Soru Bu kez Danimarkada Kuran yakıldı

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233

İskandinavlar Kuran yakma ayini yapıyorlar herhalde

Get ready for the next round.

Mission complated, Erdoğanın CB liği hayırlı olsun ?

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Kuran yakarak islam dinini yok edeceklerini sanıyorlar
Yazık, sakatlar herhalde Allah tez zamanda akıl sağlığı versin

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu iki olay arasında fark var.

İsveç'te olan oalyda adam 1 gün önceden haber veriyor yarın Türk büyükelçiliği önünde Kur'an yakacam diye. İsveç'te tamam gel protesto hakkını kullan ifade özgürlüğünü kullan diye izin veriyor. Hatta bir kamyon polis getiriyor. Polis korumasında yakıyor Kur'anı.

Bu Danimarkada olan kimliği belirsiz birisi gizlice bir şey yapmış. Kimsenin haberi veya bilgisi yok. Ayrıca İsveç'te olay sonrası bazı isimler İfade özgürlüğü biz bir şey diyemeyiz karışamayız gibi açıklamalar yaptı.

Ama Danimarka'lı yetkililer şunu demiş.

“(Bu eylemler) ifade özgürlüğü ve demokrasinin bir tezahürü değil, dinler arası nefreti ve medeniyetler arası çatışmayı körüklemek için hesaplanmış kaba ve cahilce bir provokasyondur.”

Ayrıca Danirma'yı bağlamaz demiş adamlar.

Açıklamada, bu tür “maskaralıklara” yönelik fırsatların tamamen ortadan kaldırılması ve organizatörlerin sorumlu tutulması gerektiği kaydedildi. (AA)

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392

İskandinavlar Kuran yakma ayini yapıyorlar herhalde

Get ready for the next round.

Mission complated, Erdoğanın CB liği hayırlı olsun ?
Hocam desenize Erdoğan 2032 yılına kadar daha ülkenin başında böylelikle toplamda iktidara gelişleri 30 yıl olur. :D (Gerçekleşirse eğer böyle bir ihtimal)

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Avrupada semavi din pek kalmadı toplumların büyük çoğunluğu inanmıyor yada zayıf inanıyor %15-20 lik inanan radikal sağ kesim var Onlarda Nasıl orta doğuda radikal islamcıydı savaş çıktı onlarda radikal hristiyan

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Yaktilarsa yaktilar banane, kendime muslumanim ben. Baskalarina degil.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Avrupada semavi din pek kalmadı toplumların büyük çoğunluğu inanmıyor yada zayıf inanıyor %15-20 lik inanan radikal sağ kesim var Onlarda Nasıl orta doğuda radikal islamcıydı savaş çıktı onlarda radikal hristiyan
Büyük çoğunluk inanmıyor değil büyük çoğunluk inanıyor ama dinlerini güzelce yerine getirmiyorlar.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Büyük çoğunluk inanmıyor değil büyük çoğunluk inanıyor ama dinlerini güzelce yerine getirmiyorlar.
Dünyada dinlerini güzelce yerine getiren neredeyse yok zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam desenize Erdoğan 2032 yılına kadar daha ülkenin başında böylelikle toplamda iktidara gelişleri 30 yıl olur. :D (Gerçekleşirse eğer böyle bir ihtimal)
Bilemiyorum ama bu yapılanlar tamamen koz kasıtlı yapılmaya başlandığını düşünüyorum, ayrıca ortadoğuda bu durumu takan yok

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Erdoğan bu olaya karşı çıktı tepki koydu diye mi sadece Cumhurbaşkanı olmaya devam edecek sanıyorsunuz gerçekten !
Ekonomi mahvoldu kiralar asgari ücreti geçti, tofaş 150k para egea 800k oldu evler 1 milyonu geçti, elektronik alınacak meblaları geçti, gıda fiyatları uçtu.

Ne için sanalım kara kaşı kara gözü için mi?

Ne özelliği var Erdoğanın İnşAllah maşallah hamd olsun kelimelerini sık sık kullanınca insanların alım gücü artmıyor

Bu iş sanmayı geçti

Ekonomiyi kendisi düzeltemeyecek bu ortada öyle iki üç müjde ile olacak işler değil, o müjdeleri 2018 den beri yapmadı şimdi seçime 3 ay kaldı müjde hemi?
O zaman sadece Erdoğana özel 3 ayda bir seçim yapılsın ülkede yoksa müjde vereceği yok.

Hiçbir albenisi kalmadı Erdoğanın

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ekonomi mahvoldu kiralar asgari ücreti geçti, tofaş 150k para egea 800k oldu evler 1 milyonu geçti, elektronik alınacak meblaları geçti, gıda fiyatları uçtu.

Ne için sanalım kara kaşı kara gözü için mi?

Ne özelliği var Erdoğanın İnşAllah maşallah hamd olsun kelimelerini sık sık kullanınca insanların alım gücü artmıyor

Bu iş sanmayı geçti

Ekonomiyi kendisi düzeltemeyecek bu ortada öyle iki üç müjde ile olacak işler değil, o müjdeleri 2018 den beri yapmadı şimdi seçime 3 ay kaldı müjde hemi?
O zaman sadece Erdoğana özel 3 ayda bir seçim yapılsın ülkede yoksa müjde vereceği yok.

Hiçbir albenisi kalmadı Erdoğanın

Her zaman söylerim gene söyleyim.

KALİTELİ ...... YOK . ( Boşluğu sen doldur. ) Baş harfi M.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
hoş bi örnek değil biliyorum ama biri annene küfür etse banane mi diyeceksin?
Şahsi olarak yapılan üzücü olsada o an orada olsam o adama birşey yapmazdım, benim görüşüm şu bu yapılanın cezasını Allah verir ben o adama acılar çektirsem dayanamayacağı işkence, yinede Allahın yapacaklarının yanında okyanustaki bir kum tanesi kalır.

Allah öyle birşey yapmalı ki ibret olsun ama buda bu saatten sonra olmaz bundan sonra helak yok kıyamet var bu yapılanlar ahirete kaldı diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yaw he he diyecek birşeyin yok herşey ortada anca böyle boş boş yazarsın ekonomi helak oldu kabullen, Erdoğanın hiçbir albenisi yok müjde bekleyen yok kendisinden, çok müjde vermek istiyorsa dövizi tek hane yapsın enflasyonu tek hane yapsın, ekonomi 2008-2010 kıvamına gelsin, bunlar harici verdiği tüm müjdeleri kendi içinde yaşasın

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
hoş bi örnek değil biliyorum ama biri annene küfür etse banane mi diyeceksin?
Hayir tabii ki, bam başka bir örnek verdin. Konuyla pek ilgisi yok. Birisi benim gözümün önünde Kur'an'ı yırtsaydı müdahale ederdim elbette ama Danimarka da ki adam yırttıysa banane, ben günah yazmayacağım sonuçta.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Hayir tabii ki, bam başka bir örnek verdin. Konuyla pek ilgisi yok. Birisi benim gözümün önünde Kur'an'ı yırtsaydı müdahale ederdim elbette ama Danimarka da ki adam yırttıysa banane, ben günah yazmayacağım sonuçta.
Söylemlerinizde kötü bir niyet yok, bizim halk olarak elimizden bir şey de gelmez evet ama yakılan şey bizim kutsal kitabımız. Ne olursa olsun banane dememek gerekir.

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Söylemlerinizde kötü bir niyet yok, bizim halk olarak elimizden bir şey de gelmez evet ama yakılan şey bizim kutsal kitabımız. Ne olursa olsun banane dememek gerekir.
Ne yapmalıyım peki?

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
“Bir kötülük gördüğünüz zaman elle düzeltin. Buna gücü yetmezse dilinizle düzeltmeye çalışsın. Buna da gücü yetmezse kalben buğzedin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir.”(Müslim, İman 78; Ebu Davut, Salat, 232)

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392

Özkan hocam kaliteli muhalefet yok diyorsunuz her seferinde bana soracak olursanız kaliteli iktidarda yok dediğiniz şekilde kaliteli muhalefette. Al birini vur ötekine hesabı yani.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Özkan hocam kaliteli muhalefet yok diyorsunuz her seferinde bana soracak olursanız kaliteli iktidarda yok dediğiniz şekilde kaliteli muhalefette. Al birini vur ötekine hesabı yani.

Gelişmiş demokrasilerde muhalefet iktidarın kamçısıdır.

Muhalefet ne kadar kötü olursa iktidarda o kadar kötü olur. Kaliteli muhalefet iktidarı destekler besler ve geliştirir zaten...