Bu Hata Çıkıyor

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu Hata Çıkıyor Pc Ye Her Res Attığımda normal Açılıyor Pc 2,3 Saat Sonra (Belki Daha Kısa) Bu Hata Çıkıyor ne yapabilirim ?
Pcde bir Sorun Yok Herşey Normal gibi

qpmvd.png

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İyi bir antivirus kurup tam tarama yapın.
Sorun acaba windows güncelleme paketlerinden ( services pack - sp1/2) herhangi birini kurduktan sonramı oldu? Modifiye windows sürümümü kullanıyorsunuz?

Otomatik güncelleştirmeleri tamamen kapatın (hizmetlerden devredışı bırakın)
Bir süre kullanın aynı hata verilecekmi. Vermez ise tüm updatleri windowsun sitesinden parça parça indirip kendiniz kurun. Daha sonra otomatik güncelleştirmeleri açın ve size sormadan yüklememesini seçin.

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Pcye Format Attım Ondan Sonra Tüm güncellemeleri Yaptım Bu Hata başladı
Güncellemeyi Kapattım Şuan Bakalım Düzelecekmi Teşekkür Ederim Yardımınız İçin

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Rıca ederim. Çözüm olursa konuya geri dönüş yapınki, aynı hata ile karşılaşanlarında fikri olsun.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bana ramlarle alakalı gibi geldi.
başlat-çalıştıra MdSched.exe yaz enter
"şimdi yeniden başlat ve sorunları denetle" yi seç. belki ramler problemlidir.

eğer düzelmezse komut istemini (CMD) yönetici olarak başlat ve sfc -scannow komutunu ver.
hataları bulur düzeltir.

bence otomatik güncellemeleri kapatma. ancak:
sistemin windows 7. kb971033 güncellemesini kurma bence. kurulmuşsa da kaldır ve güncellemeler listesinden gizle. bu güncelleme windowsun orjinal sistemler de dahil korsanla ilgili sürekli uyarılar vermesini vs sağlıyor.

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
NGungor96 Sorun Donanımdan Değil Çünkü Olsaydı Daha Öncede Çıkardı Windows 7 Vardı Orjinal Sistem 8'e Geçtim Sonra Tekrar 7 ye Geçtim Bu Sorun Oldu Daha Önce yoktu Ram Testi Yaptım Bişey Bulunmadı Güncelleme Kaldırmaya Geldim Kb971033 Diye Bir Güncelleme Kurulmamış Zaten Tekrar Mı Format Atsam Acaba Olur mu
Birde Şu SFC ypaamıyorum Yönetici Olmasın Diyor

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kardeş Yeni Gördüm Yönetici Başlat Demişsin Biraz Bakar Körümdür
Yaptım Windows Bütünlülük İhlali Bulunmadı Dedi %100 Oldu Kapattım Bende
Ramlardada Bişey Yok Napayım ?

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
NGungor96 Sorun Donanımdan Değil Çünkü Olsaydı Daha Öncede Çıkardı Windows 7 Vardı Orjinal Sistem 8'e Geçtim Sonra Tekrar 7 ye Geçtim Bu Sorun Oldu Daha Önce yoktu Ram Testi Yaptım Bişey Bulunmadı Güncelleme Kaldırmaya Geldim Kb971033 Diye Bir Güncelleme Kurulmamış Zaten Tekrar Mı Format Atsam Acaba Olur mu
Birde Şu SFC ypaamıyorum Yönetici Olmasın Diyor

CMD.exe yi yönetici olarak çalıştır, sormaz

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
donanımsal değilse yazılımsaldır :)
kurduğun yazılımlardan birinde sorun olabilir.ama düşük bir ihtimal.

Başlat-çalıştır-regedit-HKEY_LOCAL_MACHINE-system-currentcontrolset-Control-windows
anahtarına git.
orda "errormode" diye bir anahtar var. onun değeri 0 ise 2 yap. tabi bu sorunun kaynağını çözmeyecektir. sadece hata almanı engeller bir şansını dene.
eğer hata çok sorun oluyorsa sfc dende bir şey çıkmadıysa daha yeni format atmışşın zaten. yine at.

iboiskin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Güncellemeyi Kapattım,Antivirüs Kurdum,Advanced System Care Filan Kurdum Virüs Buldu Bitane Antivirüs
Sonra Pc Ye Res Attım Düzeldi 4 Saattir Açık Pc Hata yok Ama Güncellemeyi Nasıl İndiricem Ben ?
Cevap Veren Herkese Teşekkürler :)

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Hocam güncellemeleri tekrar aç test et. Belki o virusten olabilir. İlk mesajımda yazdığım gibi ya virus ya güncelleme hatası idi sorun.

Güncellemeleri normal olarak yükle. Hala devam ederse tekrar kapat. Services pack kurman gerekebilir. Yada windowsu nerden indirdiysen başka bir tane gerekebilir. Tek tel el ile indirme zordur. Adcanced system care kullanabilirsin. Onunda kritik güncellemeleri tespit edip kurma özelliği var.