Bu laptop alınır mı ? Başka öneriniz var mı ?

kadirsglm610

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba arkadaşlar. Bu laptop alınır mı? Temel seviyede yazılımla uğraşacam. Yeterli olur mu? Veya bu bütçe seviyesinde daha iyi bi öneriniz var mı. İlerleyen zamanda ram takviyesi yapmayı düşünüyorum.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
dell g7 yi değerlendirebilirsiniz belki..
yalnız ben g1 kullanıyorum ama visual studio iyi çalışmıyor diyebilrim ya yavaş yada bazen donma oluyor ,fakat internet / tarayıcılar çok hızlı ,genel olarak da (tabii celeronla kıyaslamak doğru olmaz da) yinede ben ordan buraya geçiş yaptığım için bana hızlı bir bilgisayar etkisi yaptı.

benim çalışmayı planladığım diller şunlar : javascript , java. (daha eklemek istemiyorum çünkü şuan ve yaklaşık 3 yıllık zaman içersinde bunları halledebilirsem ben mutlu olucam diyebilirim)

....

dell g7 hk diğer kullanıcı ve yazılımcılardan da öneri almanızda fayda var.
ek bilgi: ne kadar kıymeti var sizin takdiriniz ama sanıyorum dell bilgisayarlarında genel olarak ses sistemi iyi oluyor.

iyi çalışmalar.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,131
Evkur'dan ürün almayın, aldırmayın. Kazıkçı firmanın teki. Bu ürüne bakın derim. Taksitte bindirme de yok.

kadirsglm610

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Evkur'dan ürün almayın, aldırmayın. Kazıkçı firmanın teki. Bu ürüne bakın derim. Taksitte bindirme de yok.

Elden taksit imkanı olduğu için maalesef şuanlık sadece evkurdan alabiliyorum. Yoksa gerçekten taksitte baya bindiriyolar.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,019
Şöyle alabilirsiniz. Arkadaşınızın, anne,baba vb. kredi kartı varsa ve güveniyorsanız o sizin yerinize alsın. Sizde o kişiye taksitin parasını verin ve o da taksiti ödesin.

kadirsglm610

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Şöyle alabilirsiniz. Arkadaşınızın, anne,baba vb. kredi kartı varsa ve güveniyorsanız o sizin yerinize alsın. Sizde o kişiye taksitin parasını verin ve o da taksiti ödesin.
Maalesef böyle bi imkanım da yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılım için ryzen işlemci mi yoksa intel işlemci mi daha iyidir? Bu yeterli olur mu peki?

Son düzenleme:

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Yazılım için ryzen işlemci mi yoksa intel işlemci mi daha iyidir? Bu yeterli olur mu peki?
valla U serisi işlemcilerden ise önerilmiyor ,hatta ben ryzen 7 alacaktım ama önerilmedi. dell g1 çok övüldü bende onu aldım. (isterseniz h serisi işlemcilere bakın ryzen buna daha olumlu bakılıyor genelde)
yalnız bence biraz daha ekleme şansınız varsa 4300 felan g7 yi değerlendirebilirsiniz.
yalnız şöyle de bir durum var bence sizin azminiz, isteğiniz, şevkiniz ... bunlar da çok önemli.
vallaha asusun en iyi bilgisayarlarında bile
This one is crappy notebook ...it is too slow gibi açıklamalar da gördüm ...
ondan dolayıda nerdeyse eminim ki bu konudada işin çoğu kısmı sizinle alakalı ama tabiiiki burdaki arkadaslar da tecrübeli bilgili arkadaslar var.
almışken bütçenize uygun güvenilir marka ve işlemcilerden almaya hakkınız var.
benim bilgisayarın rami biraz düşük (4gb) bunun 8gbsi vardı ama almadım fakat pişman da değilim ben bu bilgisayarlada biçok şey yapabiliyor olucam inşallah.

iyi çalışmalar..

Son düzenleme:

The Cyclist

Dekan
Reaksiyon puanı
6,906
Merhaba arkadaşlar. Bu laptop alınır mı? Temel seviyede yazılımla uğraşacam. Yeterli olur mu? Veya bu bütçe seviyesinde daha iyi bi öneriniz var mı. İlerleyen zamanda ram takviyesi yapmayı düşünüyorum.
Evkur'a hiç bulaşmayın.
Bu ürünü öneririm:

kadirsglm610

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Tabiiki herşeyin başı azim onun da bende olduğunu düşünüyorum.
Bugün kararımı verip bunu aldım teşekkürler hepinize.