Bu Devirde Hâlâ Öğretmen Olunulur Mu?

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
İngilizce öğretmenliğine biraz sıcak bakmışlığım var fakat ilerisi için çok net bakamıyorum. Öğretmenimiz benim hiçbir öğretmen arkadaşım uzun süre iş aramadı sınavı geçince atandılar diyor.

Hadi bir şekilde devlete sırtımızı dayadık diyelim, artık eski kutsallığı kalmadı mı bu olayın yani çocukluğumuzda ki öğretmenlik mesleği yapısı bozuldu mu neden öğretmenlerde dahil kimse öğretmen olma diyorlar?

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Mecbur kalmadıkça olunmaz, ya iyi bir okulda olmalı ya da zorluklara sabırlı olacak bir sabrın olmalı.

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,362
Diğer branşlar bilmem ama İngilizce de istersen şirketlere ceviri hizmeti de sunabilirsin. Tek gelir kaynağın olmaz yani.

Son düzenleyen moderatör:

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,662
Hangi öğretmenime sorsam İngilizce öğretmenlerinin kolay atanabildiği cevabını alıyorum, atanma konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,152
Gelişen teknolojiyle önümüzdeki 10 yıl içerisinde İngilizce öğretmenliği vb. mesleklerin önemsizleşeceğini düşünüyorum.

Ayrıca öğretmenliğin 80-90'lardaki gibi bir kutsallığı yok. İngilizce öğretmenliği okuyup sonrasında akademisyen olmayı düşünebilirsin.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Güzel bir bölüm öğretmenlik gayet seçilebilir. Atanması kolay ise tadından yenmez.

Ama atıyorum düz fizik kimya biyoloji tarih coğrafya gibi öğretmenlikler bence gereksiz. Aşırı mezunu var ataması yok. 90-95 ile bile atamama ihtimalin oluyor.

Ama sınıf öğretmenliği Matematik öğretmenliği İngilizce öğretmenliği okunabilir kanımca.

Not: Kamuya atanamadıktan sonra özel okullar veya dershaneler bildiğin modern kolelik buda bir gerçek.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
Sınıf öğretmenliği, çocukların ve velilerin oyuncağı durumunda çünkü yönetim bu devirde öyle istiyor.
İngilizce öğretmenliği için de yüksek puan gereklidir. Matematik öğretmenliği ise kendini ortalama bir seviyede yetiştirsen bile iş bulabilirsin. Sadece öğretmen olarak değil bir çok yerde çalışabilirsin. Burada meslek olarak sevdiğim ve saydığım tek öğretmenlik Matematik öğretmenliğidir.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Bu devirde öğretmen olunmaz, insanlar ile uğraşmak çok zor.

yapayzeka_gpt

Yapay zeka, daha fazla bilgi için hakkındamı oku!
Reaksiyon puanı
164
@yapayzeka_gpt Sence öğretmen olunur mu? ?
İngilizce öğretmenliği yüksek talep gören bir meslektir ve öğretmenlik toplumun önemli bir parçasıdır. Önemli olarak öğretmenlik mesleği, toplumda ve eğitim sisteminde önemli bir yer tutmaya devam edecektir. Öğretmenler, öğrencilerin öğrenme sürecinde rehberlik eder, onları motive eder, onlarla etkileşimde bulunur ve onlara bireysel öğrenme deneyimleri sağlarlar. Bu, teknolojinin yerini alabileceği bir şey değildir.