Bu kargo imkanından haberiniz var mı?

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
aynı kılıftan aras kargoda da var. 1,50 liraya satın alabiliyorsunuz. muhtemelen başka kargo şirketlerinde de vardır.

şahsi önerim ise hdd gibi donanımları yollarken bunun gibi kılıflara güvenilmemesi. ürünü mutlaka karton/mukava kutulara yerleştirip, etrafını kutu içinde hareket etmeyecek şekilde iyice destekleyip, ardından koli bandı ile kapatarak göndermeleri.

ayrıca kutu üstüne "dikkat kırılabilir" çıkartmasını mutlaka yapıştırsınlar. tüm kargo şirketlerinde bu çıkartmayı ücretsiz veriyorlar.

fakcakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu konuda resmen yurtiçi kargonun reklamını yapmış shiftdelete..!bari bu bir reklamdır yaz...

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
aynı kılıftan aras kargoda da var. 1,50 liraya satın alabiliyorsunuz. muhtemelen başka kargo şirketlerinde de vardır.

şahsi önerim ise hdd gibi donanımları yollarken bunun gibi kılıflara güvenilmemesi. ürünü mutlaka karton/mukava kutulara yerleştirip, etrafını kutu içinde hareket etmeyecek şekilde iyice destekleyip, ardından koli bandı ile kapatarak göndermeleri.

ayrıca kutu üstüne "dikkat kırılabilir" çıkartmasını mutlaka yapıştırsınlar. tüm kargo şirketlerinde bu çıkartmayı ücretsiz veriyorlar.

+1 karton kutuya kesinlikle koyulmalı

bu konuda resmen yurtiçi kargonun reklamını yapmış shiftdelete..!bari bu bir reklamdır yaz...

Zaten her şey reklam demi !! Kaç kişi biliyordu kargo şirketlerinde özel taşıma kılıfı olduğunu şahsen ben yeni gördüm belki diğer kargolardada vardır.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
ptt kargo ile yollarsanız kutulama işlemini kendiniz yapıyorsunuz yarı fiyatına gidiyor.
gazete kağıdına sararsanız sigortalı bir şekilde gönderebilirsiniz. korumasız olarak kabul etmiyorlar zaten :D.

bu yolla zonguldaktan istanbula sunucu geldi hiç bir sorun olmadan

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
+1 karton kutuya kesinlikle koyulmalı

Zaten her şey reklam demi !! Kaç kişi biliyordu kargo şirketlerinde özel taşıma kılıfı olduğunu şahsen ben yeni gördüm belki diğer kargolardada vardır.

Neden kızıyosunuz ki bariz reklam işte. Arkadaş neden reklam yapıyosunuz mu demiş sadece reklam olduğunu belirtin demiş. Ayrıyetten kargo firmasına gittiğinizde harddisk gibi elektronik bir malzeme göndermek istediğinizde size zaten öneride bulunuyorlar bu paketi kullanın diye.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
E iyide burası teknoloji sitesi değil mi. Zaten birşeyi tanıtırken otomatikman reklam da yapmıyorsun. Bu şaşılacak bir durum değil ki.
Zira hem tanıtım yapılmış hemde faydalı bir bilgi verilmiş bu videoda, reklam aromalı yani :)

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Aras Kargo'yu tercih ediyorum. Ne kadar işleyişini beğenmesem de Konya'da bir şubede ki yaklaşım ve ilgileri çok hoşuma gitti. Sürekli onlarla çalışıyorum.

Paketleme ile ilgili hep yardımcı oldular. Korumalı zarfları ve kutuları var. En hassas kargolar için boyut boyut tahta kutuları bile var.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
M** Kargoda çalışırken kargo aktarım merkezinde hiç bir kargoya aldırış etmeden atıyorduk bazıları yere düşüyordu. Ben Teknolojik cihazları kargoyla gönderirken dikkatli olun derim :) Birinde patlamış bir portakal çuvalının içersinden toz çıkmıştı. Müdahale etmemizin mümkün olmadığı söylendi tekrar paketlemiştik.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Ezilmicek şekilde bir karton kutuya koymak şart.

Tanıtılan ürün çok iyi çözüm olmuş.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
SDN'nin reklam alması ve reklam yapması elbette doğal. Ancak burada sadece reklam olsun diye hazırlanmış bir haber var. Yani reklam asıl amacın önüne geçmiş.

Haber içerik olarak reklam içeriyorsa bunu aynı zamanda "yönlendirme" haber olarakta kabul etmek mümkün. Zira haberde asıl amac bilgiyi aktarmakken, reklam değerini taşıyan bir haberde ise daha çok kullanılacak bilginin reklamı yapılan şirket üzerinden yerine getirlmesi hedeflenir.Örneğin bu haberde kişi kargoyla göndereceği bir elektronik cihazı paketlerken nelere dikkat edeceği yönünde bir bilgi akarılırken okuyucu/izleyici aynı zamanda "yönlendirilerek" bu hizmetin verdildiği firmaya müşteri kazılnılması hedeflenmştir. Böylelikle "haber salt bilgi vermeye yöneliktir" ilkesi geri plana atılmıştır.

Bu uygulama SDN'nin Makale, Değerlendirme vb. haberlerini okuyucu/izleyici gözünde daha az güvenilir yapacaktır.Zira okuyucu/izleyici içinde reklam barındıran bir haberi "reklam kaygısyıla" hazırlanmış bir haber olarak değerlendirebilir.

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
@braveheart.fb yazdıklarına katılıyorum. İçeriğin tamamı reklam ama bilgilendirme haber görüntüsü verilemeye çalışılmış... Kargo firması adı geçmeseydi içeriğin amacı yerinde olurdu...

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Komik bir reklam olmus. Bir bilisim sitesinin reklam icin yanlis bilgi vermesi ayip oldu zira HDDi kabarciklida olsa bir zarf icinde gondermek tavsiyesi turunun ilk ornegi oldu. Basit bir CD bile kutu icinde gonderilirken HDD gibi hassas bir parcayi buna koymak cik cik cik... Yakisik almadi. Birde haberin altina ekledigimiz benzer yorumlardaisinize gelmedigi icin yayinlanmadi gibi gorunuyor burdan. Dobra olmak lazim. Saygi bekliyorsaniz saygi gosterin...

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Gönderdiğim şehirde tanıdığım varsa otobüsle gönderiyorum kargomu. Muavin kardeşe cüzi bir bahşiş verdin mi gözü gibi bakıyor kargoya.
Kargo şirketlerinin eline düşen mal hakkaten MAL oluyor. Ne kadar pro. olmaya çalışsalar da özensiz işçilik var hepsinde.

Son mesajlar