Bu Haber Cemaatin Gazetelerinde Yok!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

joker10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fethullah Gülen’in resmi sitesi Gülen hakkında yurtdışında yayınlanan haberlerin neredeyse tamamını sitesinden yayınlıyor. Ancak bu haberlerden bir tanesi var ki Gülen’in sitesinde önemine rağmen yer bulamadı. O haber Azerbaycan Resmi Devlet Gazetesi’nde 16 Mayıs 2009 tarihinde çıktı. Resmi gazete de çıkması Fethullah Gülen Cemaati hakkında Azerbaycan’ın Devlet görüşünün ne olduğunu da gösteriyor.

Haberin başlığı: “Today’s Zaman ve Onun Sahiplerinin Ermeni Sevgisi ve Azerbaycan’a Nefreti Nereden Kaynaklanıyor?”

Haberde Türkiye Ermenistan İlişkilerinin Azerbaycan’a etkilerinin bir değerlendirmesi yapıldı. Ardından ise gazete cemaatin yayın organı Zaman Gazetesi’ne çok ciddi bir suçlamada bulundu: “Anti Azerbaycan Kampanyası yapıyorlar”.
Gazete buna gerekçe olarak AKP Hükümeti ile Ermenistan ilişkilerin artması ile beraber Zaman gazetesi’nde çıkan Azerbaycan karşıtı yayınları gösterdi. Azerbaycan Resmi Gazetesi’nin yazdığına göre Zaman gazetesi sistemli bir şekilde Azerbaycan’da demokrasi olmadığını, diktatörlük olduğunu sürekli propaganda ediyordu. Ayrıca Azerbaycan Gazetesi, Zaman’ın Avrupa Birliği’nin Azerbaycan’da ki antidemokratik duruma müdahalede bulunacağı iddialarına “Azerbaycan’da demokrasi var” diye cevap verdi. Gazete tüm seçimlerin Azerbaycan’da açık olduğunu yazdı.

Azerbaycan Gazetesi, cemaatin kurumlarının Azerbaycan’da engellenmemesine rağmen, bu haberlerin çıkmasını Zaman’ın Ermenistan lobisinin tesiri altında haber yapmasına bağladı. Gazete “bize şirketleri ile gelip, bizden para kazanıp Ermeniler’e çalışan bu şebeke bu yayınlarına devam ederse gerekli cevabı bulur” diye yazdı.

Cemaate şu ağır ifadeler ile seslendi: “Azerbaycan’ı açık şekilde Afrika ülkelerinden aşağı seviyede gören Today’s Zaman Gazetesi ve onun rehberleri, ideologları, bu sersem ve esassız iddialarının sonucunu anlamalı ve ders çıkarmalıdırlar” diyerek cemaate aba altından sopa gösterdi.
Zaman Gazetesini “azgın” gibi sayısız ifadeler ile tanımlayan Azerbaycan Gazetesi, Zaman Gazetesi’ni dezenformasyondan vazgeçmeye çağırdı.

Kaynak

Azerbaycan Devlet Gazetesi Kaynağı

http://www.azerbaijan-news.az/index.php?Lng=aze&year=2009&Pid=3680

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
neden açtığın konulara hiç yorum yazılımıyor hiç dikkat ettinmi ?
çünkü açtığın konular bilgi vermek veya önemli bir konuyu tartışmaya açmak için değil polemik yaratmak için.
bende sevmiyorum fethullahçıları ama senin hemen her konuda başlattığın polemikler görüntü kirliliği gibi olmaya başladı. sanki millleti bıktırıp kaçırmaya çalışıyon.
biraz saygı lütfen.
saygılar.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ben bugüne kadar zaman gazetesinde böyle sıcağı sıcağına bir azerbaycan karşıtlığı görmedim o yüzden inanmıyorum da

ooppss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaman gazetesi önceden gerçekten saygı duyulan,siyasete bulaşmayan
cemaatin olmasına rağmen her kesim tarafından mesafeli ağır duruşu takdir edilen (siyasal islamcılar hariç;onlar pısırıklıkla suçluyordu) bir fikir gazetesiydi..
ama akp iktidarından sonra niyeyse zaman ve stv bence kendilerini komik duruma düşürdüler..taraflı biçimde haber yapmaya başladılar.

eğer ki yukarıdaki söylenen tavır doğruysa ve sırf akp ye yalakalık olsun diye bu tarz haberler yapmışlarsa artık söyleyecek bişey bulamıyorum...yazık..

joker10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
neden açtığın konulara hiç yorum yazılımıyor hiç dikkat ettinmi ?
çünkü açtığın konular bilgi vermek veya önemli bir konuyu tartışmaya açmak için değil polemik yaratmak için.
bende sevmiyorum fethullahçıları ama senin hemen her konuda başlattığın polemikler görüntü kirliliği gibi olmaya başladı. sanki millleti bıktırıp kaçırmaya çalışıyon.
biraz saygı lütfen.
saygılar.

Bilgi vermiyorum öylemi ? Siz öyle düşünün , tek taraflı bilgi almaya alışmışsınız o yüzden aykırı birini görünce biraz rahatsız oldunuz galiba ,
ben kurallara uyduğum sürece bu forumda istediğim gibi davranabilirim.
Teşekkürler eleştiriniz için...

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bu odatv nedir bu arkadaşımız sık sık burdan alıntı yapıyorda devamlı saldırgan bi tutum içinde cemaatci değilim ama devamlı bi kesime baz alarak haber yapan bi site bi güvenilirliğide yok
anlam veremedim doğrusu..

by efsane

Emektar
Emektar
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,135
arkadaşlar birincisi sdn bizimmiş gibi davranmayalım

ikincisi ortada tartışacak bir konu yokken sırf msj sayımız artsın diye polemik yaratmayalım

türkiye demokratik bir ülke sdn demokratik bir forum:)

herkes düşündüğünü (delilleriyle) ifade edebilir;)

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Bilgi vermiyorum öylemi ? Siz öyle düşünün , tek taraflı bilgi almaya alışmışsınız o yüzden aykırı birini görünce biraz rahatsız oldunuz galiba ,
ben kurallara uyduğum sürece bu forumda istediğim gibi davranabilirim.
Teşekkürler eleştiriniz için...
Davranabilirsin tabii, biz de arada sırada sana aynaya bakma fırsatı sağlarız. Kendini aynada görünce de hoşuna gidiyormu bilmem... Yani sana senin bize davrandığın gibi davranırız. Sağa sola saldırır, karalar, polemik yapmaya çalışır, iftiralar atarız senin o "Kutsal" ve "Dokunulmaz" ddeğerlerine... Bakalım o zaman Eşşeğin canı yanıyomu, ve yanıyosa atı geçiyomu...Ne kadar konu açarsan aç, sana cevap verebilecek en az bir kişi bulunur burada. O yüzden senin amacın açık, kuyuya taş atıyorsun, sonra geriye çekilip "Kör Döğüşü" izliyorsun. Sana ve felsefesini paylaştığın kitleye "Hidayet" diliyorum.

joker10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Davranabilirsin tabii, biz de arada sırada sana aynaya bakma fırsatı sağlarız. Kendini aynada görünce de hoşuna gidiyormu bilmem... Yani sana senin bize davrandığın gibi davranırız. Sağa sola saldırır, karalar, polemik yapmaya çalışır, iftiralar atarız senin o "Kutsal" ve "Dokunulmaz" ddeğerlerine... Bakalım o zaman Eşşeğin canı yanıyomu, ve yanıyosa atı geçiyomu...Ne kadar konu açarsan aç, sana cevap verebilecek en az bir kişi bulunur burada. O yüzden senin amacın açık, kuyuya taş atıyorsun, sonra geriye çekilip "Kör Döğüşü" izliyorsun. Sana ve felsefesini paylaştığın kitleye "Hidayet" diliyorum.

Vallahi bu anlatıkların tam olarak bu forumda boş buldukça sizin gibi düşünenlerin yaptıkları şeyler :tt2:
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarmışlar zaten.

Ya Arkadaşım haberi oku oku oku oku yüz kere oku

Azerbaycan Devlet Gazetesinden çıkmış bir haber bu ben yazmadım bu haberi

Bu haber hiçbir haber kuruluşunda yer almadı, şu an varmıdır bilmiyorum haber kuruluşlarında , dün yoktu.

O yüzden beni eleştireceksen , öyle ezberlenmiş , klişse sözlerlere eleştirme

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0

ne zaman biri damarınıza bassa anca hidayet dilersiniz zaten. hatta allah ıslah etsin di mi? siyasal islamcı ya da cemaat üyesi değiliz ya biz. rabbime sordum türkiye'de kal ne işin var dedi.

joker10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynı hidayeti bende onlara diliyorum :) Hepsi kendine müslüman

By-Chost

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Türkün Türkten başka dostu yoktur... Azerbaycan veya ermenistan hepsi hikaye.. herkes kendi çıkarları doğrultusunda bize sırtına dönebilecek kapasitede...

serious

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar bence kimse kimsenin gazına gelip de burda kendini yukarılara çıkarıp da kendisinin hiç ihtiyacı yokmuş gibi karşıya saldırır bi şekilde hidatet dilemesin bunun da bir adabı var. Hepimizin ihtiyacı var hidayete. Kimse ne kendine, ne de peşinden gittiği (bazıları için sürüklendiği hatta) kişilere güvenmesin. Yarın mahşerde yalnız olacağız değil mi??
Ayrıca joker10 tarafsız bi şekilde aktarma yapmış bir nevi, kaynak da açık. Birilerinin hoşuna gitmese de bu cemaat -mi desem ne desem- insanların kafasında bunun ghibi yüzlerce soru işareti bırakıyor. Ve buraya mensup olan kişilerden hiçkimse kalkıp bu soru işaretlerinin cevabını vermiyor. Bizler gibi soru soranlara da Allah seni ıslah etsin deniyor. Ne diyim Amin cümlemizi inş.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Adamlar karabağ'da çözüm istemiyorlar. Türkiye'nin bunun çözeceğinden korkup attılar kendilerini Putin'in kucağına. Tayyib gittide ellerinden bahanelerini aldı. İç piyasada siyasal malzeme olarak kullanıyorlar bunları Azeriler. O deilde, ermenistan karabağı işgal ederken armut mu topluyordunuz, niye savunamadınız topraklarınızı? Türkiye niye uyuyordu? Niye kimse sormuyor omurgasız siyasetçimiz demirle bunları? Ermenistan deperminde bir gecede gönderilen tonlarca buğdayların içinde silah çıktığından niye kimse bahsetmiyor?

Ülkede bir dünya problem var. Kimse dokunmuyor. Tayyib çözemeye başladı ya panikledirler. Bu çözümsüzlüklerden otlanan çok kesim var ülkede. Bunu görmek gerek...

ferdi35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bence kimse kimsenin gazına gelip de burda kendini yukarılara çıkarıp da kendisinin hiç ihtiyacı yokmuş gibi karşıya saldırır bi şekilde hidatet dilemesin bunun da bir adabı var. Hepimizin ihtiyacı var hidayete. Kimse ne kendine, ne de peşinden gittiği (bazıları için sürüklendiği hatta) kişilere güvenmesin. Yarın mahşerde yalnız olacağız değil mi??
Ayrıca joker10 tarafsız bi şekilde aktarma yapmış bir nevi, kaynak da açık. Birilerinin hoşuna gitmese de bu cemaat -mi desem ne desem- insanların kafasında bunun ghibi yüzlerce soru işareti bırakıyor. Ve buraya mensup olan kişilerden hiçkimse kalkıp bu soru işaretlerinin cevabını vermiyor. Bizler gibi soru soranlara da Allah seni ıslah etsin deniyor. Ne diyim Amin cümlemizi inş.
Neyin cevabını verelim?
Azerbaycan dediyse kötüdür mü yani veya herhangi bir devlet.Ne önemi var isteyen istediğini desin?Allah'ın kitabı neymiş biz ona bakarız... ne alıp vermediğiniz var madem cemaatle?Cemaatin dediğiyle Allah'ın dediği çakıyosa o zaman gelin sorun.Yoksa azerbaycan yasaklamış,Türkiye hükümeti yasaklamış boş şeyler bunlar.Selametle kalın...

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bu konu tamamen polemik için açılmış bi konu lütfen cevap vermeyilim hangi görüşte olursanız olun !.

serious

Asistan
Reaksiyon puanı
2
aynen dediğin gibi selametle kal kardeş. Yolun ayrı yolum ayrı. Allah'ın dediklerini sizin cemaatinizinkilerle karşılaştırmam bile. Ne de olsa sizin özgün değerleriniz var.
Senin sindirdiklerini ben sindirmiyorsam bana Allah size hidayet versin, Allah sizi ıslah etsin gibi güzel temennilerde bulunma yeter!!!

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu siyaset sürdükçe tayyibin gücü yetmez ne karabağ ne kıbrıs ne ırak çözülür

consept06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adamlar karabağ'da çözüm istemiyorlar. Türkiye'nin bunun çözeceğinden korkup attılar kendilerini Putin'in kucağına. Tayyib gittide ellerinden bahanelerini aldı. İç piyasada siyasal malzeme olarak kullanıyorlar bunları Azeriler. O deilde, ermenistan karabağı işgal ederken armut mu topluyordunuz, niye savunamadınız topraklarınızı? Türkiye niye uyuyordu? Niye kimse sormuyor omurgasız siyasetçimiz demirle bunları? Ermenistan deperminde bir gecede gönderilen tonlarca buğdayların içinde silah çıktığından niye kimse bahsetmiyor?

Ülkede bir dünya problem var. Kimse dokunmuyor. Tayyib çözemeye başladı ya panikledirler. Bu çözümsüzlüklerden otlanan çok kesim var ülkede. Bunu görmek gerek...
ya bilader bilerekmi yazıyosun yoksa daha orta okuldamısın bune mantık bilader kıbrısta tada çözümü türkler istemiyo demi hala anlamadınız değilmi damarında türk kanı akan insanların devletleri ile hiristo bir devletin 1000 sorunu olsa 999 nda türk haklı olsa sadece 1 nde diğer hiristo devlet haklı olsa. yinede hiristo emperyalist devletler kendi dinlerinden olanın hakkı için mücadele eder doğanın gereğide budur normal olarak; bizde nedense bu olay tam tersi oluyo bide ümmetçilikten bahsederler ne kadar yalan fos bi kavram olduğuda ortaya çıkıyo son olarak bakıyorumda artık müslümanlarda haklı haksız çok takmıyo kim güçlüyse bir çırpıda ondan taraf oluyo
ya bu dünyada herkez herkezi kandırıda hani hesap günü kim allahı kandırabilrki hesap günü çok gülücem ben iki yüzlülere hadi kendinize iyi bakın

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer böyle birşey varsa hesabını Allah'a vereceklerdir.

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Aramıza kin ve nifak tohumları ekmeye çalışanlara fırsat vermeyin.

GençAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilader sen kendin çal kendin oyna...bu haberler boş safsata biz görüyoruz doğruları;)

Turab Garip

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Cepheleştirin milleti, ondan sonra da "eyvah ülke bölünüyor" diye hayıflanın. :) Adam "ben fethullahçıları sevmem" diyor üstelik hem ismi küçük harfle yazıp hem de alaycı ifade kullanıyor, siz ise adama "fethullahçı" diyorsunuz. Bugün sizi eleştiren herkesi "fethullahçı, akpci, dinci" diye aynı gruba atıyorsunuz, onlar da sizi "dinsiz, ergenekoncu" vs diye.

Bu yakında dinecek, ama sizin sandığınız gibi değil.

mcmhammer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
joker10 vermiş haberi göstermiş kaynağı. Eleştirenleri anlamıyorum. Onlarda beni anlamaz zaten. Burda eleştireceğiniz şey joker10 değil haberdir. Azerbeycan rahatsız olmuş resmi olarak açıklamış. Joker10 da buraya taşımış.
Siz neden rahatsız oldunuz???

Turab Garip

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
175
joker10 vermiş haberi göstermiş kaynağı. Eleştirenleri anlamıyorum. Onlarda beni anlamaz zaten. Burda eleştireceğiniz şey joker10 değil haberdir. Azerbeycan rahatsız olmuş resmi olarak açıklamış. Joker10 da buraya taşımış.
Siz neden rahatsız oldunuz???

Müsade et de idrak edemediğin şeyi ben söyleyeyim; Joker buraya Azerbeycan'ın resmi haberini koymamış, birisinin yaptığı "yorum"u koymuş. Bu da dindar herkese terörist muamelesi yapan bir siteden alıntılanmış bir "yorum-haber"

mkercin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cemaatin TÜRKİYE yararina ve TÜRK lük yararina çalışmadığı tam tersi ümmetçilik cemaatçilik için çalıştıkları ortada.bırakin siz yabancı ülkelerde türkçe öğretiyorlar demelerine.açtıkları yaralar ortada.

Azerbeycan i bile bu noktaya getirdilerse vay halimize derim.

Zaten hoca yakında bi islam - hiristiyan sentezi atacak ortaya az kaldi.

o zaman hiristiyan ermeni ler bizim ümmetimizden cemaatimizden olacak kardeş olacağiz.

Türk lük neki koskoca cemaatçilik varken.

zarha6155

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki zamanda Azerbaycan hakkında yazılanlar yalan mı? Diktatörlük değilmi Azerbaycan.
Şu an ki lider kimin oğlu nasıl başbakan oldu?
Toprakları işgal altında bunlar napıyor hiç bir şey sadece ağlıyorlar.
Allah Fethullah gülen gibi vatanseverlerden ve müslümanlardan de razı olsun.
Sizler Türkçeyi yozlaştırıp ingilizce haline gerirken adam, Elin gavuruna istiklal marşını ezberletiyor.Her ne kadar yabancılara istiklal marşımızın öğretilmesini yanlış bulsam da.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Peki zamanda Azerbaycan hakkında yazılanlar yalan mı? Diktatörlük değilmi Azerbaycan.
Allah Fethullah gülen gibi vatanseverlerden ve müslümanlardan de razı olsun.
Sizler Türkçeyi yozlaştırıp ingilizce haline gerirken adam, Elin gavuruna istiklal marşını ezberletiyor.Her ne kadar yabancılara istiklal marşımızın öğretilmesini yanlış bulsam da.
amin, fethullah hocamızın değerini bilen yok ama zamanında hocanın değerini çok geç anlıyacaklar.

Turab Garip

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
175

Bunlar da biraz bizim "sayemizde". Çünkü Türkiye Kurtuluş Savaşı döneminde Azerbaycan'a "siz hazırlığınızı yapın, Ruslardan kurtulun sizinle birlik olacağız" dedik, ama Ruslara da "Azerbaycan'ı alın sizin olsun, onun yerine bize silah ve para verin" dedik. Şimdi de Azerbaycan'ı diktatörlük vb gibi şeylerle suçlamaya hakkımız yok dolayısıyla. Onları zamanında Musul gibi sattık..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...