Bu gün çok duygusalım...Kötü bir gün

Bu konuyu okuyanlar

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu gün çok kötü bir gündü... En azından benim için.Kendimden en emin olduğum sınavda en önemli rakibimi geçemedim.
Programlama dersinde sınıfın en iyi iki isminden birisiydim.İlk sınavda 100 alamadım.Peki o Arkadaşım kaç aldı? 100! Sınavı 15 dk da bitirdiğimde öğretmenimin sırtımı sıvazlaması... O an değişilmez diğer hiçbir ana.Ama 100 alamadım!İkinci sınavda daha ümitle girdik ilk soru ikinci soru üçüncü program dördüncü program ardı ardına diziliyordu... O an bir soru geldi...O Bir kod sordu öğretmene.Sevinmek ile umursamamak arasında kaldım.Nede olsa ben o soruyu yapmıştım... Bekle beni 100! Tabii öğretmenimizin cevap vermeyeceğini düşünerek haklı bir ümitle devam ettim.Öğretmen konuşmaya başladığında ...
.....Öğretmen konuşmaya başladığında cevabı verdi!Tam üzülmekle umursamamak arasında kalmışken O da ne ? dokuzuncu programda ki komut... Yok yok yok Aklımın en icra köşesinde arasam da yok.
Hemen bir moral bozukluğu...
O an toparlandım soruyu atlayarak son programı yazıyordum.Ama içimde bir korku ile
.Nede olsa dokuzuncu soruyu yapamayacaktım...Bir an durdum ve ...

devamını yazmaya gönlüm el vermedi :( Ama yazacağım..

Amanda

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Herşey sınav gibi olsa keşke ... Çalışır düzeltirsin çaresi var en azından :)

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
mesele çalışıp düzeltmek değil , Mesele o sınavdan 100 almaktı 96 değil.Biraz gurur karizma vs vs meselesi oldu diyebilirim :)

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Kardeşim hırs insanı başarıya götürür lakin fazlası felakete bu kadar niye taktınki bir dahaki sefere sen geçersin dert ettiğin şeye bak :)

Amanda

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
mesele çalışıp düzeltmek değil , Mesele o sınavdan 100 almaktı 96 değil.Biraz gurur karizma vs vs meselesi oldu diyebilirim :)
Gerçekten garipsin bunu mu taktın kafaya gün boyunca yani ? :) Kaçıncı sınıfsın ki?

XAFER37

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bu kadar takma ya boşver sen başarılısın kedi başarına bak yeter ama haklısın bazen böyle insanlar çıkıyo ben yüz aldım sen alamadın falan diyo belki öyle bişeydir ama genede çok hırslanma bence.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
en iyiler her zaman yanlış yapar unutma bunu ileride lazım olucak ;) hırslı bir delikanlısın ama en iyi olmaya çalışma en doğru olmaya çalış ;)

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ve aklıma o an öğretmene sormak geldi.O sordu neden ben sormayayım? Beni ne tutuyor..Belkide sınava girerken öğretm​enin sözleri.."Bu sefer 100 aldığını göreyim." Evet devam o soruyu yapacaktım.Kontrol F9 Kontrol F9 Kontrol F9 Kontrol F9 ... Olmuyor! Nerede hata yapıyorum ? Artık zaman daralıyor son 20 dk ya girmiştik bile.O an bir yere varamayacağımı anladım.Ve sonu öğretmene sormakta buldum.Hocam... Öğretmen yaklaştı yaklaştı 1. 2. 3. 4... 10. kontrol etti.Sorumu sordum sadece komut sordum.Umutlandım Evet rahatladım da! Bir anda öğretmen arkasını döndü ve devam etti...Tek bir söz yok ? Artık programcı refleksi diyelim aklıma komutu uzun uzun gerçekleştirmek geldi ama nasıl ? Altından girdim üstünden çıktım derken sınavı bitmişti.. Öğretmene verdi devam etti.Ben? Ben ne yapıyordum.Sadece boş bir uğraş... komutu unuttuğumu fark ettiğimde zaten kararsızken öğretmenin bir tek kelime etmemesi yıkmışken ... Son bir gayret bir şeyler yaparken aklıma en başta unuttuğum bir komutu aklıma getirmek için çağresizce harcadığım zaman geldi.Neden o kadar zaman harcadım.Oysa hemen alternatif bir yol arasaydım belkide o soruyu yapmış olarak sınavdan ayrılacaktım...

--- Mesaj Güncellendi ---

en iyi olmaya çalışma en doğru olmaya çalış

Bu sözü hiç unutmam...Gerçekten güzel bir söz.Umarım aklımdan hiç çıkmaz.Hırsıma yenik düşmem ?

--- Mesaj Güncellendi ---

Aslında bu dersin ilk sınavında ilk defa bu dersle tanıştığımda 20 almasaydım o sınavdan 20 alıp hırs yapmasaydım şimdi bu durumlara zor gelirdim.ilk sınav 20 ikinci sınav 95 ilk sınav sınıf sonuncusu ikinci sınav (kendime hedef koyup hırs yaptıktan sonra) sınıf birinciliği.:) Birazda kendime moral vereyim :)

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bilgisayar sınavlarında ben de çok kasarım ve çoğunlukla en yüksek puanı alırım, başarmak güzel birşey, o övgüleri almak güzel birşey, sen kendi doğrunu yapmaya devam et o yaptı ben de yapayım diye düşünme senin de kendi hayatın var kendi değerlerin var ilk önce onlar gelsin unutma.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
gerçekten bu konuyu açma nedenim böyle yorumlar içindi :) biraz hayatımı şekillendirmem lazım daha yolun başındayım.Benden tecrübeli çok kişi var yorum bekliyorum :) Başarmak güzel kim ne derse desin tüm çabalara dğeiyor...

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
başarmak için ne gerekiyorsa yapmalısın. savaşta herşey mübahtır ve bu da senin hayatınla olan bir savaş. o sınavlar o kadar basit değil. ileriki hayatını çok etkiliyor. osınavlarda ne kadar ısrarcıysan nasıl o süreyi sonuna kadar kullanıp doğru olanı bulmaya çalışıyorsan hayat ta bu şekilde sadece bu süre biraz uzun ygs ye gireceğimiz zaman mat1 hocamız şunu demişti "ygs 3 saat olsa ful çıkarır mısın?" hakkaten çıkarırdık sadece durup düşünmek gerekiyor bazen "hiç durmamak için mola verin" (üstün dökmen) ; yani bi dur soluk al bazı şeyleri zamanın akışına bırak bu bahsettiğim doğru olmaya çalışmak... zaman çok önemli bir faktör zamanı kullanmayı öğren hem gün içinde bir yerlere yetişmen gerektiğinde vs hem ilişkilerinde birine birşey söylerken 1 kere değil 3 kere değil 5 kere 7 kere tart ve doğru olduğuna inandığın şeyi yap bu şekilde hiç pişmanlık duymazsın. insanları kır, onlara kötü sözler söylei, mutlaka bir kişi hakkında ne düşünüyorsan dile getir ama zaman koşulunu unutmamak kaydıyla yaptığın şey ancak zamanında yapıldıysa doğrudur. yaz; okuduğun düşündüğün hayal ettiğin herşeyi yaz şuanda saçma düşündüğün şeyler ileride bir ilham kaynağı olabilir. her anını öğrenerek geçir facete boş boş muhabbet edip oraya buraya bişeyler yazıp dışarıda sokakta hayta hayta sürtüp birşey geçmez eline, daha çok kaybettirir sana. dil en önemli işlevidir insanın hatta yaşayan her canlının diyebiliriz. çünkü en etkili iletişim yolu, sözcükler olmadan yaşayamayız. şimdilik bu kadar yeter diye umuyorum :)

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
başarmak için ne gerekiyorsa yapmalısın. savaşta herşey mübahtır ve bu da senin hayatınla olan bir savaş. o sınavlar o kadar basit değil. ileriki hayatını çok etkiliyor. osınavlarda ne kadar ısrarcıysan nasıl o süreyi sonuna kadar kullanıp doğru olanı bulmaya çalışıyorsan hayat ta bu şekilde sadece bu süre biraz uzun ygs ye gireceğimiz zaman mat1 hocamız şunu demişti "ygs 3 saat olsa ful çıkarır mısın?" hakkaten çıkarırdık sadece durup düşünmek gerekiyor bazen "hiç durmamak için mola verin" (üstün dökmen) ; yani bi dur soluk al bazı şeyleri zamanın akışına bırak bu bahsettiğim doğru olmaya çalışmak... zaman çok önemli bir faktör zamanı kullanmayı öğren hem gün içinde bir yerlere yetişmen gerektiğinde vs hem ilişkilerinde birine birşey söylerken 1 kere değil 3 kere değil 5 kere 7 kere tart ve doğru olduğuna inandığın şeyi yap bu şekilde hiç pişmanlık duymazsın. insanları kır, onlara kötü sözler söylei, mutlaka bir kişi hakkında ne düşünüyorsan dile getir ama zaman koşulunu unutmamak kaydıyla yaptığın şey ancak zamanında yapıldıysa doğrudur. yaz; okuduğun düşündüğün hayal ettiğin herşeyi yaz şuanda saçma düşündüğün şeyler ileride bir ilham kaynağı olabilir. her anını öğrenerek geçir facete boş boş muhabbet edip oraya buraya bişeyler yazıp dışarıda sokakta hayta hayta sürtüp birşey geçmez eline, daha çok kaybettirir sana. dil en önemli işlevidir insanın hatta yaşayan her canlının diyebiliriz. çünkü en etkili iletişim yolu, sözcükler olmadan yaşayamayız. şimdilik bu kadar yeter diye umuyorum :)
Bilmediğimiz ne yönlerin varmış senin hocam ellerin dert görmesin :)

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Bilmediğimiz ne yönlerin varmış senin hocam ellerin dert görmesin :)
eyvallah
ayrıca nedense beni kimse doğru dürüst tanıyamıyor aslında bir insanı tanımak için 2-3 cümlelik bir konuşma ve ses tonundaki o hassaslık yeterli bence :D ilk görüşte noktayı koyarım ben :D

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0

evet çok güzeldi soluksuz okumak denirya belkide bu metin içindir? :))

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
hırslı olmanız güzel bir şey de çok yanlış yoldasınız diyorum ben.apaçık ortada kimse de söylememiş.
neden bütün başarıyı o arkadaşı geçmekle bulduğunu düşünüyorsun ki ?
bunun aynısını lise hayatımda denedim beni geçmeye çalışan arkadaşım vardı her şeyini bana endekslemiş :) umursayan kim ? nitekim son zamanlarda ben boşlayınca geçmişti.ama aldığım puan yada yaptığım şeyler benim geçmeme yeterliydi ve yeterli gördüğüm seviyedeydi.
başarı için çalışma sadece çok çalış başarı seni bulur.
şimdi o arkadaşım Türkçe öğretmenliği okuyor bense bankacılık eee..! nereden nereye bi hiç uğruna yarışmış. :)

Fecr-i Turan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
18 ime girdiğim an internete 18 yaş sınırı getirme fikrini destekleyeceğim :)

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bu nereden çıktı şimdi [MENTION=264444]Fecr-i Turan[/MENTION] :D :D ama bende destekliyorum internete 18 yaş sınırı koymayı.. xd

Son mesajlar