Soru Bu laptopu ne için kullanabilirim ?

Bu konuyu okuyanlar

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Arkadaşlar elimde bir laptop var. 2gb ram var ekran kartı yok galiba. Çok kalın bir laptop. Açılınca kendi kendine çöküyor çoğu zaman. İnternete zar zor girip video izlemeye çalıştığımızda ses robot gibi geliyor biraz daha zorlayınca çöküyor. Eskiden nasıl kullanıyorlardı bu pcyi acaba :D? Her neyse. Benim sorum şu bu bilgisayarı ne yapabilirim, parça olarak falan iş görür mü ? Önerileriniz neler ?. 2. monitör olarak kullanacaktım ama uygulama falan yükleyin diyor uygulama yüklerken bile kasıyor.

ModAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Öneriler (Eğlencelik)
  • Scratch oyunları oynanabilir veya yapılabilir.
  • İnsanlarla sosyalleşebilir, instagram gibi platformlarda sayfa yönetilip içerik üretilebilir.
  • Bu forumda gezinerek insanlara yardımcı olabilir, anketlere katılınabilir, insanlarla tartışabilirsin.
  • Y8 indirebilirsiniz, web tabanlı oyunların hepsi var.
Öneriler (Para Kazanmalık)
  • Pc fiyatları pahalı, parça satılabilir.
  • Resim çizmek veya kod yazmak gibi para da kazanılabilecek işler yapılabilir.
  • İnternet site açıp para kazanılabilir. (Reklam aracılığıyla fakat internet domain i almaya ek para lazım.)
  • Letgo gibi yerlerden pc sıfırlama işlemi gibi işlemler yapılabilir.
  • Sosyal medyadan para kazanılabilir.
Öneriler (Para Harcamalık)
  • Ekran kartı alırsanız ucuz dahi olsa 2gb ram gereksinimli çok oyun var onlar oynanabilir.
  • 9f23aba6906c17197f1dcf6b27340efe.png
  • Ben de bunların dışında Total overdose öneririm.
Şimdiden bir şey değil hocam, Allah` a emanet olun, daha fazlası için linklere bakabilirsiniz.
Ben eski bilgisayarımda bu aktiviteleri kullanıyordum para kazanarak yenisini aldım :)

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Arkadaşlar elimde bir laptop var. 2gb ram var ekran kartı yok galiba. Çok kalın bir laptop. Açılınca kendi kendine çöküyor çoğu zaman. İnternete zar zor girip video izlemeye çalıştığımızda ses robot gibi geliyor biraz daha zorlayınca çöküyor. Eskiden nasıl kullanıyorlardı bu pcyi acaba :D? Her neyse. Benim sorum şu bu bilgisayarı ne yapabilirim, parça olarak falan iş görür mü ? Önerileriniz neler ?. 2. monitör olarak kullanacaktım ama uygulama falan yükleyin diyor uygulama yüklerken bile kasıyor.
Eskiden işletim sistemleri,tarayıcılar,siteler farklıydı :)

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Öneriler (Eğlencelik)
  • Scratch oyunları oynanabilir veya yapılabilir.
  • İnsanlarla sosyalleşebilir, instagram gibi platformlarda sayfa yönetilip içerik üretilebilir.
  • Bu forumda gezinerek insanlara yardımcı olabilir, anketlere katılınabilir, insanlarla tartışabilirsin.
  • Y8 indirebilirsiniz, web tabanlı oyunların hepsi var.
Öneriler (Para Kazanmalık)
  • Pc fiyatları pahalı, parça satılabilir.
  • Resim çizmek veya kod yazmak gibi para da kazanılabilecek işler yapılabilir.
  • İnternet site açıp para kazanılabilir. (Reklam aracılığıyla fakat internet domain i almaya ek para lazım.)
  • Letgo gibi yerlerden pc sıfırlama işlemi gibi işlemler yapılabilir.
  • Sosyal medyadan para kazanılabilir.
Öneriler (Para Harcamalık)
  • Ekran kartı alırsanız ucuz dahi olsa 2gb ram gereksinimli çok oyun var onlar oynanabilir.
  • 9f23aba6906c17197f1dcf6b27340efe.png
  • Ben de bunların dışında Total overdose öneririm.
Şimdiden bir şey değil hocam, Allah` a emanet olun, daha fazlası için linklere bakabilirsiniz.
Ben eski bilgisayarımda bu aktiviteleri kullanıyordum para kazanarak yenisini aldım :)
Hocam bu kadar detaylı bir metin hazırladığınız için teşekkürler. Önerilerinizi kullanacağım.

ermeee

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
knk ekran kartsız gt5 filan oynayabilirsin bide bi kaç oyun daha ar benımde laptobum düşüktü baya ama oynayabildim

ModAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Reis Gran Tursimo gibi bir oyundu tam hatırlamıyorum ama sen çok alakasız yorum yapıyorsun eskiden işletim sistemleri farklıydı diyorsun mesala ben bilmiyormuyum bunu ayrıca emrenin beyni yok mu GTA serisine GT desin

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Bu ayın başına kadar bende bundan daha kötü bir minibook vardı. 1 gb ram intel atom işlemcili idi. Windows 10'un ilk sürümünü yüklemiştim. Her şeyi yapıyordum. İnternete giriyordum. NFSU 2, CS 1.6 felan oynuyordum. Autocad 2007 bile çalışıyordu??. Veri depolamaya da kullanıyordum. Ancak geçen gün kısa devre yaptı ve duman makinesine döndü. Şimdi ise kafayı bulmak istediğimde fişe takıyorum???.