Bu bilgisayarla Mac takas olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

whoave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Elimde bir bilgisayar var;

• Anakart ASUS H81M-K
  • Ekran kartı AMD R7 240 4GB
  • Ses sürücü ALC887
  • Ram Miktarı 8GB
  • Ethernet Kartı RTL8168G/8111G
  • İşlemci Intel® Core™ i7 4790 3.6Ghz
  • 1TB harddisk + 120 GB SSD
+ olarak 1 adet de casper 18.5 inç monitör var led hoparörlü.

Bilgisayarımın tek kusuru, ön paneli (kasayı çalıştırdığımız düğmelerin olduğu panel) bozuldu, pc açma düğmesi biraz içine çöktü. Tek sıkıntı bu, başka bir kasa bulup şuanki dış kasayla değiştirsem hiç bir problemi yok.

Ama ben MAC kullanmak istiyorum.

Önyüz yazılımcısıyım (frontend yazılımcı) ve izlediğim videolarda hep mac kullanıyorlar, görüntü olarak akıcılık olarak hayran kalıyorum.

Bu bilgisayar ile mac takas eden olur mu?

Olursa hangi versiyonu ile olur, ona göre letgo vb. yerlerden insanlara teklif ederken mantıksız teklifler sunmak istemem.

Sizce mantıklı birşey yapmış olur muyum?

PC'ne hackintosh kur demeyin çünkü beceremiyorum, yaklaşık 5-10 kere denedim olmuyor, sürekli birşeyi tanıtamıyorum, ya ekran kartı tanınıyor ses tanınmıyor, ya ses tanınıyor ethernet tanınmıyor, aslında uzmanlar bilgisayarın tam uyumlu diyorlar ama ben beceremedim.

Teşekkürler.

whoave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
sanmam ama belki bir kaç sene önceki Modellerle takas eden olabilir (2017 öncesi)
Çokmu verimsiz olur onlar? hiçbir oyun oynamıyorum, çok nadiren Lol oynuyorum bazen.
Sadece iki beklentim var bilgisayardan;
- Programları (visual studio, visual studio code ve phpstorm) hızlı ve aynı anda açabilsin.
- Ara kablo yardımıyla bir monitör bağlayabileyim.

Bu kadar.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Dediğin konularda sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ve Macbook 2012den itibaren tüm modeller gayet hızlı bende şahsen Mac hayranıyım hız konusunda Ama sana yeterli olacaktır ben intel hd 500 ile C ve android studio(Kotlin) öğrendim biraz ilerletebildim sana 2016 modeli vb. yeterli olacaktır ama tabi takas edecek birini bulursan.

whoave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dediğin konularda sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ve Macbook 2012den itibaren tüm modeller gayet hızlı bende şahsen Mac hayranıyım hız konusunda Ama sana yeterli olacaktır ben intel hd 500 ile C ve android studio(Kotlin) öğrendim biraz ilerletebildim sana 2016 modeli vb. yeterli olacaktır ama tabi takas edecek birini bulursan.
Hocam açıkcası mac konusunda 0 bilgim var diyebilirim, tam olarak hedef alacağım anahtar kelime ne olmalı? macbook, air falan birüsü tipi var heralde, ben tam olarak ne yazarak bakmalıyım pazarda 'mac 2016' mı?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Hocam açıkcası mac konusunda 0 bilgim var diyebilirim, tam olarak hedef alacağım anahtar kelime ne olmalı? macbook, air falan birüsü tipi var heralde, ben tam olarak ne yazarak bakmalıyım pazarda 'mac 2016' mı?
Macbook air yaz 2016 senesi ve o civarlarda olan modellere bak ama şuna dikkat et sahibinden.com gibi sitelerde Takas seçeneği var orada takas yapılır yazıyorsa takas edebiliyorsun sen halledersin zaten.

Reaksiyon puanı
3,027
İşlemci ve ekran kartı dengesiz olduğu için satmanın etik olduğunu düşünmüyorum. 2015 öncesi Mac'leri almayın bence.

whoave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İşlemci ve ekran kartı dengesiz olduğu için satmanın etik olduğunu düşünmüyorum. 2015 öncesi Mac'leri almayın bence.
Tam olarak nasıl bir tavsiye verdiniz anlayamadım :)
Evet birinden birinin zayıf, ötekinin çok kuvvetli olduğunu söylüyorlar fakat ben dizmedim bu bilgisayarı, hazır exper'in dizilmiş bilgisayarı olarak aldım zamanında vatandan. Exper böyle uygun görmüş, bende herhangi bir performans sorunu yaşamadığım için hiç değiştirmek gelmedi içimden, sadece SSD desteği yaptım, ondan sonra uçtu gitti zaten bilgisayar, hiç bi eksiğini yaşamadım. Hangisi değişmeli sizce? ekran kartı mı?

Ek olarak 2015 öncesini almayın derken, bu bilgisayar 2015 öncesine göre daha çok para eder altıyla takas etme mi demek istediniz yoksa bu bilgisayarı karıştırma paran varsa 2015 öncesini alma mı demek istediniz?

Reaksiyon puanı
3,027
Takas için bir şey söylemedim. Bu bilgisayarı satarak ancak ücretin bir kısmını karşılarsınız. Bu bilgisayarı 1500-2000 satsanız bir Mac bunun çok daha üstünde.