Bu Notlarla nasıl geçerim lise 1 !!!

00samet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tarih 22
matematik 23
fizik 13
resim 100
dil anlatim 24
saglık 75
cografya 30
ingilizce 48
edebiyat 26
kimya 8

Evet notlar bu sekilde daha bazi sinavlari olmadik ama korkuyorum lise 1 i gecemicem diye ne yapmaliyim sizce ?

Oluru varmi yok bi sey cikmaz mi ?

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Herşeyi Bırak Ders Çalış Bu Sene Kalsan Bile Önümüzdeki Sene Kendini Derslerine Ver Yoksa İşin Zor En Basit İşler İçin Lise Mevzunu Zorunlu Hale Geldi Sonra Kafanı Dağlara Taşlara Vursan Fayda Etmez

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Daha sınav varsa kesinlikle çalış. Geçebilirsin. Zayiflari az alt gerekirse sorumlu geç. Ama sınıfta kalma sakin. Hem 1 senen gidiyor hemde kötü bi olay psikolojiye zararı çok. Arkadaşların mezun olacak ilerde sen 11. sınıf olacaksın onu da becerebilirsen yani

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
İstersen geçersin ben sana benim lise 1 de beden dahil hepsi 0 yada 1 di ama sonuç geçtim sadece az çabala . Lisede notlarını olduğu kadar yüksek tutmaya bak.

f-r-o-z-e-n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Okuyup da ne yapacaksın başımıza apartman yöneticisimi olacaksın..:)

00samet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ama ben nasi calisicagimi bilemiyirum kitabi aciyom ben ona o bana bakiyo nerden yapsam bilemedim onerileriniz nedir .

Hoca normal anlatiyo mesela ne yazdiriyo ne kitap ne defter nasi tekrarini haoayim bunun ?

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,545
Çalışarak ...

Eğer üst sınıfa geçmek 1 yıl ziyan etmek istemiyorsan
gidip tüm hocalarla konuş.

Hocam, ben bu zamana dek ne yaptıysam bu hale geldim şu dakikadan sonra elimden geleni yapacağıma gerek derslere katılım gereksede sınavlarda sorulara vereceğim yanıtlarla bunu size göstermeye elimden geldiğince, yüreğim yettiğince çalışıp telafi etmeye son sürat gayret göstereceğim. Olaki tüm çabalarıma rağmen sınavda yetersiz puan alırsam sizin kanaatinize sığınacağım.

Bu konuşmayı her hocaya yap ve her hocaya bunu diğerlerinede söyleyeceğini ilet.

Diğer yandan görünen o ki dersleri asmışsın bişeyler öğrenmemişsin.
şu dakikadan sonra derslere yinede katıl ve 1 sene tekrar yaparak birşeyler öğrenerek üst sınıfa geç. Ders çalışmayanlarla dersi asanlarla değil, ders çalışan gayret gösteren kısacası çalışkan öğrencilerle takıl ki onlarında yardımıyla bişeyleri daha iyi kavrayabilesin.
Arkadaşlarımdan alt sınıfta kalacağım vs gibi düşüncelerin olmasın.
Derslerdir seni geleceğe taşıyan arkadaşlar değil.
Her dönemde arkadaş edineceğini unutma.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
9. sınıftaki öğrencileri biz de çok zorluyoruz kolay kolay sınıf geçirmiyoruz çok çalışman gerek

war is up ahead

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yapabilirsin konuları tekrar ettikdikten sonra soru çöz ama dersi derste öğren o an öğren anlamadıysan hocana sor sormaktan çekinme

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Notlar 50 üzerinden mi? (Öyle olsa bile...)

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Yanlışım varsa düzeltinde sanırım dil ve anlatım dersini veremezsen otomatik olarak kalıyorsun , diğer türlü 2.ci sınavda notlarını 2 katına çıkarıp 4 sorumluluk sınavını verirsen çıkarsın gibi. Zor ama imkansız değil.

Erdem81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dil ve Anlatım dersin zayıf gelirse sorumlu geçersin. Geri kalanlar için genel ortalaman 50'nin üzerindeyse sınıfı geçersin.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Dil Anlatım baraj dersi.
Onun dışında eğer herhangi bir dersin iki dönem ortalaması 50'nin altındaysa o dersten kalıyorsun. Kaldığın ders sayısı 3'ten fazla ise de sınıfta kalıyorsun.

Erdem81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dil Anlatım baraj dersi.
Onun dışında eğer herhangi bir dersin iki dönem ortalaması 50'nin altındaysa o dersten kalıyorsun. Kaldığın ders sayısı 3'ten fazla ise de sınıfta kalıyorsun.

Hayır kardeşim, tam olarak böyle değil. Eğer genel ortalama 50 üzerindeyse kaç zayıf olursa olsun sınıf direkt olarak geçilir.(Dil ve Anlatım haricinde.) Kendimden biliyorum. Geçen sene iki dönemin ortalamasında zayıf olan 4 dersim vardı fakat ortalama ile sınıfı direkt geçtim. O derslerden sorumlu da değilim.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Sistem sanırım değişmiş benim zamanımda 45 geçer nottu şimdi sanırım 50 olmuş. Neyse konuya gelirsek bu notlarla çalışarak geçmen mümkün. Öncelikle notlarına bakarsak

Tarih 22 en az 55 alıp hocaya sığın
matematik 23 90 almaya bak en çok mat veriyo puanı 3 düşürmeye bak yani
fizik 13 70 almaya bak
resim 100 aynı şekilde devam
dil anlatim 24 en az 70 almaya bak hocadan dilen baraj ders
saglık 75 85-90 alıp 5 düşürmeye bak kredi azdır ama olsun ortalama için iyi olur
cografya 30 55 almaya bak
ingilizce 48 70 falan al ortalama için
edebiyat 26 60 almaya bak
kimya 8 en az 70 al

Ders saatleri çok olan derslerinden daha yüksek notlar almaya bak ortalamaya daha çok etki eder. Öncelikle Matematik ve Dil ve Anlatıma ağırlık ver. Fizik-Edebiyat-Kimya-Coğrafya bunlardan en az 2sininden de geçersen belki ortalama ile geçersin 2 zayıfın kalsada ama yetmezsede yazın sınavlarda verirsin kesin geçersin.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Okulu bırak çalışmaya başla :D bütün derslerden kalmışsın resmen :mrgreen:

TrKernekli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olur ama iyi çalışman lazım ne bileyim telefon bilgisayar vs. bunlardan bir süre tamamen uzaklaş ve ya bayağı azalt notları toparlayana kadar sosyal medya hesaplarını dondur. whapsappı felan sil.sen bilirsin bu notlar başka türlü toparlanmaz her en az 70 75 alman lazım tabi öylede hocaların sözlüleriyle geçersin . şimdi senin bu yazıyı okuman bile zaman kaybı . başarabilirsin asla karamsarlığa kapanma

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Kardeşim benim notlar bu kadar kotu olmasa da çokta iyi değil. Özellikle bu donem 1. Sinavlar berbat geçti. Eksigim şunlardı

1- Soru çözümü
2- Eski konulari tekrarlama
3- Ders çalışma motivasyonu

Bende özellikle 3. Çok sorun oluyor. Ders çalışırken aklım bambaşka yerlere gidiyor senin gibi kitaba bakıyorum bazen bos bos. Çözümünü bulamadım daha ama bunu halledersem baya yuksek notlar alicagima eminim.

Birde dersi derste dinle bütün dikkatini derse ver. En büyük hata evde bakarım calisirim mantığı. Benim yaptığım en büyük hata bu maalesef.

ArF_GLR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni sistemde genel ortalaman 50 oldu mu her türlü geçiyorsun. Geçen sene 8-9 zayıfı olan öğrenciler geçti. Öncelikle derslerine çalış, çalıştığını da öğretmenlerine göster. Kurtarma sınavlarına çok çalış. Baz fedakarlıklar yapman da lazım. Kolay gelsin.