Nvidia'yı seçmeyi kastetmiş.
Ekran kartı aktifdir zaten. Bu olay sadece dizüstünde olur. Masaüstünde Optimus ve benzeri yapılanma yok.

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarım masaüstü gta ıv oynamak deil mesela arkadaşım sen okudunmu yazdıklarımı gta sanandreasda bile oluyor ince detayalrda görüntü karışıyor vs vs berbat

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu arada görüntü biraz düzeliyor ama oyunlarda antı alıasıng olması lazım antı alıasıng değerini yükselttinmi birazcık düzeliyor görüntü mesela callofduty blackops 2 de antı alıasıng değerini ve çözünürlüğü yükselttim oynayabiliyorsun gene görüntü biraz düzeliyor ama dedim gibi her oyunda antı alıasıng değeri yok çoğunda :(

aynen ekran kartım çok kötü ben bu bilgisayarcıya çok gıcık kaptım adam hiç bir oyunda sorun çıkartmaz dedi bunlar benle kesin dalga geçiyorlar ben adama çoğu zaman oyun oynucam internetle fazla işim yok dedim bana oyun oynayabiliceğim bi pc ver dedim adam gitmiş ismi cismi belirsiz bi ekran kartı vermiş ekran kartının sitesinde bile yok yazık sahtekarlar ya

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sen ne yapmak istiyorsun anlamadım.

Anti Aliasing evet çizgi parazitlerini düzeltirde senin ekran kartın aasız vsyncsiz bile çoğu oyunda sınıfta kalır.

Kısacası ekran kartı önermek dışında çözüm önerisi sunamıyoruz malesef

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım arkadaşım yeni bir ekran kartı almam gerek tşk ederim yardımlarınız için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran kartını (450-500 TL civarı) ve power'ını (150 TL civarı 550-650w) değiştirsen oyun oynar

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
İşlemciniz dışında donanımı çok kötü PC'nin. Üzgünüm ama sizi kandırmışlar.

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bende öle düşünüyorum beni kandırdılar peki napmam gerek .s :(

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Geri iade edebiliyorsanız edin. Onun dışında burada size ekran kartı önereceklerdir bu sefer PSU'nuz yetmeyecek vb.

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en iyisi ben bilgisayar sevdasından vazgeçim sorunlar bitmiyor

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
İsmin oyun canavarı :D oyun oynucaksan niye forumda sormuyonki D:

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sistemle nasıl oyun oynucam evet çocuklumdan beri oyun oynarım far cry 1 2 crysis özellikle hikayesi beni bitirmiştir :D

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haha pc nin gücü gta sanandreas bile yetmiyor daha dorusu ekran kartı

oyuncanavari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim hayalelrim başkaydı almadan önce gta 4 5 oynuyacaktım :'(