Bu devirde ne okunmalı

Bu konuyu okuyanlar

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Merhaba dostlar
Yakın bir tanıdığımın oğlu meslek seçimi yapacak lise 3 yani üniversite yaklaşıyor ama malum türkiye şartları kendisi ne okuyacagını bilmiyor bu devirde ev geçirdirmek için minimum 4 5 milyar alman gerek belki eşin bile çalışmak durumunda kalıyor vaziyet böyle.. sizin önerileriniz nelerdir? Ben kendisine yazılım mühendisliği ve insan kaynakları önerdim baktım da bazi yerlerden maaşları eley iyiymiş. Tabi nerden mezun olduğna göre değişir ama bilfiniz varsa önerilerinize acığız

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Maaş sektöre göre belli olmuyor. Is kişide biter. 2000 yada 5000 alan yazılım mühendisi var. 2000 yada 5000 alan muhasebeci de var.

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Maaş sektöre göre belli olmuyor. Is kişide biter. 2000 yada 5000 alan yazılım mühendisi var. 2000 yada 5000 alan muhasebeci de var.
Dediğinize katılıyorum. Önemlisi nerden mezun olduğu aslında koç dan mezun olanla şırnaktan mezun olan bir olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaş ne istiyorsan o alana yönelsin. Bu aladan para var gibi yorum yapmak pek mantıklı olmaz. İnsan ne kadar para kazanırsa kazansın sevmediği mesleği yaparsa mutlu olamaz.
Evet lakin bu devirde sevdiğin isi yapamıyorsun mutlaka bir engel çıkıyor misal ben besyo bitirdim nereye gitsem.maximum 3milyae veriyorlar o paeayla ev gecinilmez mesela yeniden okumayi planliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Işletme, kamu yönetimi okusun
Yorumunuz için sağolun bir araştırma yapabiliriz

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Şahsen her meslekte eğer kaliteli bir üni. çıkarsa para var. Ama rahat yaşaması da önemli o yüzden istediğini yapsın.