Bu Monitörlerden Hangisini Alayım ?

Bu konuyu okuyanlar

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
sorman bile hata tasarim olarak asus özelik olarak gine asus lg panel üreticisi ama asus kesinlikle al

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
sorman bile hata tasarim olarak asus özelik olarak gine asus lg panel üreticisi ama asus kesinlikle al

Başkan zaten o Asus 2 aydırlı takibimde , fakat arada fiyat farkı var. Görünen fark ise LG kontrast oranı 5M iken Asus 8M .. LG de kötü bir marka değil sonuçta. Değerlendirmek lazım bu fiyat farkına Asus değer mi diye

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Başkan zaten o Asus 2 aydırlı takibimde , fakat arada fiyat farkı var. Görünen fark ise LG kontrast oranı 5M iken Asus 8M .. LG de kötü bir marka değil sonuçta. Değerlendirmek lazım bu fiyat farkına Asus değer mi diye
ya büçen varsa neden kötüsünü alasinki al asusu tamam amam dersen ben para fazla vermek istemiyom lg al ama ekran çok önemli hata en önemlisi benim için

TayfunDemirbass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
LG ile ASUS arasında uçurum bir görüntü farkı olacağını düşünmüyorum. Fakat tabikide çok az fark edecektir. LG bence en güzel ekran üreten firmalardan bir tanesi. Arkadaşımda ASUS FULL HD monitör var gerçekten harika. LG marka da telefonu var o da harika hiçbir ekranla kıyaslanamaz derecede iyi görüntü sunuyor yani.
Paran varsa eğer ASUS'u al derim. Ama LG yi de alabilirsin tabikide karar senin ikiside harika üreticiler.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Sadece film için alıyorsan IPS ekran öneriyorum film ve oyun içinse LED ekran. IPS ekranlar renk canlılığı olarak LED ekranlardan iyi olsalar da input lag ve tepkime süreleri yüksek bu da oyunlarda sıkıntılara sebep oluyor. Mükemmel bir monitör içerisinden hdmi kablosu çıkıyor ve monitörde göz koruma filtresi var. almak istediğin monitörlerden hem çok daha iyi hem de daha ucuz.

http://www.eksenbilgisayar.com/urun...x1080-2ms-full-hd-hdmi-siyah-led-monitor.aspx

üçüsünden birini alacam dersende asusu al derim hem konsrast oranı fazla hemde monitör neredeyse çerçevesiz.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Her iki ekranda Led aydınlatmalı IPS. İnternetten kullanıcı yorumlarını ve incelemeleri araştırmanı öneririm. Mutlaka kusurları vardır. Buna göre elektronik marketlere gidip ürünleri canlı izlersen ve bahsedilen sorunları incelersen aldıktan sonra sürprizlere hazırlıklı olursun.
Asus'un modeli çerçeveleri ince ve oldukça şık. LG'nin modeli tam zıttı duruyor. Fiyat farkı yada şıklık arasında seçm yapman gerekecek.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Başkan IPS şart benim için. Kullanma şeklime göre IPS olmazsa olmaz birde bu AOC monitörleri çok görüyorum ama sanki çakma çin malı gibi görünüyor gözüme bilmiyorum kullanan eden var mı garantisi kalitesi nasıl bilemiyorum

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
AOC alman malı. önerdiğim monitör harika. göz koruma filtresi yeni nesil ekran teknolojisi var input lag süreside oldukça iyi, daha önce de forumda bir kaç kişiye tavsiye etmiştim alan olmuştu. baya memnun kaldı. film için istiyorsan da bundan iyisini bulamazsın. aşağıda linki verdiğim monitör film içindir oyunlarda ghosting yapar bilgin olsun. almak istediğin diğer monitörlerde oyunlarda ve hareketli filmlerde ghosting yapar. ayrıca VA panaller IPS ekranlara nazaran daha iyi görüntü veriyorlar lag süreleride IPS'den iyi ama dediğim gibi hareketli filmlerde IPS kadar olmasada ghosting var. önerim AOC'dur.

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=95830&ttype=Details#pt