Soru Bu Kemal Kılıçdaroğlu Muhalefet'in Ve Sol Kesimin Oyunu Belli Bir Seviye Ve Altinda Tutmaktaktan Başka Ne Iş Yapıyor?

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Sen bu kafa ile devam et... ( Ağırlığını bilmediğin çocukça laflar ediyorsun.) Ebucehil dediğin kişi İslama ve Müslümanlara karşıt birisi para için dindende çık tam olsun bali.

söyleyeceklerim bu kadar para için dinden çıkmam, bdp hdp kürt açılımını arap baharını chp yapmadı yapan kim benden iyi bilirsin, beğenmediğin eski Türkiyede açılım diyerek koalisyondan biri hdp nin açılmasına vesile olsa adamın makatından kan alırlardı, fetö belasını buralara chp getirmedi hatta chp siyasi ayağı araştırılsın önergesi sunulduğunda kimin reddettiğinide benden iyi biliyorsun, artık savunmalarınız boşa çıkıyor haberin olsun çok kişi gördü herşeyi, bence saçma saçma tartışacağımıza zamana bırakalım kim kazanacak görelim.

bu arada iyi parti chp gelse ertesi gün ekonomi tabi düzelmez öyle hale geldi ki ekonomi 2030 da anca toparlanır ama toparlanır merak buyurma.

rica edecem açılımla meclise getirlen hdp chp ile ittifak yapıyor diyip chp ye terörist diye algı kasacağına hdp 90 larda mecliste esamesi okunmazken nasıl olduda meclise geldi diye sorgula, zafere giden yolda papaz elbisesi giyen biri varsa karşıtımın karşıtı dostumdur diyende olacak bu işler böyle yürüyor demekki, 90 larda böyle olaylar yaşanmazdı ama yaşanıyor.

birkere şuradan hesap et iyi parti millet ittifakındaysa kastığın hdp algısı gerçekleşmeyecek emin ol, Meral Akşener ve Mansur Yavaş izin vermez.

hatta ben tek başına iktidar saçmalığınıda istemiyorum akp gidince İyi Pari ve chp koalisyon yapsın kim yamuk yaparsa o yamuk düzelsin, Türkiyede tek başına iktidar dünyanın en saçma işi, 90 lar eski Türkiye geri gelecek

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
90 lar eski Türkiye geri gelecek

90 lar Türkiyesini özleyen senden başka kimse olmayabilir Türkiyede.

O dönemi görmüş yaşamış birisi olarak hiç iyi bir dönem değildi. Çocukluğumda hatırladım her TV 'yi açtığımda karakol baskını 30 asker şehit bombalı saldırı 20 asker şehit veya Diyarbakır meydanında polis ile çatışan insanlardı. Yada koalisyonlar bozuldu bozulacak haberleri idi. Yada Enflasyon faiz yüzde 300-500-1000 oldu lafları idi bankalar battı hortumlandı erken seçim olacak flandı.

Yazdığın çoğu şey yanlış ama neyse doğrusunu yazmakla uğraşmıyacam...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
söyleyeceklerim bu kadar para için dinden çıkmam, bdp hdp kürt açılımını arap baharını chp yapmadı yapan kim benden iyi bilirsin, beğenmediğin eski Türkiyede açılım diyerek koalisyondan biri hdp nin açılmasına vesile olsa adamın makatından kan alırlardı, fetö belasını buralara chp getirmedi hatta chp siyasi ayağı araştırılsın önergesi sunulduğunda kimin reddettiğinide benden iyi biliyorsun, artık savunmalarınız boşa çıkıyor haberin olsun çok kişi gördü herşeyi, bence saçma saçma tartışacağımıza zamana bırakalım kim kazanacak görelim.

bu arada iyi parti chp gelse ertesi gün ekonomi tabi düzelmez öyle hale geldi ki ekonomi 2030 da anca toparlanır ama toparlanır merak buyurma.

rica edecem açılımla meclise getirlen hdp chp ile ittifak yapıyor diyip chp ye terörist diye algı kasacağına hdp 90 larda mecliste esamesi okunmazken nasıl olduda meclise geldi diye sorgula, zafere giden yolda papaz elbisesi giyen biri varsa karşıtımın karşıtı dostumdur diyende olacak bu işler böyle yürüyor demekki, 90 larda böyle olaylar yaşanmazdı ama yaşanıyor.

birkere şuradan hesap et iyi parti millet ittifakındaysa kastığın hdp algısı gerçekleşmeyecek emin ol, Meral Akşener ve Mansur Yavaş izin vermez.

hatta ben tek başına iktidar saçmalığınıda istemiyorum akp gidince İyi Pari ve chp koalisyon yapsın kim yamuk yaparsa o yamuk düzelsin, Türkiyede tek başına iktidar dünyanın en saçma işi, 90 lar eski Türkiye geri gelecek
Ben kendisine daha fazla yazmak istemiyorum bu konuda. Milletin aç olduğunu bilmesine rağmen "Başka yönetecek yokki" zihniyetinde savunmalar yapıyor ve hükümete hiç toz kondurmuyor. Bu arkadaşın farkı diğer savunuculara göre biraz daha ılımlı ve araştırıyor olması fark ettiriyor. Fakat araştırdıkları üzerine düşündüğünü zannetmiyorum.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben kendisine daha fazla yazmak istemiyorum bu konuda. Milletin aç olduğunu bilmesine rağmen "Başka yönetecek yokki" zihniyetinde savunmalar yapıyor ve hükümete hiç toz kondurmuyor. Bu arkadaşın farkı diğer savunuculara göre biraz daha ılımlı ve araştırıyor olması fark ettiriyor. Fakat araştırdıkları üzerine düşündüğünü zannetmiyorum.

Yaa basma kalıp millet aç deyip geçiyorsunuz bir tane öneri çözüm var mı ortada deyince ses yok ! Var mı başka yönetecek söyle konuşak tartışak...

Koltuk sevdasına sabah akşam HDP'ye selam çakanların ülke yönetebileceğine inanmıyorum. Tek vaadleri her şeye el koymak yıkmak kapatmak dağıtmak olanların ülkeye fayda sağlayabileceğine inanmıyorum bu kadar basit... Tüm her şeyi kamulaştıracaz anlayışı mı kaldı 21.yy da...

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Yaa basma kalıp millet aç deyip geçiyorsunuz bir tane öneri çözüm var mı ortada deyince ses yok ! Var mı başka yönetecek söyle konuşak tartışak...

Koltuk sevdasına sabah akşam HDP'ye selam çakanların ülke yönetebileceğine inanmıyorum. Tek vaadleri her şeye el koymak yıkmak kapatmak dağıtmak olanların ülkeye fayda sağlayabileceğine inanmıyorum bu kadar basit... Tüm her şeyi kamulaştıracaz anlayışı mı kaldı 21.yy da...
Şu yazından sonra adam haklı bende sana yazmayacam onla beraber, hala dah bunları konuşuyorsan diyecek birşey yok öneriyi icraatı biz değil iyi parti chp yapacak, ama bu kadar netsen senin yerinde olsam ve iyi parti chp kazandığında ülkeyi terk ederdim İnşallah konuştuğun gibi haraket edersin ??

böyle konuşsam çeker giderim çünkü yok ülke yıkılacakmış yok mahvolacakmış kazanırlarsa direk çek git derim ülkeden, eminim ki gidecek gücünde var

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şu yazından sonra adam haklı bende sana yazmayacam onla beraber, hala dah bunları konuşuyorsan diyecek birşey yok öneriyi icraatı biz değil iyi parti chp yapacak, ama bu kadar netsen senin yerinde olsam ve iyi parti chp kazandığında ülkeyi terk ederdim İnşallah konuştuğun gibi haraket edersin ??

böyle konuşsam çeker giderim çünkü yok ülke yıkılacakmış yok mahvolacakmış kazanırlarsa direk çek git derim ülkeden, eminim ki gidecek gücünde var

Ne çekmesi ne gitmesi ne saçmalıyorsun !

CHP-HDP-İYİ parti ve diğer irili ufaklu 4 parti yazmalıydın ayrıca 7 kocalı hürmüz hesabı 7 parti var orada... ( CHP ve İYİ parti ney yüzde 30 etmez onların ikisinin oy oranı. )

Ben ne olursa olsun ülkemi terk etmem ülkemi kötülemem veya karalamam. Hatta senin gibi CHP gitsinde karşısında kim olursa olsun odunada oy veririm yok EbuCehil'e bile oy veririm APO'ya bile o veririm dinden imandan bile çıkarım gibi salak saçma laflar etmem. Demokrat biriyimdim tekrar seçimle düzgün bir şekilde gitmesini beklerim.

Son düzenleme:

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
partisiz hayat daha güzel. keşke partiler olmasa. sadece milletvekilleri olsa.
şuanki vekiller isteğine göre hareket ediyor sırf 1 vekil oyu için 18 yaşındaki çocukları vekil yapıyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ülke tabiki norveç gibi hayırdır ?

egea 300.000 tl cik bu ay ortalama 4000₺ güncelleme geldi bak güncelleme kesinlikle zam değil

maaş ise 29XX liracık

50cc bisiklet motor 12.000 tl cik

ışığı öyle açmasan bile aylık 130-150 tl arası geliyor

akar yakıta %100 den fazla güncellemecik geldi, şuanda lpg ortalama 4₺ oldu

iphone desen 15.000₺ cik

Düşüncelerini biraz abartı buldum bizi venezüella ile karıştırmaya başlamışsın, rakibimiz iskandinav ülkeleri onlarda batmak üzere hamd olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekomide iyiyiz adalet dersen onda çok daha iyiyiz kadın çocuk hayvan tecavüze uğrar tecavüzcü korunur denizler leş oldu kirlendi o kadarda olsun biri birini dolandırır öldürür şuçlu her zaman korunur.

ve bunların toplamı sana kötü geliyorsa yani egea 300k değil 70K olması gerekiyorsa lpg 4₺ değil 1.25₺ olması gerekiyorsa suçlu cezalandırılmıyorsa kısaca şuanki sistemi kötü görüyorsan bunların sorumlusu cehape muhalefettir zira şuan sadece tek adam yetkisi verdik oda işe yaramadı bide peygamberlik referandumu verelim belki düzelir ülke.

sen özkank nediyorsa dinle inan o doğruları söylüyor ?
yanlız dediğin egea en full paket haberin olsun dediğin iphone en üst biz ekonomi iyi demiyoruz ama karalamak için elimizden geleni yapmıyoruz abd de sigorta fiyatlarına bi bak istersen 1300$ alıp 700 kira verip 600 sigortaya vermen lazım burdan güzel gözüküyor fransanın sokakları çöp kokuyor ve hayal ettiğinin aksine arabalar 2007 -2012 arası orda bulunup gözlem yaptım

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
@OzkanK. Hocam bu ayet ışığında durumu değerlendirmenin bence zamanıdır, yine de tabii olarak sen bilirsin :)

Bazı üyeler için kendimizi özellikle harap etmenin bizlere yazık olduğuna inanıyorum, bilmem sen ne düşünürsün :( ... Halbuki ayette belirtildiği gibi yalnız Allah korkusu içindeki gönüller arınma, öğrenme ve güzelliklere açıktır; bazen biz ne kadar çok çabalasak da bu onların azgınlıklarını arttırmaktan, şımartmaktan öteye gitmiyor :(

Abese Suresi - 1-10 . Ayet Tefsiri

Meal (Kur'an Yolu)​

﴾1﴿
Yüzünü ekşitip başını çevirdi.

﴾2﴿
Görme engelli o kişi geldi diye.

﴾3﴿
Ama (ey Peygamber!) Sen nereden bileceksin, belki o kendini arındıracaktı.

﴾4﴿
Yahut o bir öğüt alacak, bu öğüt kendisine fayda verecekti.

﴾5-6﴿
Sen ise kendini her bakımdan ihtiyaçsız görenle ilgileniyorsun.

﴾7﴿
Onun arınmamasından sen sorumlu tutulmayacaksın ki!

﴾8-10﴿
Gönlünde Allah korkusu taşıyarak koşup sana geleni umursamıyorsun!

Tefsir (Kur'an Yolu)​

Hz. Peygamber putperest önderlerin ikna edilmesi halinde onları izleyen halkın İslâm’ı daha kolay benimseyecekleri düşüncesiyle onlarla da meşgul oluyordu. Böyle biriyle yaptığı görüşmenin ortasında yanlarına gelen görme engelli sahâbî Abdullah İbn Ümmü Mektûm’un kendisine yönelttiği sorudan rahatsız olarak yüzünü ekşitmiş, ona cevap vermemişti. Bunun üzerine Allah Teâlâ, resulünü âyetlerdeki sitemli ifadelerle uyardı. Bundan etkilenen Hz. Peygamber’in, daha sonra zaman zaman Abdullah’ı gördüğünde, “Kendisinden dolayı rabbimin beni azarladığı şahsa merhaba!” diyerek ona iltifatta bulunduğu rivayet edilir (Hattâbî, Me‘âlimü’s-Sünen, III, 3; Sa‘lebî, el-Keşf ve’l-Beyân, X, 131; Begavî, Tefsîru’l-Beğavî, V, 210). Bu vb. bazı iltifatlarının yanında, sefere çıktığında iki defa yerine Medine’de kalanlara namaz kıldırmak üzere Abdullah’ı görevlendirdiği de rivayet edilmiştir (Zemahşerî, IV, 217).

Birkaç âyette Hz. Peygamber’in “zelle” denilen bazı hataları hatırlatılmış ve düzeltilmiştir (meselâ buna yakın bir uyarı örneği için bk. Tevbe 9/43). Ancak bunlar içinde nisbeten sert bir üslûp taşıyan tek öğüt ve uyarı konumuz olan âyetlerdedir. Bu âyetler, vahyin objektifliğini ve peygamberin insanlığa kendi istek ve düşüncelerini değil, ilâhî vahyi tebliğ ettiğini, ayrıca onun bir ilâh gibi yanılgısız sayılmaması gerektiğini göstermesi bakımından son derece anlamlıdır. Bunun kadar önemli bir husus da Resûlullah’ın, kendi tutumunu eleştiren bu âyetleri, en ufak bir kaygı ve komplekse kapılmadan halka okuması, duyurmasıdır. Bu da onun dâvetindeki samimiyetini, hakikat sevgisini ve üstün ahlâkını gösterir.

“Kendini her bakımdan ihtiyaçsız gören” diye çevirdiğimiz 5. âyet Mekke’nin ileri gelen zenginlerinin ve kabile reislerinin hâkim karakterini ifade eder. Bunlar mal ve adamlarının çokluğu sebebiyle büyüklük taslayarak inkârcılıkta devam ediyor, Allah ve peygamberinin kendilerine doğru yolu göstermelerine ihtiyaçlarının olmadığını söylüyor veya böyle bir tutum sergiliyorlardı. Allah korkusu ile huzuruna gelen görme engelli kişi ise Kur’an’ın nuruyla aydınlanarak cehaletten kurtulmak ve günahlardan arınmak istiyordu.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
@OzkanK. Hocam bu ayet ışığında durumu değerlendirmenin bence zamanıdır, yine de tabii olarak sen bilirsin :)

Bazı üyeler için kendimizi özellikle harap etmenin bizlere yazık olduğuna inanıyorum, bilmem sen ne düşünürsün :( ... Halbuki ayette belirtildiği gibi yalnız Allah korkusu içindeki gönüller arınma, öğrenme ve güzelliklere açıktır; bazen biz ne kadar çok çabalasak da bu onların azgınlıklarını arttırmaktan, şımartmaktan öteye gitmiyor :(

Abese Suresi - 1-10 . Ayet Tefsiri

Meal (Kur'an Yolu)​

﴾1﴿
Yüzünü ekşitip başını çevirdi.

﴾2﴿
Görme engelli o kişi geldi diye.

﴾3﴿
Ama (ey Peygamber!) Sen nereden bileceksin, belki o kendini arındıracaktı.

﴾4﴿
Yahut o bir öğüt alacak, bu öğüt kendisine fayda verecekti.

﴾5-6﴿
Sen ise kendini her bakımdan ihtiyaçsız görenle ilgileniyorsun.

﴾7﴿
Onun arınmamasından sen sorumlu tutulmayacaksın ki!

﴾8-10﴿
Gönlünde Allah korkusu taşıyarak koşup sana geleni umursamıyorsun!

Tefsir (Kur'an Yolu)​

Hz. Peygamber putperest önderlerin ikna edilmesi halinde onları izleyen halkın İslâm’ı daha kolay benimseyecekleri düşüncesiyle onlarla da meşgul oluyordu. Böyle biriyle yaptığı görüşmenin ortasında yanlarına gelen görme engelli sahâbî Abdullah İbn Ümmü Mektûm’un kendisine yönelttiği sorudan rahatsız olarak yüzünü ekşitmiş, ona cevap vermemişti. Bunun üzerine Allah Teâlâ, resulünü âyetlerdeki sitemli ifadelerle uyardı. Bundan etkilenen Hz. Peygamber’in, daha sonra zaman zaman Abdullah’ı gördüğünde, “Kendisinden dolayı rabbimin beni azarladığı şahsa merhaba!” diyerek ona iltifatta bulunduğu rivayet edilir (Hattâbî, Me‘âlimü’s-Sünen, III, 3; Sa‘lebî, el-Keşf ve’l-Beyân, X, 131; Begavî, Tefsîru’l-Beğavî, V, 210). Bu vb. bazı iltifatlarının yanında, sefere çıktığında iki defa yerine Medine’de kalanlara namaz kıldırmak üzere Abdullah’ı görevlendirdiği de rivayet edilmiştir (Zemahşerî, IV, 217).

Birkaç âyette Hz. Peygamber’in “zelle” denilen bazı hataları hatırlatılmış ve düzeltilmiştir (meselâ buna yakın bir uyarı örneği için bk. Tevbe 9/43). Ancak bunlar içinde nisbeten sert bir üslûp taşıyan tek öğüt ve uyarı konumuz olan âyetlerdedir. Bu âyetler, vahyin objektifliğini ve peygamberin insanlığa kendi istek ve düşüncelerini değil, ilâhî vahyi tebliğ ettiğini, ayrıca onun bir ilâh gibi yanılgısız sayılmaması gerektiğini göstermesi bakımından son derece anlamlıdır. Bunun kadar önemli bir husus da Resûlullah’ın, kendi tutumunu eleştiren bu âyetleri, en ufak bir kaygı ve komplekse kapılmadan halka okuması, duyurmasıdır. Bu da onun dâvetindeki samimiyetini, hakikat sevgisini ve üstün ahlâkını gösterir.

“Kendini her bakımdan ihtiyaçsız gören” diye çevirdiğimiz 5. âyet Mekke’nin ileri gelen zenginlerinin ve kabile reislerinin hâkim karakterini ifade eder. Bunlar mal ve adamlarının çokluğu sebebiyle büyüklük taslayarak inkârcılıkta devam ediyor, Allah ve peygamberinin kendilerine doğru yolu göstermelerine ihtiyaçlarının olmadığını söylüyor veya böyle bir tutum sergiliyorlardı. Allah korkusu ile huzuruna gelen görme engelli kişi ise Kur’an’ın nuruyla aydınlanarak cehaletten kurtulmak ve günahlardan arınmak istiyordu.
I. Devletin şekli
MADDE 1.
– Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.
II. Cumhuriyetin nitelikleri
MADDE 2.
– Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.
III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti
MADDE 3.
– Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
Millî marşı "İstiklal Marşı"dır.
Başkenti Ankara'dır.
IV. Değiştirilemeyecek hükümler
MADDE 4.
– Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Cumhurbaşkanı Yemini :

“Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”

Bu topraklarda İslamofaşizm yapıp insanları ayrımcılığa ve bölücülüğe sürükleyemezsiniz, dininzce de kimseyi kendinize göre aşağılayamazsınız.

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Tavuğu kümese tıkma sistemi gibi bu sistemi kimler kurdu merak ediyorum. ?

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Şunu fark ettim de bu forumda gerçekten çok fazla @HÜDHÜD arkadaşımız gibi Neo-Ottomancı, Şeriatçı, Boomer arkadaşlar var. Sıkıntı bunların olması değil kendini çoğunluk ve asıl fikir olarak dayatmaya çalışmaları ve kendilerini gerçektende bir şey sanmaları ; hayır efendim senin fikirlerin hiçbir şey ifade etmiyor, sen sadece ülkenin kırsal alanlarından göç etmiş, zihni dindar düşüncelerle dolu birisisin bence. İnanın o İslami fikirlerin Avrupa'nın, Amerika'nın umrunda değil. Adamlar tüm gün para basıyor, yatlarda tatil yapıyorlar, ucuza alkol alıyorlar, Mars'ta medeniyet kurma peşindeler, diğer güneş sistemlerine uydu göndermek istiyorlar. Sen cennete gideceğin zaman o Avrupalı, Amerikalı adam diyecekki ben bilimle, teknolojiyle uğraştım insanlığa katkım oldu fakat bu adam sırf Şehadet getirdi diye benden üst konumda mı olacak diyecek. Bu fikirlerde olacaksanız tamam ama diğerlerine dayatmaya çalışmayın ve asıl fikir olarak kabul etmeyin, diğerlerini sizin gibi düşünmüyor diye aşağılamayın. Toplumsal düzeni bozuyorsunuz aksi takdirde bence. Rica ediyorum kimseyi dinine göre yargılamayın, herkesin dinine kendinedir, ofansif anlamayın kesinlikle ama ötekileştirme yapmanız hoş değil

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Konu ne ara Osmanlıcılığa veya Şeriata geldi :) Birazdan İran olacaz flanda deyinde tam olsun...

Konu başlığı Kemal Kılıçdaroğlu onun liderlik vasfının olmaması veya SOL'da oy arttıramaması partisini yönetememesi umut olamaması veya iktidara alternatif olamaması ama bu konular hakkında TEK KELİME EDEMEYİP daldan dala başka şeyler anlatıyorsunuz.

Görende CHP yönetiminin efsanevi projeleri var teknolojik planları programları var sanacak. ( Vizyonları misyonları ya yakmak yıkmak kapatmak kaldırmak yada Heykel dikmek çevçevesinde. )

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Konu ne ara Osmanlıcılığa veya Şeriata geldi :) Birazdan İran olacaz flanda deyinde tam olsun...

Konu başlığı Kemal Kılıçdaroğlu onun liderlik vasfının olmaması veya SOL'da oy arttıramaması partisini yönetememesi umut olamaması veya iktidara alternatif olamaması ama bu konular hakkında TEK KELİME EDEMEYİP daldan dala başka şeyler anlatıyorsunuz.

Görende CHP yönetiminin efsanevi projeleri var teknolojik planları programları var sanacak. ( Vizyonları misyonları ya yakmak yıkmak kapatmak kaldırmak yada Heykel dikmek çevçevesinde. )
Ben her türlü şu anki yönetimden daha başarılı olunacağını düşünüyorum. Alternatif yok demişsin, KK'de vasıf yok demişsin, ya adam en son ne zaman Cumhurbaşkanı adayı olmuş? 2018'de Muharrem İnce'yi aday göstermiş, yerel seçimlerde de başarı elde etmiş. Bizim halk teknolojiden, sanayileşmeden anlamıyor. Millet açsa karnını doyurucam vaadi verirsin, halk orta seviyedeyse gelirlerinizi arttıracam dersin, halk zenginse uzaya taşıyacağım dersin böyle bir şeydir bizim ülkedeki siyaset şu an 4-5 milyon Suriyeli var, kırsal alanlarda muhafazakar şekilde yaşayan milyonlar var. Gel de böyle bir halktan düzgün vaatlerle oy topla. Ben muhalefete haksızlık edildiğini düşünüyorum. Heykel dikme demişsin, adamlar ne yapacak mesela 50 yıldan fazla süredir iktidar olmamış parti. Konuyu saptıran arkadaş ben değil bana ayet yollayan arkadaş.

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Herkes herkesi aşağılayarak bir yere gelmeye çalışıyor..
Muhalefet bu millet cahil diyor.. iktidar vatan haini diyor. Kilicdaroglu biraz daha yumuşak dil konuşup saraya gitsin ülkenin sorunlarını yüz yüze anlatsın dedik cahil olduk vergiler biraz daha az olsun dedik vatan haini olduk.. ( youtube ve sosoyal hesaplarımda yaşadım bu sorunlari neyseki forum kıralları biraz Iyi de yazarken 5 kere düşünüyoruz en azından ben öyle.. ) çok sıkıldım artık kutuplaşmadan..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Herkes herkesi aşağılayarak bir yere gelmeye çalışıyor..

1950 Yılından beridir CHP iktidara gelememiş ve sürekli söyledikleri yalan veya sığındıkları gerekçe HALK CAHİL :) Ondan bize oy vermiyor...

Yaa asıl cahil siz oluyorsunuz bu durumda Siyaset HALK İÇİN YAPILIR... 70 yıldır halka inememişiniz kucaklaşamamışınız halkı anlamıyorsunuz halkın sorunlarına çare olamıyorsunuz demek ki yüzde 20 bandında geziyorsunuz sadece. ( Geçenlerde Muharrem İnce ükeyi geziyor diye CHP yönetimide bir ekip kurdu apar topar esnafı gezecek halkın derdini dinleyecez diye Mersine- Antalyaya flan gittiler sonra bıraktılar bir daha dolaşmayıda :D Orada gittikleri yerlerde sahil kenarları tekneler lüx yatlar villa tarafları flan...) Sonra halk bizi anlamıyor.

Halkı anlamadan halka ses vermeden iktidara gelip olarada kalabileceklerini sanıyorlar birde :( Yüzde 20 oy ile HDP ve diğer 5 parti bir olup iktidar olsa ne olacak o iktidar 1-2 yıl sürebilecek mi bakalım ! Hiç bunları düşünmüyorlar sorgulamıyorlar. Sürekli ağızlarına sakız olmuş halk cahil halk saf yok makarnaya oy veriyorlar halk yobaz yok bunlar şeriaat istiyor. Hiç mi değişmez bir parti ve zihniyeti :(

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Hiç bunları düşünmüyorlar sorgulamıyorlar. Sürekli ağızlarına sakız olmuş halk cahil halk saf yok makarnaya oy veriyorlar halk yobaz yok bunlar şeriaat istiyor. Hiç mi değişmez bir parti ve zihniyeti :(
Bu bahsettiğin makarnaya oy veren, şeriat isteyen kesim gerçekte de var mı yok mu bana onu söyle.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu bahsettiğin makarnaya oy veren, şeriat isteyen kesim gerçekte de var mı yok mu bana onu söyle.
Aynen aynen yüzde 52 oyu makarna ile alıyorlar zaten hep :)

71 yıldır CHP'de makarna dağıtamadığı için iktidar olamıyor sanmaya devam et sen ne diyem :D ( Makarnayı kamyon ile verse bu kafa ile oy alamaz muhalefet.)

Şeriat isteyen olsa olsa yüzde 3 bilemedin 5 tir. Eminim ki ülkede Kominizm gelsin Anarşizm gelsin isteyen sayısı daha fazladır. ( Müslüman insanlar sadece Dini inançlarını özgürge yaşamak istiyor laiklik kisvesi altında onu yasaklayan zihniyet olmasa yetecek. ) Yoksa kimseye zorla yasak koyma isteğinde olan yok.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Aynen aynen yüzde 52 oyu makarna ile alıyorlar zaten hep :)

71 yıldır CHP'de makarna dağıtamadığı için iktidar olamıyor sanmaya devam et sen ne diyem :D ( Makarnayı kamyon ile verse bu kafa ile oy alamaz muhalefet.)

Şeriat isteyen olsa olsa yüzde 3 bilemedin 5 tir. Eminim ki ülkede Kominizm gelsin Anarşizm gelsin isteyen sayısı daha fazladır. ( Müslüman insanlar sadece Dini inançlarını özgürge yaşamak istiyor laiklik kisvesi altında onu yasaklayan zihniyet olmasa yetecek. ) Yoksa kimseye zorla yasak koyma isteğinde olan yok.
%52 diyorsun ama %48 alan muhalefet ne olacak. Şeriat isteyen kesim %3, %5 olsa bile bu azımsanacak bir miktar değil, yerel seçimler ne kadar farkla kazanılmış bir bakalım istersen. Laiklik kisvesi altında yasaklayan zihniyetten kimi kast ettin anlamadım ben bugüne o kadar kimsenin başörtüsü dışında bir dini engel yaşadığını görmedim. Hacca gidebiliyorsun, Camiye gidebiliyorsun, Oruç tutabiliyorsun, Zekat verebiliyorsun, buna engel olan da yok. Başörtü problemi yaşanırken de CHP en son iktidar olalı baya olmuştu onu da söyleyeyim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
%52 diyorsun ama %48 alan muhalefet ne olacak.

Yüzde 52 yi 2 parti alıyor. Yüzde 48'i 8-9 parti alıyor. Ayrıca Yüzde 48 e bir şey diyen mi var !Ama yüzde 52 ye saf cahil veya makarnaya oy satıyor diyen sizsiniz ben CHP'ye oy veren şöyledir böyledir diye tek kelime ettim mi ? ( Herkes özgür istediği partiye oy verebilir. )

Şeriat isteyen kesim %3, %5 olsa bile bu azımsanacak bir miktar değil,

Ülkede düşünce özgürlüğü yok mu ? Ne yapacan adamlar şeriaat istiyor diye kurşuna diz kurtul ozaman mantığa bak ya :) Düşünmek serbest değil mi kimene ...

ben bugüne o kadar kimsenin başörtüsü dışında bir dini engel yaşadığını görmedim

Azımsanacak bir engel mi ? Baş örtülü isen yalla Arabistana İran'a lafları duymak zorundamı bu insanlar ? Veya başörtülü diye okula gidemezsin okuyamazsın mesleğini yapamazsın Memur olamazsın kamuya giremezsin. Doktor polis öğretmen havukat hakim savcı olamazsın demek nedir ? Sırf dini inanışı yüzünden en temel hak olan EĞİTİM HAKKINI elinden alıyorsun insanların. Askeriyeye giremezsin oğlunun yemin törenine bile gidemezsin veya Başörtülü meclise bile giremezsin seçme seçilme hakkını bile kullanamazsın demek nedir ? Eski Türkçe ezan dayatmasına flan hiç girmeyim...

Camiye gidebiliyorsun

Yakın Tarihe kadar devlet memuruna namaz izni veya Cumaya gitme izni yoktu.

Başörtü problemi yaşanırken de CHP en son iktidar olalı baya olmuştu onu da söyleyeyim.

Devlet kurumlarındaki veya askeriyedeki zihniyet CHP zihniyetiydi ama. Kendisi halk tarafından seçilmese iktidar yapılmasa bile vesayet sistemi ile dışarıdan müdahale ediyordu her şeye...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Yüzde 52 yi 2 parti alıyor. Yüzde 48'i 8-9 parti alıyor. Ayrıca Yüzde 48 e bir şey diyen mi var !Ama yüzde 52 ye saf cahil veya makarnaya oy satıyor diyen sizsiniz ben CHP'ye oy veren şöyledir böyledir diye tek kelime ettim mi ? ( Herkes özgür istediği partiye oy verebilir. )

Ülkede düşünce özgürlüğü yok mu ? Ne yapacan adamlar şeriaat istiyor diye kurşuna diz kurtul ozaman mantığa bak ya :) Düşünmek serbest değil mi kimene ...
Dediklerimi çarpıtmayın. Anlatmak istediğim bu %3, %5 diyip geçtiğiniz kesimin seçimleri etkilemesi ve salt oyu oluşturması. Ben %52'lik kesimin hepsine makarnaya oy veriyorlar demiyorum, ama benim tanıdığım en 1. sınıf argüman "Başka oy verecek yok" temelinde savunmalar yapan insanlar oldu.
Azımsanacak bir engel mi ? Baş örtülü isen yalla Arabistana İran'a lafları duymak zorundamı bu insanlar ? Veya başörtülü diye okula gidemezsin okuyamazsın mesleğini yapamazsın Memur olamazsın kamuya giremezsin. Doktor polis öğretmen havukat hakim savcı olamazsın demek nedir ? Sırf dini inanışı yüzünden en temel hak olan EĞİTİM HAKKINI elinden alıyorsun insanların. Askeriyeye giremezsin oğlunun yemin törenine bile gidemezsin veya Başörtülü meclise bile giremezsin seçme seçilme hakkını bile kullanamazsın demek nedir ? Eski Türkçe ezan dayatmasına flan hiç girmeyim...
Vaktine göre bunlar, bunların hepsini Cehape zihniyetine bağlamak biraz saçma olur. Biz Laikliğin en hafif yaşandığı ülkelerdeniz, Gerçek laikliğin olduğu bir ülkede Diyanet, Dini okullar vs. bu kadar bütçe almazlar, siyasette bu kadar fazla kullanılmaz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
benim tanıdığım en 1. sınıf argüman "Başka oy verecek yok" temelinde savunmalar yapan insanlar oldu.

Konu başklığını okusan bu konuda asında bu dediğini anlatıyor :D Kemal Kılıçdaroğlu ne iş yapıyor neye yarıyor diye soruyor konu sahibi... ( Bende aynı düşüncedeyim 10 seçim kaybet 10 yıldır kontuğunu bırakma oy oranının arttırmasan bile ama sordular mı ben iktidar olacam alternatifim de ) Millet bir yeri ile güler bu laflara... Gülüyorda zaten 20 yıldır oy vermeyerek.

Vaktine göre bunlar, bunların hepsini Cehape zihniyetine bağlamak biraz saçma olur

O süreçlerde CHP'nin tutumu belli söylemelri belli hareketleri neden bağlanmasın :D Başörtüsü yasağı kalksına red oyu ver söylem olarak başörtüsüne karşı çık. Anayasa Mahkemesine götür veya sırf Abdullah Gül'ün eşinin başı kabalı diye cumhurbaşkanı yaptırmayacaz seni de veya onun davetlerine gitme bunlar hep CHP yönetiminin tutumları.

Hatta meclise başörtüsü ile girdi diye atın bu kadını dışarı diyen kimdi ! Kimse saf değil. Şuan bile CHP içinde yok başıörtlü hakim olmaz avukat olmaz öğretmen olmaz diye direten tipler yok mu =?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
benim tanıdığım en 1. sınıf argüman "Başka oy verecek yok" temelinde savunmalar yapan insanlar oldu.

Konu başklığını okusan bu konuda asında bu dediğini anlatıyor :D Kemal Kılıçdaroğlu ne iş yapıyor neye yarıyor diye soruyor konu sahibi... ( Bende aynı düşüncedeyim 10 seçim kaybet 10 yıldır kontuğunu bırakma oy oranının arttırmasan bile ama sordular mı ben iktidar olacam alternatifim de ) Millet bir yeri ile güler bu laflara... Gülüyorda zaten 20 yıldır oy vermeyerek.

Vaktine göre bunlar, bunların hepsini Cehape zihniyetine bağlamak biraz saçma olur

O süreçlerde CHP'nin tutumu belli söylemelri belli hareketleri neden bağlanmasın :D Başörtüsü yasağı kalksına red oyu ver söylem olarak başörtüsüne karşı çık. Anayasa Mahkemesine götür veya sırf Abdullah Gül'ün eşinin başı kabalı diye cumhurbaşkanı yaptırmayacaz seni de veya onun davetlerine gitme bunlar hep CHP yönetiminin tutumları.

Hatta meclise başörtüsü ile girdi diye atın bu kadını dışarı diyen kimdi ! Kimse saf değil. Şuan bile CHP içinde yok başıörtlü hakim olmaz avukat olmaz öğretmen olmaz diye direten tipler yok mu =?